13.06.2015.

Bruno Runtas i Miran Burić osvojili brončanu medalju za svoje pivo iz "kućne radinosti" na 4. hrvatskom homebrew prvenstvu

Sjajno pivo po vlastitoj mjeri

Bruno Runtas i Miran Burić osvojili brončanu medalju za svoje pivo iz

Kako se čini, već neko vrijeme u Samoboru "najvažnija sporedna stvar na svijetu" nije nogomet, već proizvodnja piva, a tu su jedini domaći pivar i entuzijasti pivoljupci, koji si doma u miru spravljaju pivo za svoj gušt, u kratko vrijeme zabili 2 gola, i to među prvoligašima. Toliko o samoborskom nogometu.

Da podsjetimo, samoborska Pivovara Razum nedavno je ponijela titulu najbolje male pivovare u državi, a sada nam stiže i vijest da su Bruno Runtas i Miran Burić za svoje pivo iz "kućne radinosti" osvojili brončanu medalju na 4. hrvatskom homebrew prvenstvu.

Ovaj njihov velik uspjeh potkrepljuju sljedeće brojke: ukupno je bilo prijavljeno 280 uzoraka piva iz 13 zemalja, 40-ak sudaca ocjenjivalo ih je u 14 kategorija, a naši su dečki 3. mjesto osvojili u kategoriji American Pale Ales, u kojoj je bilo prijavljeno čak 28 piva.

Medalja im je uručena završnog dana prvenstva u subotu, 6. lipnja, u Magic Beer Roomu u zagrebačkom Remetincu.