Tigar kup Igor Malek - Sisak

Zlato za Alisu Jurjević i Laru Svinjarić

U novoj sportskoj dvorani Zeleni brijeg u Sisku održan je u nedjelju, 19. ožujka, 10. Tigar kup Igor Malek, na kojem je nastupilo 427 natjecatelja.

Uspješan nastup imali su borci Karate kluba Bregana, koji su osvojili 6 medalja (2 zlata i 4 bronce). Najuspješnije su ovom prilikom bile Alisa Jurjević, koja je osvojila zlato u kategoriji mlađih kadetkinja do 49 kg i broncu u kategoriji kadetkinja do 47 kg, te Lara Svinjarić, koja je osvojila prvo mjesto u kategoriji učenica do 49 kg.

Broncama su se okitili Tina Kos, Mia Lovreković i Tin Svinjarić. Bez medalje su ostale Nika Zorko i Lana Grdović.

3. NL Centar - 21. kolo Ravnice – Samobor 1:2 (0:1)

Stigla i treća proljetna pobjeda

3. NL Centar - 21. kolo
Ravnice – Samobor 1:2 (0:1)

ZAGREB – SRC Tekstilac

Sudac: Grgur Jović

Pomoćnici: Ivan Jović i Bilić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Vujić(20), 1:1 Topić(66), 1:2 Kulenović(79)

RAVNICE: Balagović, Baričević, Čečura, Kopić, Novak (od 70. Kukrika), Glasnović, Toš, Topić, Orešković (od 81. Alili), Hlebec, Soldo (od 81. Skansi)

Trener: Dubravko Čavka

SAMOBOR: Klemenčić, Balen, Husinec, A. Regović (od 46. Mamić), Ašanin, Guliš, Vujić (od 90. Kleščić), Zelenika (od 75. Frković), Karković, Krajačić (od 75. Kulenović), Brdek (od 9. Mršić)

Trener: Dražen Bobinac

Igrač utakmice: Stipe Vujić (Samobor)

Treća proljetna pobjeda i treća ostvarena krajnjim rezultatom 2:1. Ovoga puta igrači Samobora svladali su Ravnice koji su svih 90 minuta bili dostojan suparnik, iako se nalaze u donjem dijelu tablice. Prvih 45 minuta završeno je s minimalnom prednošću gosta za koga je loptu u mrežu pospremio Vujić. Sredinom nastavka rezultatsko stanje poravnava Topić, ali ključan detalj susreta vuče gostujući trener Bobinac: u 75. umjesto Krajačića uvodi Kulenovića, a rezervni napadač Samobora mu to vraća već u 79. golom za pobjedu.

Nakon 21. kola vodi Karlovac 1919 s 51 bodom, drugo je Vrapče s 42, Samobor je 5. s 38, dok je Sava Strmec na 18. mjestu s 14 bodova(-1).

3. NL Centar - 21. kolo Sava Strmec – Kurilovec 3:4 (0:2)

Trgnuli se, pa se opet opustili

Sava Strmec – Kurilovec 3:4 (0:2)

STRMEC – SC Lazina

Sudac: Maleš (Zagreb)

Pomoćnici: Vitković (Sisak) i Horvatinović (Petrinja)

Strijelci: 0:1 Pezo(12), 0:2 Pušić(33), 0:3 Završki(47), 1:3 Moštak(55), 2:3 Horvatinec(71), 2:4 Završki(72), 3:4 Plojović – Beriša(81 – 11m)

SAVA STRMEC: Đurđek, Tušek (od 56. Šintić), Marić (od 69. Petravić), Brkić, Kos (od 56. Smith), Regvar, Vidović, Horvatinec (od 85. Kostanjski), Srpak, Moštak, Plojović - Beriša

KURILOVEC: Išek, Turkalj, Selman (od 70. Blagoev), Bakula (od 87. Ivković, Pezo, Bolješić (od 75. Knežić), Šarić, Završki, Resler, Ćosić, Pušić (od 70. Artuković)

Trener: Senad Harambašić

Igrač utakmice: Stjepan Završki (Kurilovec)

U efikasnom susretu na Lazini gosti su s minimalnih 3:4 svladali Strmčane i odnijeli sve bodove put Kurilovca. U uvodnih 30 – ak minuta gosti stižu do prednosti od 0:2, a odmah početkom nastavka na tri gola razlike prednost povećava Završki. To je tek očito bio signal domaćinu da se trgne pa ubrzo golovima Moštaka i Horvatineca stižu do 2:3. No samo minutu nakon gola za 2:3 Završki ponovno trese mrežu Đurđeka za novo odvajanje koje domaćini, osim gola Plojović - Beriše s bijele točke nisu mogli ozbiljnije ugroziti.

58. Prvenstvo Europe u karateu

Nastupaju i Samoborke Sadea i Nika

Nastupaju i Samoborke Sadea i Nika-1

U ponedjeljak, 20. ožujka, u rane popodnevne sate u španjolsku Guadalajaru otputovala je seniorska reprezentacija Hrvatske koja će nastupiti na 58. Prvenstvu Europe u karateu.

Boje Lijepe naše u Španjolskoj branit će i dvije samoborske reprezentativke - Sadea Bećirović i Nika Jelen.

Sadea nastupa u konkurenciji najboljih europskih borbašica do 68 kg, a njen nastup je predviđen u srijedu, 22. ožujka u 15 sati.

Samoborska reprezentativka s kolegicama nastupa i u ekipnom dijelu, u kome brane naslov europskih prvakinja, a eliminacije ekipnih borbi su na rasporedu u četvrtak 23. ožujka, s početkom od 17,30 sati.