SAMOBOR – Dvorana Bogumil Toni

Suci: Jurišić i Ostojić (oba iz Zagreba)

Sloga: Križanić 1(1), A. Rudolf 5(5), Nikl, J. Rudolf, S. Davidović, Markez 2, Hatičić 2, Lj. Davidović, Bičanić 4(2), Šoštarić 1, Vandekar 2

Dugo Selo: Duraković, Vrbanić, Slišković 3, Oros 4(1), V. Čolić 2, Sadrić 2, Smolčić 1, Kovačić 3, I. Čolić 1(1), Škorić, Broz 4, Keser 2(1), Benčec 6(5), Plašić

Rukometašice Sloge nastavile su s porazima, a loša igra u napadu u prvom poluvremenu u kojem su postigle samo pet pogodaka, bila je presudna. Gošće su svoju prednost u nastavku i povećale, te su zabilježile uvjerljivu pobjedu.

Mladen Sirovica

Dubovac – Samobor ERA 22:20 (10:8)

Malo je nedostajalo

Dubovac: Migalić, Pešić 6(1), Lesar, Kremenjaš 10, Paić 3(1), Butorajac, Kraščić 1, Pavlović, Lovrinović, Bridić 2, Vuković, Brnadić

Samobor ERA: Gorenc, Žgela, Kuzmić, Novak 2, Cvitković, Plazina 10(3), Maksić 4, Soldić 1, Ivić 1, Mandić 2

Samoborke su poražene na gostovanju u Karlovcu, iako je konačni rezultat mogao biti i drukčiji. Naime, domaća je momčad u većem dijelu susreta imala minimalnu prednost, a Samoborkama je nedostajao onaj presudni korak kojim bi prelomile susret u svoju korist. Treba istaknuti odlične nastupe Kremenjaš kod domaće ekipe i Plazine kod Samoborki.

M. S.

Na tablici vodi Trešnjevka sa 30 bodova, slijede Dugo Selo i Opatija sa po 24 boda, Samobor ERA je deseti sa 10 bodova, dok je Sloga posljednja bez bodova.

Počinje malonogometni turnir u organizaciji Sindikata državnih i lokalnih službenika

Mali nogomet za službenike

U dvorani Bogumila Tonija 17. ožujka starta malonogometni turnir u organizaciji Sindikata državnih i lokalnih službenika, podružnice Samobor. Ove godine nastupa 16 ekipa, a branitelj naslova je momčad Samoborskog športskog saveza.

Turnir počinje u 14 sati, dok se posljednja utakmica osmine finala igra od 17,30. U petak se od 14 sati igra četvrtfinale, polufinale je na rasporedu od 16 sati, dok je finalna utakmica u 18 sati.

i.h.

RUKOMET - žene

Oslabljena Era izgubila kod Dubovca

Iako oslabljene zbog gripe koja je pogodila dio ekipe, rukometašice Samobor Ere pružile su snažan otpor na gostovanju kod Dubovca. Izgubile su 22:20, a rezultat je mogao biti daleko povoljniji da se i ovaj put nisu ispriječili suci koji su izrazito pomagali domaćim igračicama.

Kod Samoborki najefikasnija je bila Marija Plazina s 10 postignutih golova, dok ih je Maksić postigla četiri.

U sljedećem, 17. kolu Druge lige – centar, Samobor Era dočekuje drugu ekipu Lokomotive.

m.š.

KOŠARKA - juniori

Bez soliranja do pobjede

Juniori Košarkaškog kluba Samobor ubilježili su pobjedu u susretu 4. kola prvenstva 3. regionalne lige. U Zagrebu su pobijedili Mladost 67:55. Još jedanput se pokazalo da je košarka igra kolektiva, jer su pokušaji soliranja i samoisticanja Samoboraca u prvom poluvremenu bili kažnjeni zaostakom od 9 koševa.

U drugom poluvremenu prelazi se na zonsku obranu, a u napadu kolektivnom igrom preokreću rezultat. Posebno su raspoloženi bili Peris i Bukvić s 23, odnosno 14 koševa.

U sljedećem kolu juniore Samobora očekuje utakmica na domaćem parketu protiv Zapruđa.

k.s.

KOŠARKA - kadeti

Dvanaestgodišnji dvometraš uništio Samoborce

U Košarkaškom klubu Samobor s natjecanjima nastavljaju mlađe kategorije. U četvrtom kolu Druge regionalne lige kadeti Samobora igrali su protiv Medveščaka čak dva produžetka da bi na koncu izgubili 101:104. Unatoč porazu Samoborci su za prikazanu igru i borbenost ispraćeni velikim pljeskom publike koja je uživala punih 2 i pol sata u dobroj igri obje ekipe. Nerješivom enigmom Samoboru se pokazao 12-godišnji medveščakovac Đabo sa 195 centimetara visine i preko 100 kilograma težine, koji je utakmicu završio s 48 koševa i koji je bio glavni igrač u stizanju prednosti Samobora ostvarenoj u prvom poluvremenu.

Na kraju, u uzbudljivoj završnici Levanić propušta prigodu za pobjedu, a u produžecima ipak slavlje za goste. U domaćim redovima treba pohvaliti dobru igru u obrani i napadu Levanića, Juranka, Lakića i Kaića.

Z.Đ.

RUKOMET - muški - 19. kolo

Rudar - Medveščak Infosistem II 27:30

U 19. kolu 3. HRL ZAPAD I rukometaši Rudara ugostili su ekipu Medveščak Infosistema II i doživjeli zasluženi poraz 27:30 (9:19). Gosti koji su na utakmicu došli sa svega 10 igrača odlično su otvorili utakmicu i već u 6. minuti vode sa 6:0. Bio je to šok od kojeg se domaći igrači nisu uspjeli oporaviti čitavo prvo poluvrijeme, tako da je rezultat na poluvremenu odražavao realan odnos snaga na terenu. Igrači Rudara nisu nalazili odgovor za duboku i čvrstu obranu mladih Medvjeda, a ovaj puta ni obrana nije bila na visini zadatka, tako da je iz minute u minutu prednost gostiju rasla i malo tko je mogao očekivati u nastavku utakmice uzbudljivu završnicu.

U drugom poluvremenu na teren kao da je izišla neka druga postava Rudara. Čvrstom i agresivnom obranom, brzim i efikasnim napadom, u kojem se osobito istakao Petar Fresl, prednost gostiju smanjena je na zaostatak od 5 golova razlike i javila se nada u mogući preokret. U 55. minuti Rudar dolazi na svega dva pogotka zaostatka (25:27), ali tada slijede dvije pogreške u napadu, te opravdano isključenje domaćeg igrača i mladi, ali iznimno kvalitetni gosti mirno utakmicu privode kraju.

Ostao je dojam da su Rudari podcijenili protivnika, odnosno da su olako ušli u utakmicu, što im se na kraju i osvetilo gubitkom bodova koji bi mnogo značili u borbi za visoki plasman. U 20. kolu Rudar gostuje kod ekipe Maksimir-Pastela, koja se nalazi na sredini tablice i za očekivati je povoljan rezultat. Utakmica se igra u nedjelju 20.03.2005 u dvorani Martinovka, Zagreb, s početkom u 18.30 sati.

Na tablici vodi Slavijatrans sa 32 boda, a Rudar je na 6. mjestu, sa 21. bodom.

Darijo Gaća

KUGLANJE - druga kuglačka liga – centar

Samoborce porušili dečki iz Karbona

U drugoj kuglačkoj ligi – centar ekipa Samobora Kvarner Winer štediše osiguranja izgubila je na gostovanju od vodećeg Karbona 6:2. Bodove za našu ekipu osvojili su Horvat i Matija Mance. Nakon 18 odigranih kola samoborski kuglači drže osmo mjesto sa 14 bodova.

NOGOMET - 3. HNL središte - 19. kolo Samobor – Vrapče 1:0 (1:0)

Fuček presudio

Sudac: Bručić (Karlovac); Pomoćnici: Rendulić i Bulić (oba iz Ogulina)

Delegat: Tomašković (Veliko Trgovišće)

Strijelac: 1:0 Fuček (8)

Samobor: Radoš, I. Horvat (od 75. D. Horvat), Makarun, Drenški, Jozinović, Šarić, Marijan, Uzelac, Deak (od 57. Markanović), Hodalj, Fuček (od 88. Dolić); Trener: Stjepan Bašić

Vrapče: Mičić, Skoko, Mraković, Krznarić (od 75. Simić), Rahmanović, Ostojić, Leskovar (od 46. Panza), Novinc, Pavuković (od 52. Kovačec), Levanić, Jurendić; Trener: Ivica Šendulović

Igrač utakmice: Josip Fuček (Samobor)

Samobor je pobjedom otvorio proljetni dio prvenstva u dvoboju u kojem je svakoj momčadi pripalo po jedno poluvrijeme. Samoborci su bili bolji u prvom dijelu, te su došli do prednosti već u 8. minuti preko Fučeka, što se pokazalo i ključnim trenutkom susreta. U tom dijelu igre Samoborci su mogli i uvjerljivije voditi, no na kraju moraju biti prezadovoljni minimalnom pobjedom, jer je Vrapče u nastavku bilo opasniji takmac, te je u nekoliko navrata moglo izjednačiti.

Na tablici vodi Lučko s 39 bodova. Samobor je na 11. mjestu, s 23 boda.

KARATE - Open Dutch - Zlatna liga, Roterdam, 11 - 13. ožujka 2005

Maji se otvorilo u openu

Kada netko osvoji medalju na ovako jakom natjecanju onda se radi o osobi s najvišim sportskim dometima u karateu.

Za Maju Janković to nije ništa novo, ali je ovo ipak njena prva medalja na turniru Zlatne lige na kojoj sudjeluje više od 40 zemalja svijeta.

Nakon što u svojoj težinskoj kategoriji (preko 60 kg) nije uspjela doći do medalje i izgubila u borbi za 3. mjesto, Maja je sve popravila u svojoj najdražoj kategoriji - open, u kojoj inače nastupa na europskim i svjetskim prvenstvima.

Sve protivnice do finala su padale na koljena pred motiviranom Samoborkom, a u finalu niti aktualna viceprvakinja svijeta, Mađarica Klima, nije imala šanse.

Pobjednički hod Maje Janković išao je preko predstavnice Nizozemske, koju je pobijedila s 8:0, u 2. kolu porazila je predstavnicu Finske s 9:1, u 3. kolu porazila je predstavnicu Švedske s 4:0, u polufinalu je pobijedila Turkinju s 4:2, a u finalu Klimu iz Mađarske s 4:1.

Nastupio je i muški dio ekipe iz Samobora, ali, na žalost, bez konkretnijih rezultata. Dario Svetić, Davor Mrzak i Vjekoslav Škreb izgubili su u trećem kolu, Tomislav Rašidagić u drugom, a Marko Lenard u prvom.

Darko Šimunec

KARATE - KUP MLADOSTI - Ivanić Grad, 12. ožujka 2005.

Tomislav Stolar najbolji u katama

U Ivanić Gradu je u subotu održan tradicionalni međunarodni turnir za uzrast do 16 godina starosti.

Nastupilo je i nekoliko mladih natjecatelja karate kluba Samobor-Anindol koji su po običaju bili uspješni.

Haris Kovačević bio je prvi u borbama učenika do 36 kg, dok je Tomislav Stolar bio najbolji u katama u kategoriji učenika i mlađih kadeta. Tomislava Celižić i Monika Smolčić podijelile su 3. mjesto u kategoriji mlađih učenica.

D.Š.

KARATE - KUP JADRANA - Split, 13. ožujka 2005.

Sestre Lenard opet nepobjedive

U konkurenciji petstotinjak sportaša mladi borci Samobor-Anindola ostvarili su sjajne rezultate. U pokazivanju prave vrijednost nije im smetao ni direktan ulazak na tatami iz auta nakon 5-satne neprekidne vožnje.

Ovo je bila i zadnja provjera mladih Samoboraca i Samoborki pred prvenstvo Hrvatske koje će se održati iduće subote u Zagrebu. Prema trenutnoj formi na PH bi trebali biti dobri rezultati.