Član BBK Šišmiš priveo kraju uspješnu godinu

Fran Bošnjak četverostruki nacionalni prvak

Fran Bošnjak četverostruki nacionalni prvak-1

Sjajni samoborski biciklist Fran Bošnjak pomalo privodi završetku još jednu uspješnu godinu. Član Brdsko-biciklističkog kluba Šišimiš, nacionalni prvak u cestovnom usponu u kategoriji kadeta iz lipnja, u studenom je nastupio na Nacionalnom prvenstvu u MTB usponu na zagrebačkom Sljemenu i slavio u svojoj kategoriji, uz neizvjesnu borbu do samog vrha uspona.

Fran je ove sezone odvozio 19 utrka, 9 u Hrvatskoj, 7 u Sloveniji i 3 utrke s reprezentacijom, a uz dva spomenuta naslova prvaka, osvojio je još dva državna prvenstva u još dvije različite discipline: u srpnju cross country, što je ujedno i glavna Franova disciplina gdje je pobijedio s više od 3 minute prednosti nad drugim te krajem listopada slavlje u diciplini Enduro u kojoj je bio najbrži iako mu je na trećoj stazi pukao lanac.

Fran Bošnjak ove sezone zapaženije rezultate ostvario je i na C1 utrkama, odnosno utrkama na kojima se skupljaju bodovi za svjetsku rang listu. Na njima je zauzeo 9. mjesto na 30. izdanju XCO utrke u Samoboru, bio je 2. na Državnom prvenstvu Slovenije u kategoriji Elite U23, na XCO Predolac osvojio je 7. mjesto, na XCO Lošinj 8. mjesto te na XCO Graz 6. mjesto u nastupu za reprezentaciju.

Spomenimo i da je na Nacionalnom prvenstvu u MTB usponu na zagrebačkom Sljemenu Larisa Bošnjak iz BBK Šišmiš bila najbolja u kategoriji Elite W s više od dvije minute prednosti pred drugoplasiranom, a Borna Korpar je u kategoriji U17 završio kao drugoplasirani.