NOGOMET - 2. županijska liga zapad - 20. kolo

Dinamo – Rakitje 3:0 (1:0)

Derbi domaćinu

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Miličević (Velika Gorica); Pomoćnici: Merkaš (Bukovje) i Mustapić (Velika Gorica)

Delegat: Perjan (Kraj Donji)

Strijelci: 1:0 Pucko (4), 2:0 Vrabec (58), 3:0 Vrabec (75 – 11m)

DINAMO: Grgec, Kovač (od 78. M. Bužinec), Papa, Pucko, I. Bužinec, M. Krsnik (od 74. I. Krsnik), Solenički, Pučić, Pavrličak, Kuš (od 67. Klepac), Vrabec (od 70. Bilješko); Trener: Vlado Đurđek

RAKITJE: Mihina, Nujić (od 57. Kramarić), Balaško (od 28. Novačić), Hajdinjak (od 68. Šmit), Brnić, Hlevnjak, Vrčković, Dorotić, Jozić, D. Martinčević (od 32. K. Martinčević), Boras; Trener: Dragutin Stojanović

Igrač utakmice: Ivica Vrabec (Dinamo)

U derbiju je Dinamo dominirao od samog početka, te je potvrdio prvu poziciju. Vodstvo domaćina već u 4. minuti usmjerilo je daljnji tijek susreta, a nogometaši Rakitja nisu uspjeli pružiti značajaniji otpor Dinamu.

M.S.

Mladost – Samoborski Otok 4:1 (3:1)

Pobjednik rano odlučen

LUKA – Igralište Mladosti

Sudac: Matić (Zaprešić); Pomoćnici: Vugec (Brdovec) i Vrbaški (Zaprešić)

Delegat: Žlebački (Pušća)

Strijelci: 1:0 Tresk (1), 1:1 Frkanec (19), 2:1 Petek (21), 3:1 Horvat (23 – 11m), 4:1 Pavlinić (58)

MLADOST: Križić, Masnjak, Bahlen, Pavlinić (od 73. Ni. Cvok), Vurić, Tresk (od 56. Ne. Cvok), Ferenčak (od 43. Belinić), Horvat, Kahlina, Petek (od 67. Kleković), Sabljić; Trener: Josip Vrabec

SAMOBORSKI OTOK: Škunca, Noršić, B. Vitko (od 68. M. Koletić), Ž. Vitko, Runtas, Horvat (od 68. Grdović), Husta, Obranić, Frkanec, Telišman (od 63. N. Koletić), Bošnjak; Trener: Miro Šoštarić

Igrač utakmice: Stjepan Horvat (Mladost)

Već u prvoj minuti Mladost dolazi do prednosti. Kratkotrajnu nadu gostima daje Frkanec, ali u sljedeće četiri minute dva pogotka domaćina i pitanje pobjednika je riješeno. U nastavku je Pavlinić potvrdio pobjedu Mladosti.

M.S.

Na tablici vodi Dinamo sa 38 bodova, slijedi Rakitje sa 29 bodova, Bestovje je na trećem mjestu sa 24 boda, dok je Samoborski Otok posljednji sa 11 bodova.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 19. kolo

BSK – Bregana 1:0 (1:0)

BRDOVEC – Igralište BSK-a

Sudac: Mihalj (Velika Mlaka); Pomoćnici: Petrac (Velika Buna) i Meić (Mićevec)

Delegat: Grdaković (Donja Zdenčina)

Strijelac: 1:0 Regvar (39)

BSK: Stančin, Dujaković, Morović, Janeš (od 89. Lukić), Lovrentijev, Mihalinec, Debogović, Peranović, Šikač (od 80. Gelo), Lulić, Regvar (od 85. Bilogrević); Trener: Ivan Gilja

BREGANA: Herceg, Grdanjski, Celizić, Nider, Devetak, Jurković (od 66. Adžić), Brajković, Sokolović (od 83. I. Matijaščić), Vlašić, Barbić, M. Matijaščić (od 79. Grubač); Trener: Ivan Barbić

Igrač utakmice: Mićo Peranović (BSK)

Derbi susret koji je pripao domaćinu, a odlučio ga je Regvar krajem prvog dijela nakon loše intervencije obrane Bregane.

M.S.

Mladost – Novaki 4:4 (3:1)

Ipak do boda

KRAJ DONJI – Igralište Bili Brig

Sudac: Galić (Strmec); Pomoćnici: Jurinčić (Lug Samoborski) i Rešetar (Samobor)

Delegat: Šekrst (Zdenci)

Strijelci: 0:1 Bungić (3), 1:1 Barukčić (14), 2:1 Barukčić (34), 3:1 Sutlar (43), 3:2 Mlinar (59), 3:3 Bungić (75), 4:3 Košutić (77), 4:4 M. Marković (88 – 11m)

MLADOST: Tursan, Gatarić, Dujmović, Ibrahimović, Z. Šakanović, Merkl, Barukčić (od 84. D. Šakanović), Haramina, Košutić, Hudina, Sutlar (od 82. Frkanec); Trener: Vladimir Turković

NOVAKI: Husak, I. Marković, Genus (od 57. Jaklenec), Vrkić (od 67. Bukvić), Softić, Đumlija, Struhak, M. Marković, Mlinar, Bungić, Čović (od 24. Avsec); Trener: Vladimir Gržan

Igrač utakmice: Josip Barukčić (Mladost)

Unatoč ranom vodstvu Novaka, domaćin je dominirao u prvom dijelu i zasluženo vodio 3:1. U nastavku su Novaki preuzeli inicijativu, poravnali rezultat, ali je Košutić vratio prednost Mladosti. Ipak, u samoj završnici jedanaesterac za Novake koji Marković pretvara u pogodak i donosi gostima bod.

M.S.

Vrh – TOP 1:2 (0:1)

Golešić pogodio za tri boda

KRALJEV VRH – Igralište Šumice

Sudac: Matić (Zaprešić); Pomoćnici: Marčetić (Rugvica) i Kušer (Zaprešić)

Delegat: Velić (Lug Samoborski)

Strijelci: 0:1 Puntarec (34), 1:1 Brcko (65), 1:2 Golešić (80)

VRH: Peremin, Kakša, Šturlan, Curman, Brcko, Baković, Kontent, Devčić, Frajtić (od 63. Antunović), Knjaz (od 63. Krajina), Franjo; Trener: Davor Turković

TOP: Vlašić, Šabarić, Zlački, Maceković, Bencetić, Klemenčić, Golešić, Jakopec, Puntarec, Asentić (od 60. Blagojević), Gašpert; Trener: Stjepan Čakanić

Igrač utakmice: Dubravko Puntarec (TOP)

TOP je došao do važne pobjede u gostima protiv Vrha u susretu koji je momčad iz Kerestinca većim dijelom kontrolirala. Ključni trenutak dogodio se u 80. minuti kada Golešić koristi dobro ubacivanje i udarcem glavom donosi pobjedu svom sastavu.

M.S.

Sloga Brezje – Jamnica 1:1 (1:1)

Domaćin razočarao

BREZJE – Igralište Save

Sudac: Ešegović (Šenkovec); Pomoćnici: Radišić (Zaprešić) i Filipčić (Ključ Brdovečki)

Delegat: Peršin (Beter)

Strijelci: 0:1 Kelava (15), 1:1 Škeva (42)

SLOGA: Šušnjić, Podnar, Brujić, Maršanić, Dejanović, Pavec, Kapitan, Kujundžija, Hrenović, Jankavić, Škeva; Trener: Jasmin Ganić

JAMNICA: Josipović, Rupa, Kelava, Koluder (od 63. Topolnjak), Cerovski, Vugrinčić, Orečić, Božić, Prigorac, Marušić, Vujanić; Trener: Niko Rimac

Loše izdanje domaćina iskoristila je Jamnica i osvojila vrijedan bod. Gosti rano dolaze do prednosti, a domaćin dolazi do izjednačenja krajem prvog dijela. U nastavku se očekivala bolja igra Sloge i pobjeda, ali su oba segmenta izostala.

M.S.

Na tablici vodi Laduč sa 45 bodova, slijedi Bregana sa 38 bodova, TOP je na petom mjestu sa 31 bodom, Sloga Brezje je sedma sa 29 bodova, dok su Novaki na osmom mjestu sa 24 boda.

Kadetkinje ŽRK Samobor Mercator sudjelovale su na završnici državnog prvenstva u Labinu

Na kraju 12.!

Mlađe kadetkinje Ženskog rukometnog kluba Samobor Mercator sudjelovale su proteklog vikenda na završnici državnog prvenstva u Labinu. Na početku sezone 96 ekipa krenulo je u to natjecanje, a na kraju su mlade Samoborke zauzele 12. mjesto. Ekipe su bile podijeljene u dvije grupe po sedam ekipa, a u svojoj su grupi naše kadetkinje zauzele četvrto mjesto. Pokazalo se da bi s nešto dužom klupom mogle i daleko više, jer su u tri dana morale odigrati sedam utakmica. No, i ovo je velik uspjeh za naš klub i putokaz za daljnji rad s ovom nadarenom generacijom.

Dobra vijest je da su na završnici bili izbornici svih hrvatskih kadetskih reprezentacija koji su za naredne akcije zapisali i nekoliko imena iz samoborskog kluba. Inače, prvo mjesto pripalo je ekipi Metkovića.

MaBo

NOGOMET - 3. HNL središte - 24. kolo - Tondach – Samobor 1:2 (0:1)

Nova pobjeda

BEDEKOVČINA – Igralište Tondacha

Sudac: Gulan (Zagreb); Pomoćnici: Vrabec i Čavlina (oba iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Hodalj (26), 0:2 Fuček (50 – 11m), 1:2 Vukić (61 – 11m)

TONDACH: Grabušić, Gregurić, Glogoški, Harmat (od 75. Mitrečić), Benčić, Fio (od 82. Kantolić), Biškup, Čehulić, Vukić, Bakran, Sente; Trener: Zoran Vukelić

SAMOBOR: Radoš, Anušić, Bradvić (od 68. Makarun), Mrčela, Drenški, Šarić (od 62. Puškarić), Deak, Hodalj, Pek, Jelić, Fuček (od 80. Brujić); Trener: Stjepan Bašić

Igrač utakmice: Ivan Radoš (Samobor)

Uzbudljiva utakmica u kojoj su Samoborci poveli sredinom prvog dijela preko Hodalja. Već početkom nastavka Fuček je izborio kazneni udarac koji je i sam realizirao. Činilo se da Samoborci u potpunosti kontroliraju susret, ali je nesmotreni jedanaesterac koji je skrivio Bradvić vratio domaćine u igru. No, Samobor je uspio zadržati prednost, te doći do važne pobjede.

M.S.

Na tablici vodi Moslavina sa 53 boda, slijedi Vinogradar sa 51 bodom, dok je Samobor na petom mjestu sa 42 boda.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 23. kolo

Savski Marof – Sava Strmec 1:2 (0:0)

U završnici do pobjede

SAVSKI MAROF – Igralište Savskog Marofa

Sudac: Miličević (Velika Gorica); Pomoćnici: Kos (Mraclin) i Slopko (Kurilovec)

Delegat: Bašić (Sveti Ivan Zelina)

Strijelci: 0:1 Karamarko (70), 1:1 Večerić (78), 1:2 Skendrović (80)

SAVSKI MAROF: Turk, Hrnkaš, Požgaj, Krznarić, Barun, Boch, Rede (od 60. Miletić), Zofić (od 70. Perjan), Postružin, Lozar (od 70. Večerić), Kušević; Trener: Davor Orsag

SAVA: Horvatinec, Katušić, Horvat (od 70. Skendrović), Husta, T. Čakanić, V. Čakanić, Raić (od 85. Kršćanski), Jordan, Biškupić, Đurđević, Karamarko; Trener: Miroslav Orsag

Igrač utakmice: Ervin Horvatinec (Sava Strmec)

Iako je i ranije bilo prigoda na obje strane, sve najvažnije dogodilo se u posljednjih 20 minuta susreta. Sava je povela preko Karamarka, ubrzo izjednačuje rezervist Večerić, a pobjedu gostima iz Strmca donosi Skendrović, koji je također ušao u igru samo desetak minuta ranije.

M.S.

Zrinski Tehnovent – Dugo Selo 2:2 (1:2)

Spasili bod nakon 0:2

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski Tehnovent

Sudac: Čunčić (Kuče); Pomoćnici: Horvatić (Zaprešić) i Čunović (Zdenčina)

Delegat: Špiček (Jablanovec)

Strijelci: 0:1 Opačak (15), 0:2 Čolak (35), 1:2 Beloša (37), 2:2 Hainešek (48)

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Binički (od 46. Jurinec), Herman (od 68. Vlahović), Vrančić, Celizić, Markić, Radek, Šarić (od 75. Potarić), Šicl, Hainešek, Beloša; Trener: Vlado Čiček

DUGO SELO: Galović, Višić (od 46. Rusan), Jakovljević (od 65. Maros), Brdar, Loborinec, Ivanković, Jularić, Bošnjak, Čolak (od 57. Delić), Opačak, Majić (od 75. Horvatić); Trener: Krešimir Sunara

Igrač utakmice: Igor Šicl (Zrinski Tehnovent)

Nakon vodstva gostiju 2:0 činilo se da će Zrinski doživjeti još jedan poraz, ali se njegovi igrači nisu predavali i već do odmora su smanjili prednost gostiju, a početkom nastavka i izjednačili. Do kraja je momčad Dugog Sela bila premoćnija, ali nije uspjela postići pobjednički pogodak.

M.S.

Jaska – Klokočevac 2:1 (0:1)

Izgubili u posljednjim sekundama

JASTREBARSKO – Igralište na Centrali

Sudac: Bionda (Zaprešić); Pomoćnici: Mustapić (Velika Gorica) i Novak (Zaprešić)

Delegat: Barišić (Drenje)

Strijelci: 0:1 Tucman (11), 1:1 Obradović (68), 2:1 Tomović (90)

JASKA: Dikšić, Aščić (od 24. Tomašević), Čović (od 65. Kelečić), Lafter, Vulić, Tomović, Golubić, Vlašić, Vulje (od 36. Stipić), Obradović, Falica; Trener: Zlatko Peršin

KLOKOČEVAC: Duspara, Bekiri, Celizić, Rako (od 77. Ramić), Komerički, Kos, Janžić, Vitko, Salopek, Šeperić, Tucman (od 59. Tesla, od 90. Đorđević); Trener: Ferdo Kamenčić

Igrač utakmice: Nenad Tomović (Jaska)

Klokočevac je odlično počeo i rano poveo golom Tucmana. Jaska je tek u nastavku zaigrala bolje, te je uspjela izjednačiti sredinom drugog dijela. Kada se činilo da će Klokočevac doći do boda, u posljednjim trenucima sudačke nadoknade Tomović postiže pogodak i donosi domaćinu pobjedu.

M.S.

Na tablici vodi Radnik sa 54 boda, slijedi Mraclin sa 49 bodova, Sava Strmec je na četvrtom mjestu sa 47 bodova, Klokočevac je četrnaesti sa 17 bodova, dok je Zrinski Tehnovent posljednji sa 4 boda.

RUKOMET - 3. HRL - ZAPAD I - 22. kolo - Metalac - Rudar 24:25 (11:11)

Teško do novih bodova

U 22. kolu prvenstva 3. HRL - Zapad I rukometaši Rudara gostovali su u Zagrebu kod ekipe Metalca te su nakon velike borbe i neizvjesne završnice ostvarili minimalnu pobjedu rezultatom 25:24.

Ekipa Metalca, koja je ovoga proljeća pretrpjela samo jedan poraz od vodećeg Ivanića, pružila je snažan otpor, odlučna da osvoji nove bodove i pobijedi ekipu iz vrha prvenstvene ljestvice.

U prilog tim željama išla im je i činjenica da su Rudari nastupili nekompletni, bez povrijeđenog Miroslava Maglića, vratara Nikole Šujstera te da su već u 11. minuti utakmice ostali bez isključenog Petra Fresla. Izostanak dvojice igrača na vanjskim pozicijama unio je dosta problema u organizaciju igre Rudara. U prvom poluvremenu Rudari su uspjeli povesti 10:7, ali su domaćini do kraja prvog dijela uspjeli izjednačiti i na odmor se je otišlo s neriješenim rezultatom 11:11.

U drugom poluvremenu vodila se je grčevita i neizvjesna borba za svaki gol, a ekipe su se smjenjivale u vodstvu koje nije iznosilo više od jednog gola razlike. Lošiju igru u napadu koja je uzrokovana nekompletnošću ekipe Rudari su nadoknađivali već poslovično čvrstom obranom iz koje su nastajale brze kontre i polu-kontre.

U završnicu susreta ušlo se je s neriješenim rezultatom 24:24, a domaćini su imali napad i 90 sekundi do kraja utakmice da postignu pobjedonosni gol i utakmicu riješe u svoju korist.

Pri pokušaju realizacije zadnjeg napada domaćini nisu bili uspješni pa je Rudarima pripao zadnji napad i 21 sekunda da eventualno osvoje dva vrijedna boda. U tim trenucima klupa Rudara poziva time – out kako bi se dogovorio zadnji napad i smirili igrači. U zadnjem napadu odigrana je uigrana kombinacija koju domaćini zaustavljaju grubim prekršajem za najstrožu kaznu i diskvalifikaciju domaćeg igrača. Siguran izvođač kaznenog udarca 5 sekundi prije kraja utakmice bio je Zoran Fabeković te na taj način svojoj ekipi donio važnu pobjedu. Igra u obrani opet je bila bolja strana cijele ekipe Rudara, dok se je efikasnom igrom u napadu sa 6 postignutih golova istakao Vladimir Skendrović.

MŽRL – DJEČACI '92 - 22. kolo - Rudar - Slavijatrans 31:28 (14:11)

Jagodić i Tančak vodili do pobjede

Kadeti Rudara ostvarili su novu pobjedu u prvenstvu MŽRL za dječake rođene 1992. godine i mlađe. U lijepoj i dopadljivoj utakmici pobijeđena je ekipa Slavijatransa iz Petrinje rezultatom 31:28, poluvrijeme 14:11. Mladi Rudari su odlično otvorili utakmicu i poveli 9:2, da bi se gosti do poluvremena pribrali i uspjeli smanjiti vodstvo domaćina na 14:11.

U drugom poluvremenu vođena je izjednačena borba u kojoj su Rudari uspjeli sačuvati stečenu prednost i zasluženo pobijediti.

U redovima Rudara dobrom igrom i efikasnošću istakli su se Domagoj Jagodić sa 10 i Dominik Trčak s 8 postignutih golova te odličnom igrom u obrani Erik Fresl.

U sljedećem kolu Rudari gostuju kod ekipe Gorice, izravnog konkurenta za treće mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

RUKOMET - ŽRL – DJEČACI '94 - 17. kolo - Rudar - Gorica 19:21 (8:12)

Gosti zasluženo slavili

Najmlađi rukometaši Rudara u 17. kolu natjecanja ŽRL doživjeli su poraz od ekipe Gorice rezultatom 21:19. U prosjeku godinu dana stariji i fizički znatno dominantniji gosti bili su bolji protivnik i zasluženo odnose dva boda. Ovim porazom Rudari nisu pokvarili plasman na prvenstvenoj ljestvici, na kojoj zauzimaju drugu poziciju s realnim izgledima da ju u posljednjem kolu i potvrde.

Sljedeći vikend Rudari igraju kvalifikacije za odlazak na državno prvenstvo, a da bi to ostvarili moraju biti plasirani među četiri prvoplasirane ekipe kvalifikacija.

SENIORI – C-1. LIGA – 20. kolo - Samobor - Labrada 94:87 (52:47)

Pola koša do višeg ranga!

Samoborci su dobro ušli u igru, čvrsta obrana s brzim kontrama i preciznim šutevima izvana. Vrlo brzo je bilo desetak razlike, ali tada promašuju par čistih zicera i nespretno gube nekoliko lopti te se gosti vraćaju u igru. U drugoj četvrtini u izjednačenoj igri Samoborci pred kraj jednom serijom pogodaka odlaze s prednošću od 7 poena razlike na mirniji odmor. U trećoj četvrtini ekipe se ponovo mijenjaju u vodstvu. Zadnju četvrtinu Samoborci igraju mnogo bolje u obrani i imaju konstantnu prednost od oko 10 poena razlike. U samoj završnici gosti zaprijetili s dvije uzastopno ubačene trice smanjivši na svega 3 razlike, ali vrlo brzo Samoborci s nekoliko uspješno izvedenih slobodnih bacanja postižu konačnu i zasluženu pobjedu.

Ovom pobjedom Samobora zatvorio se krug između 3 najbolje ekipe lige - Labrade, Zapruđa i Samobora, od koje je svaka svaku pobijedila jednom, s tim da Labrada ima najbolju koš razliku. Kako se do kraja lige igraju još samo dva kola, a po kvaliteti ni jedna od ove tri ekipe ne bi smjela izgubiti utakmicu, to se tek sada vidi koliko je bio koban poraz Samobora od samo pola koša u 18 kolu u Samoboru protiv ekipe Zapruđa. Eto, na kraju ispada da su prvenstvo i direktni ulazak u viši rang izgubljeni zbog pola koša.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Fatorini i Rađenović sa po 18 poena. Kod gostiju najbolji je bio bek Kalik s 18 poena.