Niste korisnik? Registrirajte se..
17.05.2026.
Učenici OŠ Milana Langa sudjelovali na Državnoj smotri Građanskog odgoja i obrazovanjaPredstavljen projekt "Plastika van - to je naš plan"
Jučer je u OŠ Grigora Viteza u Zagrebu održana Državna smotra Građanskog odgoja i obrazovanja na kojoj su učenici OŠ Milana Langa (Bregana) - Lara Svinjarić, Ema Dujmović i Viktor Tucaković predstavili naš projekt "Plastika van - to je naš plan" koji su realizirali tijekom ove nastavne godine s učenicima osmih razreda. Zbog bolesti s nama nisu bile Sara Ivkovčić i Lucija Celižić koje su sudjelovale na županijskoj smotri. Projekt je proveden prema koracima projekta Građanin i dobio je velike pohvale za pripremu, temu, realizaciju, detaljno istraživanje i prezentaciju. Naš cilj bio je educirati učenike o štetnosti jednokratne plastike i ponuditi bolje rješenje. Sredstvima preostalima od uspješno odrađenih Erasmus projekata financirali smo nabavu 650 bočica od nehrđajućeg čelika koje smo podijelili učenicima i djelatnicima naše škole s ciljem jačanja naše ekološke svijesti i poboljšanja našeg zdravlja. Ovo je nastavak rada na jačanju eko dimenzije naše škole na čemu planiramo raditi i nadalje. Da naš projekt ne bi ostao samo u našoj školi, djelovali smo i lokalno i ideju predstavili i gradonačelnici grada Samobora. Naš cilj je da se bočica od nehrđajućeg čelika uvrsti u poklon vrećicu koju Grad svake godine daruje učenicima prvih razreda tako da učenici od malih nogu razvijaju svijest i brigu o svom zdravlju i o okolišu. učiteljica Andreja Vlahović Gabriša
|
Učenici OŠ Milana Langa sudjelovali na Državnoj smotri Građanskog odgoja i obrazovanjaArhiva 2026
202520242023202220212020201920182017201620152014201320122011201020092008200720062005200420032002 |