Gostujuća pobjeda Rudara u Ligi za ostanak Paket24 Premijer lige Metković-Zalmo Rudar 24:27

Izuzetno važna pobjeda Rudara u Metkoviću

Izuzetno važna pobjeda Rudara u Metkoviću
Izuzetno važna pobjeda Rudara u Metkoviću-1

Prvu gostujuću pobjedu u Ligi za ostanak Paket24 Premijer lige ostvarili su rukometaši Rudara na teškom gostovanju u Metkoviću, savladavši domaći Metković-Zalmo, rezultatom 27:24.

Susret je počeo vrlo izjednačeno, a u 9. minuti Rudari prvi puta imaju minimalno vodstvo (2:3). Domaćin serijom 3:0 preokreće prednost u svoju korist na 5:3, ali Rudari ubrzo dolaze do izjednačenja 5:5.

Izjednačeno je bilo sve od 56. minute kada je rezultat glasio 23:23. U naredne dvije minute Rudari rade seriju 3:0 nakon čega je uslijedio još po pogodak sa svake strane i slavlje Rudara moglo je početi.

Najbolji strijelac u redovima Rudara je bio Marko Tarabochia sa 8 pogodaka, 5 je postigao Valentino Runtas, a 4 Dorian Gorički.

Na vratima je ponovno briljirao Marko Prpić sa 16 obrana.

R.S.

 

Premijer liga Nogometnog saveza Zagrebačke županije – 21. kolo

Zrinski pobijedio Jelačić, Bestovje izgubilo

Premijer liga Nogometnog saveza Zagrebačke županije – 21. kolo

Zrinski – Ban Jelačić 3:0

(Kupres '16, '61, Ladišić '82)

Sutla - Laduč - Bestovje 4:1

(Mokrović '33, Štok '60, Bubalo '74, Horvat '89; Matoš '47)

M.M.

Nakon 21. kola vodi Kloštar s 43 boda, 2. je Polet (B) s 41, Bestovje je na 7. mjestu

 

Memorijalni turnir TAD CUP - Memorial Aldegisto Sodero - Rijeka, 29. ožujka

Osvojena jedna zlatna i dvije brončane medalje

Memorijalni turnir TAD CUP - Memorial Aldegisto Sodero - Rijeka, 29. ožujka

Karate klub TAD Rijeka bio je organizator memorijalnog turnira TAD CUP-Memorial Aldegisto Sodero u čast na legendarnog sportskog djelatnika i trenera iz Italije.

Turnir je ove godine bio vrlo kvalitetan te je okupio 637sportašica i sportaša iz 66 klubova Hrvatske, Italije, Slovenije i Austrije.

Karate klub Samobor je nastupio sa šestero mladih natjecatelja koji su osvojili jednu zlatnu i dvije brončane medalje.

Zlatom se okitio Marko Udovčić u konkurenciji mlađih kadeta do 60 kg, dok su brončani bili Marija Gabriela Grbavac (mlađe kadetkinje preko 57 kg) i muška ekipa mlađih kadeta u sastavu David Milotić, Lukas Runtas, Đermanović Karlo i Marko Udovčić.

T.I.

 

Supersport Premijer liga ZABOK - SAMOBOR 82:89 (25:13, 20:24, 27:27, 10:25)

Samobor preokretom odnio pobjedu iz Zaboka

Samobor preokretom odnio pobjedu iz Zaboka
Samobor preokretom odnio pobjedu iz Zaboka-1

ZABOK – GSD Zabok. Gledatelja: 500. Suci: Jurčević, Galić, Copić.

ZABOK: Uljarević 3, Klepo, Tomas 7p, 8s, Črnjević, Nakić-Vojnović, Paić 20p, 9s, Perkušić 34, Širko 8, Grah, Bubalo 10p, 4a, 4a, Knežević, Menalo.

SAMOBOR: Burns 8p, 4a, Cinac 14p, 10s, Mandalinić 15, Babić 7, Coles, Mirčeta 4, Šola 6, Zagoršak, Levanić-Kutni 6, Kos 14, Udovičić, Porobić 7.

Zabok i Samobor su u 26. kolu SuperSport Premijer lige odigrali utakmicu prepunu preokreta koja je na kraju odisala dramom, a pobjedu su nakon preokreta iznenađujuće odnijeli momci iz Samobora.

Osim uvodne trice Dina Cinca, sve ostalo je u početnim minutama utakmice išlo na mlin domaćoj momčadi. Sjajni Ante Perkušić je u prvoj četvrtini gostima utrpao 14 poena, čime je najavio svoju najbolju predstavu u sezoni. Vidjelo se koliko Samoboru nedostaje ponajbolji bek lige, Luka Krajnović, koji je nakon sukoba s trenerom suspendiran. Zabok je konstantno bio u vodstvu, ali Samobor je prijetio. Nakon što su gubili i s 12 poena razlike, krajem prvog poluvremena došli su na samo -3 (33:30), no Zabočani su vratili mir.

I nakon povratka s velikog odmora gledali smo istu priču. Zabok je ponovno otišao u dvoznamenkastu prednost, ali nikako nisu uspijevali u potpunosti prelomiti utakmicu pa je Cinac ubacio tricu za -7 (69:62). Samobor se tako dogegao do egala, a pet minuta prije svršetka Jakobe Coles promašio je dva zicera pri rezultatu 75:71 za Zabok. Zato je nekoliko napada kasnije Marat Kos ubacio tricu za samo -2, a već u sljedećem napadu Vito Porobić zabio je tricu za preokret (79:78). Lovro Mandalinić je 33 sekunde prije kraja položio za +3 Samobora (85:82), Zabok nije realizirao napad, a Kos je s linije slobodnih bacanja potvrdio pobjedu Samobora.

S.N.

 

Samobor preokretom odnio pobjedu iz Zaboka

Arhiva 2026

2025

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002