3. NL Centar - 15. kolo Samobor – Vrapče 3:0 (0:0)

Pomoćnici: Šarić i Mazal (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Husinec(63), 2:0 Brdarić(73), 3:0 Brdarić(77)

SAMOBOR: Klemenčić, Čerkez, Husinec, Ašanin, K. Regović (od 72. Novoselec), Gulić (od 80. Vujić), Frković (od 72. Balen), Razum (od 62. Kelava), Brdarić, A. Regović, Rihtar (od 62. Krajačić)

VRAPČE: Ševerdija, Pađen (od 62. Bajan), Markušić, Kćira, Marić, Vučemilović, Ćosić, Tomšić, Pličanić (od 80. Klišanić),

Cigrovski, Špišić

Trener: Denis Bezer

Igrač utakmice: Filip Brdarić (Samobor)

U derbiju kola Samoborci su u drugom dijelu nadahnutom igrom terena otpuhali susjede iz Zagreba i uvjerljivo slavili s 3:0. Nakon prvih 45 minuta koje nisu zadovoljile gledatelje na tribinama, igrači Svena Raića u nastavak ulaze puno raspoloženiji. Nagrada za to dolazi u 63. minuti kada ubacivanje iz kornera najbolje prati Husinec i na drugoj stativi sprema loptu u nebranjenu mrežu. Desetak minuta kasnije razlika u korist domaćina raste. Čerkez ubacuje, a u zračnom duelu svog čuvara nadvisuje Brdarić za novi pogodak Samobora. Četiri minute kasnije ponovno Brdarić, najraspoloženiji u domaćim redovima, novim pogotkom ovjerava pobjedu Samobora kojom igrači iz Hebrangove skaču na 5. mjesto tablice, što im je najbolja pozicija u dosadašnjem tijeku polusezone.

Nakon 15. kola vodi Karlovac s 36 bodova, drugo je Lučko s 35, Samobor je peti s 25, dok je Sava na 18. mjestu s 9 bodova.

3. NL Centar - 15. kolo Ponikve - Sava Strmec 3:0 (0:0)

Iz Gajnica se vratili pognute glave

Ponikve - Sava Strmec 3:0 (0:0)

ZAGREB – Stadion Gajnice

Sudac: Ljeljak (Zagreb)

Pomoćnici: Sumpor i Boroša (oba iz Gornje Stubice)

Strijelci: 1:0 Berić(47), 2:0 Berić(56), 3:0 Koletić(66)

PONIKVE: Orlović, Bakarić, Žejavac, Devčić, Berić (od 83. Mrkus), Atlija (od 46. Plehan), Đopar, Vragolović (od 83. Gulin), Benko (od 63. Bešlić), Miklečić, Koletić

Trener: Hrvoje Pipinić

SAVA STRMEC: Đurđek, Brkić (od 82. Motočić), Petravić, Kos, Držić, Vidović, S. Kižlin, Horvatinec (od 82. Jakovljević), R. Kižlin, Moštak (od 70. Vrančić), Plojović – Beriša (od 86. Vrdoljak)

Crveni karton: Roberto Kižlin (68)

Igrač utakmice: Vlado Berić (Ponikve)

Novi posrtaj Save i ponovno nakon solidnog prvog dijela u kojem je rezultat bio 0:0. Nakon odmora domaćini naplaćuju pad Savinih igrača pa Berić do 56. postiže dva pogotka za rezultatsko odvajanje Ponikvi. Beriću se na listi strijelaca ubrzo priključuje i Koletić, a ubrzo nakon trećeg primljenog pogotka Strmčani ostaju s igračem manje (Kižlin u 68. drugi žuti karton) pa i onako male šanse za povratak u meč padaju u vodu.