8. kolo 1. HL zapad

Pobjedom do prvog mjesta na ljestvici

U subotu, 18. veljače, odigrano je 8. kolo 1. HL zapad - žene i muški.

Samoborske "zmajice" u prvom susretu kola protiv ekipe STK Jadran iz Poreča rutinirano su pobjedile 4-0. Po jednu pobjedu donose Zara Ilić, Ana Znika i Klara Bardač te par Ilić-Bradač.

U drugom susretu igran je derbi prvoplasirane ekipe Pule, bez poraza, i drugoplasirane ekipe Samobor, poraz od Pule 4/3 set razlika 13-12. Nakon nervoznog ulaska u susret i prva tri poraza, Ivona Baškarad, Ana Znika i Zara Ilić 0-3, izgledalo je da će Puljanke uspjeti pobijediti i otići na nedostižnu prednost na tablici. No, onda kreće preokret, najbolji par lige bez poraza Ilić – Bardač rutinirano pobjeđuju 3-0.

U meču Samoborske internacionalke Baškarad i najače Puljanke Tamare Ramić gledatelji su uživali u vrhunskim poenima i nakon vodstva 2-0 u setovima i 4-0 Ramić uzima minutu odmora. Nakon toga uzima 13 poena u nizu, no potom Baškarad uspijeva ukrotiti "forhend spinove" protivnice i pobjeđuje s 3-1. Ilić u meču protiv Larise Putigna uspijeva nametnuti svoju igru i slavi s 3-1.

Samoborke u sedmoj partiji protiv Nikoline Miličević, postavljaju svježu Baškarad, što se na kraju pokazalo dobrom odlukom, i onda je krenulo pet vrhunskih setova. U petom setu Miličević ima 10-7 i tri meč lopte, koje ne uspijeva realizirati. U konačnici ne uspijeva realizirati ni četvrtu meč loptu i Bardač pobjeđuje s 13-11 za veliko slavlje i ukupnu pobjedu 4/3 sa set razlikom 16-13 i prvim mjestom na ljestvici.

Samoborskim "zmajicama" se može čestitati na impresivnoj upornosti i borbenosti, no sada se mora pokazati ozbiljnost i fokusiranost u realizaciji postavljenog cilja, a to je ulazak u Super ligu.

Muška ekipa u sastavu Hrvoje Mihalić, Antonio Brakus i Jan Znika u prvom susretu kola protiv STK Jadran iz Poreča pobjeđuje sa 4-2.

U drugom susretu kola protiv ekipe STK Srdočija iz Rijeke ostaje žal da kod vodstva 3-1 se nije uspjela ostvariti jedna pobjeda i na kraju se gubi s 3-4.