RUKOMET - ŽENE - 2. LIGA ZAPAD - 11 kolo - Mladost - Samobor Era 22:24

Fanatizmom do bodova

Rukometašice Samobora Ere bile su uspješne u gostima svladavši Mladost iz Poreča 24:22 u 11. kolu druge lige zapad. Iako su domaće igračice imale na poluvremenu tri gola prednosti, a početkom nastavka i četiri, fantastičnom borbenošću i dobrom igrom te serijom 6-0 Samoborke preokreću rezultat.

Učinkovite su bile Maksić sa 6 te Žilić, Plazina i Novak sa po 5 golova. Rukometašicama je završio prvi dio prvenstva, te slijedi stanka do veljače. Na kraju jeseni s 8 bodova Samobor Era zauzima osmo mjesto.

U međuvremenu, od 17. do 23. ovog mjeseca traje prijelazni rok u kojem će se Samoborke pojačati s jednom ili dvije igračice.

Mato Šipuš

RUKOMET - KADETKINJE - PRVENSTVO HRVATSKE

Pobjeda i poraz

Ponovno su uspješne bile i mlađe kadetkinje kluba u sklopu državnog prvenstva. Zabilježile su pobjedu i poraz. Prvu utakmicu igrale su protiv Umaga i izgubile 11:16, s tim da se mora naglasiti da nije nastupala Anamaria Fofonjka. U drugom susretu postignuta je pobjeda protiv Crikvenice, uz vrlo dobru igru cijele ekipe. Fofonjka je bila najučinkovitija s 9 golova, a na golu odlična Skendrović. S dvije pobjede i dva poraza mlađe kadetkinje Samobora Ere drže šesto mjesto. Slijede im nastupi u županijskoj ligi, a sljedeće obveza na državnom prvenstvu je tek u siječnju sljedeće godine.

Mato Šipuš

JUNIORI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo - Samobor - Dugo Selo 60:81 (23:38)

Tokić rastočio Samoborce

Zbog zauzetosti dvorane u Samoboru utakmica je odigrana u gostima u Dugom Selu. Početkom drugog poluvremena Samoborci dobro igraju u obrani i precizno u napadu, te serijom od 12:0 dolaze na svega 3 poena razlike. Tada se vraća u igru najbolji protivnički igrač, snažni i visoki centar Tokić, kojeg moraju udvajati i po dvojica Samoboraca, često i bez uspjeha.

U zadnjoj četvrtini razigralo se i krilo Brbor, kojem je Tokić otvorio prostor za lakše ulaske pod koš Samoboraca. Krajem utakmice Samoborci su se predali, a protivnici serijom pogodaka odlaze na visokih dvadesetak razlike, te ovom pobjedom ostaju na vrhu lige kao jedina neporažena ekipa.

Kod Samoboraca istakao se obranom i učinkovitošću Bukvić sa 17 poena i 10 skokova, a kod gostiju Tokić s 23 poena.

MALI NOGOMET - HMNL - Square – Sokoli 2:4 (2:4)

Pobjeda za bijeg s dna

DUBROVNIK – Sportska dvorana u Gospinom polju

Suci: Krečak i Perica (oba iz Šibenika)

Delegat: Jurić (Split)

Strijelci: 0:1 Pušeljić (2), 1:1 Atijas (9), 1:2 Batur (12), 2:2 Gvozden (14), 2:3 Sitar (16), 2:4 Halilović (19)

SQUARE: Saltarić, Čustović, Kljajić, Svetac, Saulan, Sarić, Atijas, Delevski, Gvozden, Pavela, Ive; Trener: Delevski

SOKOLI: Kovačević, Sitar, Pušeljić, Batarilo-Čerdić, Batur, Morina, Kovač, Halilović, Marković, Bastalić; Trener: Gričar

Igrač utakmice: Dejan Kovačević (Sokoli)

Sve bitno dogodilo se u prvom dijelu kada je palo svih šest pogodaka. Domaćin se dvaput vraćao nakon vodstva Sokola, ali su popustili u završnici prvog dijela, te su Sokoli na odmor otišli s vodstvom 4:2. Unatoč dobrim prilikama na obje strane, u nastavku nije bilo pogodaka, te su Sokoli došli do druge pobjede u ovoj sezoni.

Na tablici vode Mejaši sa 22 boda, slijedi Split sa 17 bodova, dok su Sokoli na devetom mjestu sa 6 bodova.

Mladen Sirovica

RUKOMET - 3. HRL ZAPAD 1 - 11. kolo - Rudar - Moslovina II 37:24 (17:10)

Lagano do nove pobjede

Rukometaši Rudara ubilježili su još jednu laganu i uvjerljivu pobjedu, ovaj puta protiv mladih nada prvoligaša iz Kutine. Iako su gosti u svom sastavu imali čak četvoricu igrača koji nastupaju na prvoligaškim parketima pobjeda Rudara niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje, a da trener domaćih nije isprobavao različite varijante mogla je biti i uvjerljivija. Rudarima je ova pobjeda trebala kako bi zaboravili loš dan protiv Jedinstva-Odeme i zadržavanje visoke druge pozicije na prvenstvenoj ljestvici.

Već na startu utakmice Rudari stvaraju prednost od tri-četiri pogotka razlike i lagano rješavaju prvo poluvrijeme u svoju korist rezultatom 17:10. U nastavku utakmice trener domaćih daje priliku svim igračima što oni koriste i uz obilje atraktivnih poteza povećavaju prednost na 37:22. U zadnjim minutama utakmice gosti ublažuju poraz na konačnih 37:24. Za ekipu Rudara nastupili su: P. Fresl, K. Gaća, P. Fresl 9, S. Štajnkler 1, G. Prosoli 2, V. Skendrović 4, V. Radošević, S. Šujster 1, I. Prosoli 7, J. Kerepčić 2, V. Šoić, J. Štajnkler 3, D. Fabeković 1, Z. Fabeković 7.

U narednom 12. kolu Rudari gostuju kod vodećeg na prvenstvenoj ljestvici ekipe Ivanića koja Rudarima bježi tri boda. Sigurno je da su domaćini kvalitetna i iskusna ekipa pojačana trojicom prvoligaških igrača iz Bjelovara, ali poznavajući Rudare, njihovu borbenost i želju za pobjedom nije nemoguće da se iz Ivanića vrate pjevajući.

D.G.

RUKOMET - MŽRL - DJEČACI 92 - 11. kolo - Pavleki - Rudar 25:35 (12:20)

Potvrda visokog plasmana

Novom pobjedom u gostima kadeti Rudara potvrdili su svoju visoku treću poziciju na prvenstvenoj ljestvici i ako ne bude nekih iznenađenja u preostala dva kola, na njoj će dočekati i prvenstvenu pauzu. Ovog vikenda žrtva mladih Rudara bila je ekipa Pavleki iz Zagreba. Od samog početka Rudari su dominirali, a veći dio utakmice odigrala je druga postava tako da su se u listu strijelaca upisali svi igrači Rudara izuzev vratara. U 12. kolu kadeti Rudara ugošćuju ekipu Dubrave, a utakmica se igra u nedjelju 11.12.05. s početkom u 19,30 sati.

D.G.

RUKOMET - ŽRL DJEČACI 94 - 6. kolo - Rudar - Ivanić 14:12 (5:7)

Pobjeda za vrh

Pobjedom u malom derbiju protiv direktnih konkurenata za vrh tablice ekipe Ivanića, mlađi kadeti Rudara došli su do cilja bez pretrpljenog poraza. Utakmica mlađih kadeta Rudara i Ivanića obilovala je uzbuđenjima i obratima rezultata, a nije nedostajalo ni atraktivnih poteza za publiku. Prikazanim rukometnim umijećem igrači obiju ekipa oduševili su mnogobrojne roditelje kojima nije bilo teško doći na utakmicu koje se je igrala u neobično vrijeme, u nedjelju u 8,45 sati.

U 7. kolu mlađi kadeti Rudara ugošćuju svoje vršnjake iz Jaske, a utakmica se igra u nedjelju 11.12.05. s početkom u 18,00 sati.

D.G.

RUKOMET - ŽRL MINI-RUKOMET - DJEČACI 95 - 3. 4. 5. i 6. kolo

Osigurano državno prvenstvo!

U nastavku natjecanja ŽRL u mini-rukometu najmlađi Rudari nastavili su sa serijom pobjeda. Pobjede su ostvarene nad ekipama Ivanića 16:14, Jaske 12:3, D. Sela 17:9 te ekipom Rugvice 15:10. Nakon šest odigranih utakmica najmlađi Rudari zauzimaju vrh ljestvice bez izgubljenog boda i gotovo je sigurno da će osigurati plasman na državno prvenstvo.

D.G.

KOŠARKA - C1 LIGA – 5. kolo

Ivanić - Samobor - NIJE ODIGRANO

Utakmica je odgođena na zahtjev KK Ivanić zbog pucanja table.

KOŠARKA - JUNIORI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo

Samobor - Dugo selo - NIJE ODIGRANO

Utakmica je odgođena na zahtjev KK Dugo selo.

KOŠARKA - KADETI – III. HRL – 7. kolo - Samobor - Dugo Selo 88:92 (40:36;79:79)

Nespretnošću u poraz

Krajem druge četvrtine Samoborci su zaigrali dobro u obrani, te brzim kontranapadima preokreću rezultat u svoju korist. Međutim, nakon poluvremena veliki pad u igri i prvi pogodak iz igre postižu tek u osmoj minuti treće četvrtine. Samoborci zadnju četvrtinu ponovo igraju vrlo dobro i stalno su u minimalnoj prednosti. Desetak sekundi prije kraja utakmice pri vodstvu Samoboraca od dva razlike bek Ferjanić umjesto da stane na loptu nespretno je gubi u napadu. Gosti odmah bacaju dugu loptu u kontranapad koju spretno presijeca Juranko i odmah nepotrebno i nespretno baca preko cijelog igrališta Ferjaniću, koji je ne uspijeva prizemljiti. Tu novu poklonjenu loptu 5 sekundi prije kraja utakmice gosti ovaj puta preko snažnog centra Vranića bez problema sa zvukom sirene pogađaju izborivši ni krivi ni dužni produžetak.

U nastavku gosti smireniji i uz najboljeg pojedinca utakmice Vranića s postignutih 35 poena uspijevaju doći do vrlo teške, ali zaslužene pobjede. Kod Samoboraca učinkovit je bio Zver s 29 poena, a najkorisniji Sabljo sa 16 poena.

KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA – 1. HRL – 12. kolo - Samobor - Dubrava '94 22:63 (9:39)

Dubrava ipak prejaka

Još jednom su najmlađi košarkaši iz Dubrave pokazali da su, ako ne najbolji u Hrvatskoj to svakako u Zagrebu, limitiravši Samoborce u prvoj četvrtini na 24:2 u njihovu korist. Dubrava je igrala odlično presing čovjeka po cijelom terenu, tako da je najveći problem Samoborcima bio prevesti loptu preko centra i doći u povoljnu poziciju za šut. Tu se izgubilo mnogo lopti koje protivnici lako pogađaju za visoku i zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca istakli su se Plečko s 9 i Kučko sa 6 poena. Kod protivnika najbolji Pavić s 12 poena.

Robin Hood pod Okićem

U nedjelju, 4. prosinca, u sportskoj dvorani OŠ Mihaela Šiloboda mogli ste isprobati svoje robinhudovske potencijale.

Naime, u toj dvorani pod Okićem, svi zainteresirani, i mladi i stari, mogli su se te nedjelje od 10-14 sati okušati u vještini gađanja lukom i strijelom.

Ova zanimljiva akcija organizirana je kako bi se što više ljudi upoznalo s tim zanimljivim olimpijskim sportom, jer će odmah iza nove godine, u organizaciji Streličarskog kluba Samobor, započeti Škola streličarstva koja će se održavati u istoj dvorani dva puta tjedno u poslijepodnevnim satima, a trajat će šest mjeseci.

Po završetku tečaja polaznici Škole streličarstva moći će nastaviti trenirati u Samoborskom streličarskom klubu i uključiti se u natjecanja ili se nastaviti baviti napinjanjem luka i ispucavanjem strelica samo iz vlastitog gušta.

Streličarstvo ne zahtijeva preveliku kondiciju, ali zato zahtijeva smirenost i koncentraciju. Baveći se ovim sportom boravite i krećete se u prirodi, a zimi se treninzi održavaju u dvoranama.

Također, streličarstvo je jedan od onih sportova koji su primjereni za rekreiranje i zabavu cijele obitelji, kako na treninzima, tako i na natjecanjima. U isto vrijeme ili na istom natjecanju mogu gađati roditelji, djeca pa i djedovi. Naravno, svaki u svojoj kategoriji i svom stilu.

Programom Škole streličarstva želi se potaknuti školsku djecu, ali i sve ostale na bavljenje ovim jedinstvenim sportom. Streličarstvom se djeca mogu početi baviti čim nadrastu luk, dakle negdje oko desete godine, dok gornje dobne granice ne postoje, rekla nam je Lana Koller, predsjednica Streličarskog kluba Samobor, koja je počela je trenirati s 22 godine, a danas, sa 25, već osvaja medalje. I svjetskim vrhom streličarstva dominiraju danas 30 i 40-godišnjaci.

Školu streličarstva u Svetom Martinu pod Okićem vodit će vrhunski sportaši, reprezentativci i licencirani voditelji streličarstva. Uz već spomenutu Samoborku Lanu Koller školu će voditi i Goran Villi, njen trener i jedan od najboljih hrvatskih reprezentativaca. Sve informacije možete dobiti na broj 098/313-390.

Svima toplo preporučamo bavljenje ovim plemenitim sportom, s iskrenom nadom da će svetomartinski bregi podariti novovjekog Robina Hooda. Treba nam k'o ozeblom sunce.

Nenad Kobasić

Samoborski skijaši počinju s natjecanjima

Start 16. prosinca u Innerkremsu

U Ski klubu Samobor završene su sve predradnje kako bi skijaši - natjecatelji bili spremni na nadolazeću skijašku sezonu. Pripremni period ušao je tako u svoju završnu fazu.

Do 29. studenog broj skijaških dana popeo se na brojku od 46 dana, što je više nego solidno za uzrast do 12 godina. U 10. i 11. mjesecu radilo se i na kondicijskoj pripremljenosti, a svi treninzi, i oni skijaški, prošli su bez ozljeda, tako da su svi skijaši spremni za početak natjecateljske sezone.

S klubom su trenirali Nika Hipša, Luka Krsmanović, Dora Hipša, Lucija Krsmanović, Luka Olivari, Ivona Bratanić, Edita Marenić i Tomislav Šeketa, a ostali članovi kluba trenirali su u svojim reprezentacijama.

Leo Martinović i Lucija Petreković trenirali su tako s Hrvatskom dječjom reprezentacijom, a Kristian Bratanić i Ivan Olivari s Hrvatskom juniorskom C, odnosno B reprezentacijom.

Dječja natjecateljska sezona počinje 16. prosinca kriterijem "prvog snijega", koji već tradicionalno organizira Ski klub Zagreb, a ove će godine početi u austrijskom Innerkremsu. Prvi dan je na rasporedu veleslalom za dječake i djevojčice do 14 godina, drugi dan je slalom, a 18. prosinca prvi puta će startati i naši najmlađi skijaši u veleslalomu za cicibane (uzrast do 10 godina).

Stalni gosti Innerkremsa, koji je već godinama poznat kao baza hrvatskog skijanja, su i naši najbolji skijaši - Ivica, Janica, Nika i Ana te dečki iz muške B reprezentacije, koje će javnost ove sezone i bolje upoznati. Među njima je i naš Ivan Olivari.

Do Innerkremsa je samo 2 i pol sata vožnje od Samobora pa pozivamo sve Samoborce koji su u mogućnosti da dođu bodriti naše skijaše.

Ostaje nam samo da svima zaželimo puno zdravlja, sreće i uspješnih rezultata u predstojećoj sezoni.

Ivica Horvat

2. međunarodni karate turnir Sveti Nikola 2005. - Varaždin

Dominantne Ana i Maja Lenard

U varaždinskoj školsko-sportskoj dvorani u Graberju održan je 4. prosinca 2. po redu međunarodni karate turnir pod nazivom Sveti Nikola 2005. Natjecanje je održano u katama i borbama za mlađe uzrasne kategorije (od 7 do 18 godina starosti), a okupilo je 480 mladih sportaša, predstavnika 44 kluba iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske, BiH i Slovačke.

Tehnički organizator bio je Karate klub Varaždin, a sam turnir je otvorio varaždinski gradonačelnik i saborski zastupnik Ivan Čehok.

Da niti ovo natjecanje ne prođe bez sudjelovanja samoborskih karateka pobrinulo se 15 mladih natjecateljki i natjecatelja Karate kluba Samobor-Anindol koji su riznicu klupskih trofeja povećali za 13 odličja.

Najuspješnije su ovog puta bile sestre Ana i Maja Lenard koje su dominirale i pobijedile u svojim kategorijama (mlađe kadetkinje do 55 kg i do 60 kg), ali i bile brončane u starijoj uzrasnoj kategoriji (kadetkinje do 57 kg). Zlatom se još okitila Ida Jandrečić kod kadetkinja do 57 kg, te Haris Kovačević u konkurenciji učenika do 41 kg.

Srebra su osvojili Andriano Rajković u konkurenciji kata, Renato Brković (borbe učenici do 48 kg), Matej Tomazin u borbama mlađih kadeta do 64 kg te Nikola Šoić u kategoriji kadeta do 70 kg. Brončanom medaljom su se okitili Ivana Karamatić i Maša Herceg (kate učenice) te Nikola Šoić u konkurenciji mlađih kadeta do 69 kg.

Darko Šimunec

U kafiću Helena karataši su slavili uz odojka i slavljeničku tortu

Proslavljene svjetske medalje

U poznatom kafiću Helena, čiji je vlasnik obitelj Petrić, Karate klub Student iz Zagreba i Karate klub Samobor-Anindol organizirali su u subotu,, 3. prosinca, veselicu u čast osvajačima svjetske medalje na posljednjem svjetskom kadetskom i juniorskom prvenstvu u ciparskom Limassolu.

Podsjećamo da je Ana Marija Čelan, članica Studenta, trenera Stjepana Čelana (predsjednik Hrvatskog karate saveza) osvojila brončanu medalju u konkurenciji najboljih svjetskih kadetkinja u teškoj kategoriji, dok je Dijana Saleš isti rezultat napravila u starijoj konkurenciji (juniorke, teška kategorija). Dijana unazad godinu dana svakodnevno trenira u KK Samobor-Anindol, ali je registrirana za KK TAD-Rijeka. Treći slavljenik je Tomislav Rašidagić, član srebrne ekipe juniorske selekcije Hrvatske, koja je samo zbog nepravednih sudačkih odluka izgubila finalni meč protiv Turske.

Veselici je prisustvovao i tajnik Zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije te Grada Samobora Juro Horvat.

Sve je proteklo u ležernoj atmosferi uz odlično ispečenog odojka te slavljeničke torte koju je pripremila gospođa Petrić sponzorirajući time slavljenike.

Govorancija ovaj put nije bilo – a to zasigurno nikoga nije zasmetalo.