3. NL Centar - 34. kolo Lučko – Samobor 2:3 (1:3)

Pobjednički zaključili povratničku sezonu

Lučko – Samobor 2:3 (1:3)

LUČKO – Igralište Lučkog

Sudac: Maleš (Zagreb)

Pomoćnici: Šarić (Dugo Selo) i Gordana Katušić (Gradec)

Strijelci: 0:1 Brdek(12), 0:2 Brdek(16), 0:3 Balen(21), 1:3 Čičković(36), 2:3 Dianežević(80)

LUČKO: Jovičević, Štimac, Piškor (od 46. M. Pavlak), Brekalo, L. Pavlak (od 70. Dianažević), Gechevikj (od 46. Živčić), Puntar (od 79. Martinović), Čičković, Jazvić, Hrs, Bubnić

Trener: Velimir Čarapina

SAMOBOR: Klemenčić, Mamić (od 46. Mršić), A. Regović (od 68. Belak), Ašanin, Balen (od 68. Mihočinec), Vujić, Čerkez, K. Regović, Zelenika (od 75. Strize), Karković (od 89. Runtas)

Trener: Željko Štulec

Igrač utakmice: Jurica Brdek (Samobor)

U dvoboju susjeda na tablici minimalna pobjeda pripala je Samoboru koji je pobjednički zaključio povratničku sezonu u 3. ligi. Već u prvih 20 – ak minuta Samoborci su „odmaglili“ na 3 gola prednosti zahvaljujući dvostrukom strijelcu Brdeku kojem je s jednim golom dodatno asistirao Balen. Domaćini su prije odmora smanjili na rezultatski minus preko Čičkovića, a u nastavku je Dianežević nakon desetak minuta provedenih u igri postavio rezultat na semaforu na krajnjih 2:3.

Nakon posljednjeg, 34. kola, prvak je Karlovac 1919 s 87 bodova, drugi je Maksimir sa 68, Samobor je 5. s 54, dok je Sava Strmec na 8. mjestu s 47 bodova.

3. NL Centar - 34. kolo Sava Strmec – Trešnjevka 3:1 (2:0)

Pobjedom prestigli goste i stigli na 8. mjesto

Sava Strmec – Trešnjevka 3:1 (2:0)

STRMEC – SC Lazina

Gledatelja 202

Sudac: Bujan (Guci Draganički)

Pomoćnici: Jurčević (Cetingrad) i Delač (Karlovac)

Strijelci: 1:0 Ian Regvar(8 – 11m), 2:0 Regvar(17), 2:1 Burić(54), 3:1 Ledinski(84)

SAVA STRMEC: Đurđek (od 90. Klanac), Marić (od 83. Motočić), Brkić, Petravić, Kos (od 46. Kostanjski), Regvar, Šintić (od 83. Ledinski), Grofelnik, Smith, Horvatinec (od 46. Vrančić), Srpak

TREŠNJEVKA: Balley Krivec, Dujmović (od 46. Crnjak), Agatić, Josić, Tičak (od 81. Erceg), Josipović, Carl, Mioč (od 69. Štefičar), Pereža, Burić, Puklin (od 81. Godić)

Trener: Dario Jančić

Igrač utakmice: Ian Regvar (Sava Strmec)

Pobjedom 3:1 nad Trešnjevkom Strmčani su prestigli goste iz Zagreba na tablici pa su u posljednjem 34. kolu stigli na 8. mjesto tablice 3. NL Centar, što im je ujedno i najbolji plasman tijekom cijelog prvenstva. U redovima domaćina ponovno je pro ime bio Ian Regvar koji je u 18. minuti imao već 2 gola na svom kontu. U 8. minuti nadmudrio je Balley Kriveca s bijele točke, a u 17. i iz igre. Početkom drugog dijela goste su nagrizali domaću prednost, no potvrda 9. uzastopne pobjede stiže u 84. minuti kada Ledinski nakon samo minutu provedenu u igri zaključuje uspješnu sezonu Save kao novajlije u trećeligaškom društvu.

U Fukuoki se okupljaju najbolje karateke iz 47 zemalja

Sadea otputovala u Japan

Samoborska reprezentativka Sadea Bećirović krenula je put dalekog Japana (Fukuoka) gdje će nastupiti na Premier ligi, trećem ovogodišnjem turniru Svjetske karate federacije.

Sadein nastup je na rasporedu u subotu, 10. lipnja, u 13,30 sati po japanskom vremenu.

U Fukuoki sudjeluju najbolje karateke iz 47 zemalja svijeta sa svih kontinenata.

Ovo će biti za Sadeu još jedna u nizu vrhunskih provjera i nemjerljivo vrijedno iskustvo, a u sklopu priprema za Prvenstvo svijeta koje ju očekuje u listopadu ove godine u Budimpešti.

Na prošloj Premier ligi održanoj u Maroku Sadea je imala vrlo zapažen nastup, osvojivši visoko 5. mjesto sa 4 ostvarene pobjede i 2 poraza.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 29. kolo

Klokočevcu bof, Bregani težak poraz

Klokočevac - Lomnica 1:1

(Sodič '23; Kljajić '55)

Zrinski - Mladost (O) odgođeno za 07.06.

Sloga (K) - Rakov Potok 7:2

(Magdić '6, Krivec '9, '11, '45, '87, Papić '21, Žužić '26; Peršin '41, Šporčić '88)

Bregana - Jaska Vinogradar 1:5

(Runtas '72; Borković '3, '58, Borovec '11, Mićunović '50, Bašić '61)

Nakon 29. kola vodi Jaska Vinogradar sa 79 bodova, druga je Lomnica sa 65, 8. je Zrinski s 40 bodova (-1 susret), Rakov Potok je 11. s 36, Klokočevac je 12. s 31, dok je Bregana na 15. mjestu s 28 bodova.

1. županijska nogometna liga zapad – 29. kolo

Novaki s tri komada uzeli tri boda

Dinamo (O) – Novaki 0:3

(Avdić '32, '42, Gojević '79)

Krašić - Samoborski Otok 0:0

Sloga SU ZA (O) – Jamnica 0:3

(Vračević '27, Špišić '39, Žlebečić '42)

Bestovje je u ovom kolu slobodno

Nakon 29. kola vodi Pušća sa 74 boda, 2. je Sava (D) sa 70, Sloga - Suza je na 8. mjestu s 40 bodova, Samoborski Otok je 11. s 26, Bestovje je na 12. mjestu s 24, dok su Novaki na 14. mjestu s 20 bodova.

30. Sisak kup - Sisak, 3. lipnja

Pet medalja najmlađih boraca

Pet medalja najmlađih boraca-1

U sportskoj dvorani Zeleni brijeg u Sisku je u subotu, 3. lipnja, održan 30. po redu Sisak kup, koji je ove godine okupio 285 najmlađih karateka iz 29 klubova Hrvatske i BiH.

Na turniru je nastupilo i devetero najmlađih karateka Karate kluba Samobor, koji su osvojili ukupno pet medalja.

Najuspješniji je bio Lovro Šelja, koji je svoj nastup u Sisku pozlatio odlično odrađenim borbama.

Brončana odličja su osvojili Borna Šelja, David Milotić, Lorena Lučić i Karlo Blažević.

Korak do postolja su bili Leona Blažević, Ante Rogoznica, Luka Milotić i Karlo Đermanović, osvojivši peto mjesto.