NOGOMET - 3. HNL središte - 17. kolo Moslavina – Samobor 3:0 (2:0)

Sudac: Knežević (Zagreb); Pomoćnici: Vrabec i Fiolić (oba iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Mesić (33), 2:0 Mesić (41), 3:0 Mihovilović (86)

MOSLAVINA: Krizmanić, Radić, Šimunović, Šeperac, Kožić, Župarić, Kiseljak (od 74. Rekavić), Novak, Mesić (od 65. Mihovilović), Baglama, Gazilj (od 46. Ramović); Trener: Ivica Šendulović

SAMOBOR: Radoš, Anušić (od 62. Puškarić), Bradvić (od 80. Dolić), Mrčela, Drenški, Šarić, Brujić, Hodalj, Pek, Jelić, Fuček (od 73. Delić); Trener: Stjepan Bašić

Crveni karton: Šimunović (42)

Igrač utakmice: Robert Mesić (Moslavina)

Nakon ravnopravne borbe u prvih pola sata, Robert Mesić s dva pogotka u manje od deset minuta donosi veliku prednost domaćinu. Ipak, samo minutu nakon drugog Mesićeva pogotka, Moslavina ostaje s igračem manje zbog isključenja Šimunovića, te je Samobor u ranoj fazi susreta dobio neočekivani poklon. No, unatoč premoći u nastavku i gredi koju je sredinom drugog dijela pogodio Pek, Samoborci ne samo da nisu ugrozili vodstvo Moslavine, već su pred kraj primili i treći pogodak.

Na tablici vodi Moslavina s 37 bodova, slijedi Lučko s 35 bodova, dok je Samobor na sedmom mjestu s 23 boda.

M.S.

NOGOMET - 1. HMNL - 18. kolo Sokoli – Mejaši Innecto 4:1 (1:1)

Pobijedili vodeće

SAMOBOR – Dvorana Bogumil Toni

Suci: Janošević i Tomić (oba iz Zagreba)

Delegat: Dobrović (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Grcić (1), 1:1 Žarković (7), 2:1 Sitar (22), 3:1 Vrkić (37), 4:1 Smolčić (40)

SOKOLI: Kovačević, Sitar, Tironi, Vrkić, Krnić, Jelušić, Morina, Kovač, Grcić, Smolčić, Antunović, Bašić; Trener: Vladimir Čerkez

MEJAŠI INNECTO: Čupić, Jelić, Vujević, Drmić, Čubelić, Gračanin, Žarković, Jakić, Čotić, Bašić, Čolić; Trener: Mladen Perica

Igrač utakmice: Jakov Grcić (Sokoli)

Sokoli su priredili najveće iznenađenje u ovome kolu pobjedivši vodeći sastav Mejaša. Već u prvoj minuti samoborski sastav dolazi do vodstva, ali Mejaši brzo dolaze do izjednačenja. Početkom nastavka Sokoli ponovno vode, a u završnici koriste nervozu i otvaranje Mejaša, te s dva nova pogotka ostvaruju najveću pobjedu ove sezone.

M.S.

Na tablici vode Mejaši s 34 boda, slijede Gospić i Uspinjača sa po 33 boda, dok su Sokoli na osmom mjestu s 13 bodova.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 17. kolo

Zrinski Tehnovent – Klokočevac 1:1 (0:1)

Lokalni derbi bez pobjednika

FARKAŠEVAC – Igralište SC Zrinski Tehnovent

Sudac: Čunčić (Kuče); Pomoćnici: Kovač (Velika Mlaka) i Bencetić (Zdenčina)

Delegat: Noršić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Janžić (35), 1:1 Hainešek (75)

ZRINSKI TEHNOVENT: Fabijan, Beloša, Markić, Murić, Šicl, Vrančić, Šarić, Celizić, Tomljenović (od 61. Radek), Hainešek, Jagodić (od 68. Razum); Trener: Vlado Čiček

KLOKOČEVEC: Duspara, Salopek, Celizić, Rako, Antunović, Kos, Janžić, Vitko, Nikl (od 58. Tesla), Šeperić (od 78. Horvat), Matković (od 72. Murić); Trener: Ferdo Kamenčić

Igrač utakmice: Denis Murić (Zrinski Tehnovent)

U uvjetima nepogodnim za igru pružen je relativno dobar i zanimljiv nogomet, a konačni je rezultat realan. Iako je Zrinski bio možda za nijansu bolja momčad, stječe se dojam da je ipak sastav iz Farkaševca taj koji je s bodom zadovoljniji, jer su do izjednačujućeg pogotka došli u kasnoj fazi utakmice. Nakon brojnih jesenskih poraza, domaćin je proljetni dio sezone ipak otvorio solidnim rezultatom koji mu daje nadu da će u nastavku sezone biti kompetitivniji ostatku lige.

M.S.

Iskra Zelina – Sava Strmec 0:1 (0:1)

Biškupić za pobjedu

SVETI IVAN ZELINA – Igralište SRC Zelina

Sudac: Šulentić (Velika Mlaka); Pomoćnici: Miličević i Mustapić (oba iz Velike Gorice)

Delegat: Šicko (Kupinec)

Strijelac: 0:1 Biškupić (36)

ISKRA ZELINA: Prpić, Medančić, Bagavac, Pehar, Štefanec (od 68. Srpak), Jozić, Antolković (od 68. Pišković), Topić, Bušić (od 68. Burić), Kralj, Šajfar; Trener: Tomislav Pisačić

SAVA: Pintar, Katušić, Skendrović, Husta, T. Čakanić, V. Čakanić, Raić, Jordan, Biškupić (od 82. Vlašić), Đurđević (od 90. Šantek), Karamarko (od 90. Kršćanski); Trener: Miroslav Orsag

Igrač utakmice: Goran Bagavac (Iskra Zelina)

Protiv dobre momčadi iz Zeline igrači Save ostvarili su vrlo vrijednu pobjedu. Susret je presudio pogodak Biškupića u 36. minuti, a do kraja se Sava mudrom igrom uspjela obraniti i pobijediti.

M.S.

Na tablici vodi Radnik s 39 bodova, slijedi Bistra s 36 bodova, Sava Strmec je na petom mjestu s 32 boda, Klokočevac je trinaesti s 13 bodova, dok je Zrinski Tehnovent posljednji s 3 boda.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad - 14. kolo

TOP – Vatrogasac 7:1 (2:1)

Domaćin uvjerljivo

KERESTINEC – Igralište TOP-a

Sudac: Vujčec (Klinča Sela); Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Ivančić (Jastrebarsko)

Delegat: Vidiček (Sveta Nedelja)

Strijelci: 1:0 Golešić (10), 1:1 Šimunić (17), 2:1 Asentić (37), 3:1 Asentić (46), 4:1 Čamić (67), 5:1 Gašpert (78), 6:1 Asentić (86), 7:1 Gašpert (90)

TOP: Vlaišć (od 41. Samardžić), Maceković, Klemenčić, Šabarić, Lovrenščak, Zlački, Jakopec (od 67. Gašpert), Škrapec (od 30. Olujić), Vršek (od 70. Puntarec), Golešić (od 46. Čamić), Asentić; Trener: Zlatko Horjan

VATROGASAC: Čović, Bura (od 29. Horvat), Pranjić, Čujko, Prskalo, Šimunić (od 67. Olovec), Sremić (od 70. Horvatić), Valek, Debogović, Premerić, Tucman; Trener: Marijan Senčar

Igrač utakmice: Goran Asentić (TOP)

Uvjerljiva pobjeda TOP-a, iako odnos snaga u prvom dijelu nije nagovještavao katastrofu gostiju. Sastav iz Kerestinca je bio pucački vrlo raspoložen, posebno trostruki strijelac Asentić.

M.S.

Bregana – Pušća 1:0 (1:0)

Brzi pogodak odlučio

BREGANA – Igralište Bregane

Sudac: Petrac (Velika Buna); Pomoćnici: Meić (Mićevec) i Malkoč (Lukavec)

Delegat: Peršin (Jastrebarsko)

Strijelac: 1:0 Matijaščić (4)

BREGANA: Herceg, Nider, Celizić, Mužević, Letina, Dekalić, Sokolović, Kasalo, Vlašić (od 85. Župančić), Jurković, Matijaščić (od 66. Barbić); Trener: Ivan Barbić

PUŠĆA: Mijatović, Horvat (od 46. M. Bernardić), Filković (od 75. Markić), Peharec, S. Studak, Đurinski, Štefanović (od 61. Tadić), D. Studak, Bitići, T. Bernardić (od 46. F. Bernardić), Barilović; Trener: Damir Šintić

Crveni karton: Sokolović (22)

Igrač utakmice: Ante Mužević (Bregana)

Već na samom početku Bregana dolazi do vodstva, ali sredinom prvog dijela ostaje i s igračem manje. Srećom po domaće, Pušći nije bilo dovoljno niti 70 minuta igre s igračem više da postigne išta više od minimalnog poraza.

M.S.

Novaki – Sloga Brezje 2:1 (2:1)

Preokret za pobjedu

NOVAKI – Igralište u Novakima

Sudac: Matić (Zaprešić); Pomoćnici: Filipčić (Ključ Brdovečki) i Munić (Bregana)

Delegat: Drašković (Samobor)

Strijelci: 0:1 Borak (11), 1:1 Vrkić (24), 2:1 Čović (41)

NOVAKI: Husak, Marković, Genus (od 70. Jaklenec), Vrkić (od 32. Đumlija), Matković, Čović, M. Bungić (od 63. Softić), Struhak, Mlinar, T. Bungić, Bukvić (od 89. Avsec); Trener: Vladimir Gržan

SLOGA: Prahin, Jokić, Pavec, Dejanović, M. Leopold, Jankavić, Hrenović, Maršanić, K. Leopold, Borak, Kapitan (od 55. Brijić); Trener: Jasmin Ganić

Odlično prvo poluvrijeme u kojem su gosti poveli, ali su Novaki već do kraja prvog dijela preokrenuli rezultat u svoju korist. U nastavku se igra razvodnila, što je išlo na mlin domaćina koji je došao do važne pobjede.

M.S.

Na tablici vodi Laduč s 33 boda, slijedi Bregana s 28 bodova, Sloga Brezje je na trećem mjestu s 26 bodova, TOP je peti s 24 boda, dok su Novaki na devetom mjestu sa 17 bodova.

RUKOMET - 3. HRL zapad 1. 18. kolo - Rudar - Agram Medveščak II 38:27 (17:10)

Pobjeda u derbiju

U derbiju 18. kola prvenstva 3. HRL Zapad, rukometaši Rudara su uvjerljivo i zasluženo pobijedili drugu momčad renomiranog prvoligaša. Od samog početka Rudari su nametnuli svoju igru te su čvrstom obranom i laganim golovima iz kontri i polukontri već u 10. minuti ostvarili prednost od 7:1. U istom tempu nastavljen je veći dio prvog poluvremena tijekom kojeg su rukometaši Rudara prikazali lijep i atraktivan rukomet, a gostujuća ekipa nije uspijevala pružiti značajniji otpor. I u drugom poluvremenu ponavlja se slika s početka utakmice, kada Rudari u furioznih desetak minuta povećavaju razliku na 25:13 i tu je utakmica bila definitivno riješena. Ostatak utakmice protekao je u nastojanju gostiju da ublaže visoki poraz, a igrači Rudara atraktivnim potezima uveseljavali su mnogobrojnu publiku.

Utakmica protiv Agram – Medveščaka bila je najbolje proljetno izdanje rukometaša Rudara koji su s nova dva boda već premašili lanjski učinak kada su na kraju prvenstva osvojili 26 bodova.

U ekipi Rudara pored standardno dobrih i efikasnih Zorana Fabekovića s 9, Gorana Prosolija sa 6 te Josipa Štajnklera sa 4 postignuta pogodaka, veseli sve bolja forma i efikasnost Vladimira Skendrovića s 5 i Petra Fresla sa 7 postignutih pogodaka. Odličnom igrom u obrani i ovaj put istakli su se Saša Štajnkler i Josip Cvetković, a vratar Petar Fresl i ovaj put pokazao je svoje neosporne kvalitete.

U sljedećem kolu Rudari gostuju kod posljednjeplasirane ekipe Novske, što je prilika za nastavak pobjedničkog niza.

Ekipa Rudara nalazi se na drugom mjestu prvenstvene ljestvice, s 5 bodova zaostatka za vodećim Ivanićem koji ima 33 boda.

D.G.

KARATE - Revijalni karate turnir - Madrid, 11. ožujka

Naši drugi

Na poziv jedne od najvećih karate sila - Španjolske, put Madrida je u petak, 9. ožujka, odletjela naša seniorska muška selekcija.

Poziv je stigao prije dva mjeseca, a pozivatelj je snosio i sve troškove, kako avio-karata tako i smještaja u Madridu. Cilj je očito jasan svima – pripremiti se što bolje za predstojeće Europsko prvenstvo u Norveškoj, a najveće konkurente Španjolci dovode na svoj teren kako bi ih snimili te tako analizom otkrili sve vrline i mane budućih protivnika na EP.

Među odabranima, njih šestero, put Španjolske otišla su i dva člana samoborskog kluba Samobor-Anindol: Davor Mrzak i Nenad Vukobrat.

Naši reprezentativci osvojili su 2. mjesto na revijalnom turniru na kojem su sudjelovale selekcije Grčke, Francuske, Španjolske i Hrvatske.

Naši dečki pobijedili su izvanrednu reprezentaciju Francuske, a u finalu izgubili od domaćina - selekcije Španjolske. Potrebno je spomenuti da je selekcija Francuske višestruki prvak Europe i svijeta, te spada u sam vrh svjetskog karatea.

U sportskoj dvorani koja prima 12.000 posjetitelja karate turnir je gledalo 8.500 navijača, što je više nego impozantna brojka te dovoljno govori o popularnosti ovog sporta u Španjolskoj.

D.Š.

KARATE - Karate turnir Zlatni dukat Slavonije, Đakovo, 11. ožujka

Stopostotni učinak KK Samobor-Anindol

Karate klub Đakovo je u novoj sportskoj gradskoj dvorani 11. ožujka organizirao međunarodni karate turnir Zlatni dukat Slavonije. Na natjecanju je sudjelovalo više od 400 natjacatelja iz Hrvatske, BiH i Mađarske.

I na ovom natjecanju bili su prisutni mladi karateke KK Samobor-Anindola, a svi koji su otišli u Đakovo okitili su se medaljama.

Najviše veseli činjenica da dolazi jedna nova, mlada generacija budućih šampiona predvođena Sarom Sirovicom, Filipom Kolarcem, Bornom Doračićem i ostalima koji garantiraju sjajnu budućnost samoborskog karate kluba.

Karate radionica mladih trenera Davora Cipeka, Vjekoslava Škreba, Saše Bjegovića i Davora Mrzaka daje odlične rezultate, koji će se, ne sumnjamo, u budućnosti realizirati brojnim medaljama i priznanjima.