Sudac: Šimunić (Zaprešić); Pomoćnici: Ratešić (Hrastina) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 0:1 Mihalić (25), 1:1 Celizić (90)

BREGANA: Herceg, Kižlin, Celizić, Fauković, Nider, Matijaščić, Klisurić (od 46. Brajković), Sokolović (od 78. Boščak), Barbić (od 46. Vlašić), Vlahović (od 82. Rizović), Fučkar (od 46. Ažić); Trener: Ivan Barbić

CROATIA: Reberski, Krivači, Rajčić, Porodec, Kramarić, Pokupec, Barbić, Antolić (od 75. Pleić), Capek, Mihalić, Matijević; Trener: Stjepan Ostrešil

Crveni karton: Porodec (88)

Igrač utakmice: Tomislav Mihalić (Croatia)

Bregana je u susret ušla preopušteno, što su gosti kaznili pogotkom Mihalića sredinom prvoga dijela. U nastavku nešto bolja igra Bregane, koja se u sudačko nadoknadi spasila od poraza nakon što je mrežu gostiju zatresao Celizić.

Mladen Sirovica

Bestovje – Igrišće 4:0 (2:0)

Uvjerljivi domaćini

BESTOVJE – SC Bestovje

Sudac: Kuljanac (Strmec); Pomoćnici: Kožarec (Domaslovec) i Munić (Bregana)

Delegat: Belak (Farkaševac)

Strijelci: 1:0 Jazvić (7), 2:0 Tenšek (32), 3:0 Tenšek (55), 4:0 Sastić (81)

BESTOVJE: Peršić, Turčinović, Šarić, Sabo, Žerjav, Kru. Jedvaj, Kri. Jedvaj, Preinec, Tenšek (od 75. Horvat), Sastić, Jazvić (od 65. Kovačko); Trener: Božidar Domitrović

IGRIŠĆE: Mesec-Grabrovec, Kraševac, D. Curman (od 46. Kovač), Špiček, Grgec, Svetec, Hren (od 56. Oremuš), Konjevod, Vdović (od 46. M. Curman); Trener: Saša Filipović

Crveni karton: Špiček (32)

Igrač utakmice: Hrvoje Sastić (Bestovje)

Laka pobjeda Bestovja čiji su igrači odigrali jednu od boljih ovosezonskih utakmica. Brzi pogodak je dao krila domaćinu, a ključni trenutak bilježimo u 32. minuti kada gosti ostaju s ugračem manje, a Bestovje dolazi do drugog pogotka. I u nastavku dobra igra domaćih koja je rezultirala s još dva pogotka.

Rakitje – Mladost 6:1 (3:0)

Gosti bez šanse

Sudac: Fresl (Samobor); Pomoćnici: Zrinjan (Medsave) i Oslaković (Domaslovec)

Delegat: Matoc (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Kramarić (2), 2:0 Kramarić (18), 3:0 Pšeničnjak (27), 3:1 Petek (46 – 11m), 4:1 T. Novačić (57), 5:1 Boras (80), 6:1 Biškupić (88)

RAKITJE: Vrbat, Boras, Hajdinjak, Brnić, Prigorec, Španić (od 89. Brekalo), Vrčković (od 74. Hlevnjak), T. Novačić (od 84. Čejvan), Kramarić, Jozić (od 70. V. Novačić), Pšeničnjak (od 46. Biškupić); Trener: Dragutin Stojanović

MLADOST: Ferdelja, Cvek, Halambek, Lojen, Ferenčak, Masnjak, Križić, Pokupec, Petek, Kahlina, Sabljić; Trener: -

Igrač utakmice: Tomislav Novačić (Rakitje)

Rakitje gostima iz Luke nije ostavilo ni najmanju šansu u ovom susretu. Atraktivna i efikasna igra domaćih urodila je s čak šest pogodaka u mreži gostiju.

Na tablici vodi Bregana sa 43 boda, slijedi Igrišće sa 34 boda, Bestovje je treće sa 25 bodova, dok je Rakitje na petom mjestu sa 19 bodova.

1. županijska liga, zapad - 19. kolo

Novaki – TOP 2:2 (2:1)

Do boda u posljednjoj minuti

NOVAKI – Igralište SC Novaki

Sudac: Jurinčić (Samobor); Pomoćnici: Šestak (Smerovišće) i Kožarec (Domaslovec)

Strijelci: 0:1 Rebrović (5), 1:1 D. Struhak (19 – 11m), 2:1 Bungić (20), 2:2 Klemenčić (90)

NOVAKI: Tujec (od 44. Pervan, od 60 Genus), Egri, D. Struhak, Vrkić, Podnar, Đumlija, Bungić (od 44. Marković), H. Struhak, Borak, Bukvić, Softić; Trener: Marijan Senčar

TOP: Širanović, Šabarić, Puntarec, Delač, Fabek, Klemenčić, Golešić (od 85. Matić), Čamić, Rebrović, Bračun (od 62. Marović), Petrić; Trener: Stjepan Čakanić

Igrač utakmice: Siniša Širanović (TOP)

Iako su domaćini općenito ostavili nešto bolji dojam, gosti iz Kerestinca uspjeli su doći do boda zahvaljujući pogotku Klemenčića u posljednjim trenucima.

Sava – Klokočevac 2:1 (0:0)

Sava do pobjede u nastavku

DRENJE – Igralište Save

Sudac: Kakuk (Rakitje); Pomoćnici: Munić (Bregana) i Šoštarić (Petkov Breg)

Delegat: Zrinjan (Medsave)

Strijelci: 1:0 Luketić (61), 2:0 Luketić (79), 2:1 Nikl (80)

SAVA: Kapusta, Jerković, Bilić, Ivančić, M. Šintić, Bakula, J. Šintić, Žaohar, Luketić, Gerjević, Delač (od 56. Lešković); Trener: Željko Škrlin

KLOKOČEVAC: Drvenkar, Bekiri (od 66. Salopek), Celizić (od 85. I. Janžić), D. Janžić, Husta, Petrić (od 34. Ranić), Bošnjak (od 62. Komerički), Rako, Tucman, Šeperić, Nikl; Trener: Ferdo Kamenčić

Igrač utakmice: Ivan Luketić (Sava)

S obzirom da je Klokočevac već osigurao prvo mjesto, bilo je evidentno da Sava ima veći motiv za dobivanjem utakmice. Susret je presudio dvostruki strijelac Luketić, nakon čega je Klkočevac uspio tek ublažiti poraz.

M.S.

BSK – Sloga Brezje 1:1 (1:0)

U završnici izborili remi

BRDOVEC – Igralište SRC BSK

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka); Pomoćnici: Šimunić i Žiljak (oba iz Zaprešića)

Delegat: Drašković (Poljanica)

Strijelci: 1:0 Pažin (13), 1:1 Raić (84)

BSK: Stančin, Hrnkač, Brtan (od 60. Batinić), Knežević, Mihalinec, Žulj, Dujaković, Bilogrević, Regvart, Šikač, Pažin (od 63. Pezić); Trener: Vlado Komar

SLOGA: Prahin, Jokić, Kapitan (od 46. Hajtok), Dekalić, Dejanović, Pavec, Belić, Jankavić (od 46. Raić), Leopold (od 56. Karabelj), Čuljak, Mikec: Trener: Jasmin Ganić

Igrač utakmice: Slaven Knežević (BSK)

Domaćin je vodio od samog početka, ali nije uspio doći do ozbiljnije prednosti. To je Sloga iskoristila preko Raića izjednačila.

M.S.

Na tablci vodi Klokočevac sa 47 bodova, slijedi Laduč sa 33 boda, Sloga Brezje je četvrta sa 30 bodova, Novaki su šesti sa 27 bodova, dok je TOP na desetom mjestu sa 17 bodova.

NOGOMET - 3. HNL središte - 32. kolo

Zagorec – Samobor 2:1 (1:1)

Teško s igračem manje

KRAPINA – Stadion ŠRC Podgora

Sutkinja: Damjanović (Zagreb); Pomoćnici: Klarić i Mileusnić (oba iz Zagreba)

Delegat: Margetić (Sveti Ivan Zelina)

Strijelci: 0:1 Fuček (8), 1:1 Kos (32), 2:1 Kos (53)

ZAGOREC: Goričan, Kantolić, Anić-Ćurko (od 32. Štrok), Đurđević, Šemnički, Brlek, Vincelj, Žlebački, Kos, Malarić (od 80. Ivanović), Kovačec (od 65. Poslončec); Trener: Stjepan Mikac

SAMOBOR: Radoš, Horvat (od 67. Dolić), Makarun, Drenški, Jozinović, Šarić, Marijan (od 74. Markanović), Uzelac, Deak, Hodalj, Fuček; Trener: Stjepan Bašić

Crveni karton: Deak (25)

Igrač utakmice: Nino Kos (Zagorec)

Samoborci su odlično krenuli u susret i rano poveli preko Fučeka. Konačni bi rezultat sigurno bio povoljniji da Samoborci nisu već u 25. minuti ostali s igračem manje nakon što je isključen Deak. Tada na scenu stupa Nino Kos i s dva pogotka preokreće rezultat i donosi pobjedu Zagorcu.

Na tablici vodi Karlovac sa 62 boda, slijede Rudeš, Vinogradar i Samobor na četvrtom mjestu sa po 53 boda.

M.S.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 27. kolo

Sava Strmec – Lukavec 7:0 (4:0)

Golijada u Strmcu

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Matoc (Zaprešić); Pomoćnici: Grgurić (Brdovec) i Čunović (Kurilovec)

Delegat: Družanović (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Bertol (16), 2:0 Bertol (25), 3:0 Bertol (31), 4:0 Karamarko (33), 5:0 Šenjug (77), 6:0 Božičko (82), 7:0 Potarić (90)

SAVA: Mohler, T. Čakanić (od 46. Katušić), Skendrović (od 57. Stepinac), Jordan, Šenjug, V. Čakanić (od 61. Grgić), Đurđević, Mamić (od 46. Božičko), Bertol (od 46. Potarić), Karamarko, Zovko; Trener: Miroslav Orsag

LUKAVEC: Noršić, Borković, Maceković, Čavar, Benček, Omaljev, Pinter, Cvetković, Gligora, Ambroš, Kozina; Trener: Josip Brebrić

Igrač utakmice: Davor Bertol (Sava)

Sjajna partija Save čiji su igrači deklasirali slabe goste. Bertol je u prvih pola sata pogodio čak tri puta, a razlika u kvaliteti je bila takva da su u nastavku priliku dobili i mnogi s klupe Save koji inače manje igraju.

Stupnik – Zrinski Tehnovent 3:0 (1:0)

Zaslužena pobjeda domaćih

STUPNIK – Igralište SRC Stupnik

Sudac: Rožić (Buševec); Pomoćnici: Miličević i Mustapić (oba iz Velike Gorice)

Delegat: Barišić (Drenje Brdovečko)

Strijelci: 1:0 Drenški (13), 2:0 Musa (85), 3:0 Dlačić (89)

STUPNIK: Ž. Kovačić, Hodak, Debak (od 46. Topalović), M. Kovačić, Bosnar, Meglajec, Dlačić, Drenški, Budiščak, Beg, Anić (od 67. Musa); Trener: Branko Mlinar

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Škrapec, Tomljenović, Ljubek, Celizić, Radek, Krstanović, Mužević, Župančić, Dragozet, Markić (od Vitko); Trener: Ivo Jelavić

Crveni karton: Musa (86)

Igrač utakmice: Željko Hodak (Stupnik)

Iako je domaćin dominirao tijekom cijelog susreta, u završnici je ušao s minimalnih 1:0. Tada u nekoliko minuta postižu dva pogotka i dolaze do uvjerljive i važne pobjede.

Na tablici vodi Radnik sa 68 bodova, slijedi Polet sa 58 bodova, Sava Strmec je peta sa 41 bodom, dok je Zrinski Tehnovent petnaesti sa 26 bodova.

M.S.

Samobor u pretkolu Hrvatskog kupa

Dalje na penale

Nogometaši Samobora plasirali su se u finale kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije. Protiv Vrbovca su u 90 minuta odigrali 0:0, da bi nakon izvođenja jedanaesteraca prošli dalje sa 6:5. Odlučujući pogodak postigao je u sedmoj seriji Velimir Deak.

Ovom pobjedom Samobor je osigurao nastup u pretkolu Hrvatskog kupa, te time i mogućnost da ugosti neku od prvoligaških ekipa u prvom kolu Kupa. Inače, u finalu kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije Samobor će igrati protiv Vinogradara, koji je pobijedio Dugo Selo 2:1.