4. NL središte Zagreb – B - 5. kolo Tigar Sveta Nedelja – Naftaš Ivanić 2:4 (1:1)

Nastavlja se niz od tri poraza

4. NL središte Zagreb – B - 5. kolo
Tigar Sveta Nedelja – Naftaš Ivanić 2:4 (1:1)

RAKITJE – Igralište SC Rakitje

Sudac: Korzo

Pomoćnici: Dobrović i Dolenec (svi iz Siska)

Strijelci: 1:0 Bišćan(3), 1:1 Vrdoljak(17), 1:2 Krsnik(55), 1:3 Brkić(72), 1:4 Brkić(77), 2:4 Hasan(81)

GNK TIGAR SVETA NEDELJA: Razum, Filipović, Krišto, Hasan, Matošević, Brujić, Galić, Bišćan, Bošnjak (od 52. Mohač), Višić (od 72. Aljinović), Ereiz, Ereiz

NAFTAŠ IVANIĆ: Banović, Tsutida, Miličević, Krsnik (od 89. Hadaš), Božić (od 89. Slivar), Sabolić (od 66. Ivanković), Ravlić, Čuni, Vrdoljak (od 58. Brkić), Camara, Marić (od 89. Podgorski)

Trener: Dario Zanić

Igrač susreta: Teo Brkić (Naftaš Ivanić)

Nakon dobrog starta u sezonu (dvije pobjede), igrači Tigra upali su u loši niz od tri uzastopna poraza. Ovaj treći, upisan je na domaćem terenu protiv Naftaš Ivanića iako je domaćine u ranu prednost (već u 3. minuti) doveo Bišćan. Gosti su potom preuzeli sve konce igre pa prvo u 17. izjednačuju, a onda i sredinom nastavka s dodatna 3 gola rješavaju pitanje pobjednika. Na krajnjih 2:4 postavlja Hasan 10 – ak minuta prija kraja meča.

Nakon 5. kola vodi Zelina s 12 bodova, 2. je Mraclin s 11, TOP je 7. s 8 bodova, dok je Tigar Sveta Nedjelja je 11. sa 6.

4. NL središte Zagreb – B - 5. kolo TOP – Libertas 3:1 (1:0)

Pitanje pobjednika riješeno u nastavku

TOP – Libertas 3:1 (1:0)

KERESTINEC – Igralište SC Kerestinec

Sudac: Radišić (Zaprešić)

Pomoćnici: Deverić i Sušec (oba iz Velike Gorice)

Strijelci: 1:0 Salopek(28), 2:0 Lovrinović(68), 3:0 Labrović(88), 3:1 Kovačević(90)

TOP: Jankavić, Severec, Holetić (od 58. Noršić), Stepinac (od 58. Ibrahimović), Salopek, Garašić (od 82. Bišćan), Gluić (od 46. Ćaćić), Kolar (od 46. Sopić), Žuti, Delač (od 65. Lovrinović), Labrović

Trener: Tomislav Jakopec

LIBERTAS: Huska, Hajdinović (od 46. Ilić), Mijadžiković (od 46. Jagatić; od 70. Lupoglavac), Baić (od 46. Rogulja), Šakić, Crnojević, G. Kovačević, Vukelić, Đusi, I. Kovačević, Hadžić

Trener: Marko Musić

Igrač susreta: Dario Salopek (TOP)

Zaslužena pobjeda domaćina krenula se ostvarivati sredinom prvog dijela. Nakon propuštene prigoda gosta, Salopek iz daljine u 28. minuti pogađa mrežu gosta iz Novske. Pitanje pobjednika riješeno je u nastavku. Lovrinović u 68. povisuje na 2:0, a u posljednjim minutama susreta po gol u svakoj mreži tako da domaćini upisuju drugu prvenstvenu pobjedu za vrlo dobro 7. mjesto na tablici.

JŽNL - 5. kolo Klokočevac - Sloga Križ 1:1

Htijenje veliko, ali nikako do pobjede

JŽNL - 5. kolo
Klokočevac - Sloga Križ 1:1

Klokočevac, igralište SC Stjepan Celizić - Bajdo

Sudac: Jerbić; Pomoćnici: Rožić i Dolibašić (svi Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Ahlin(28), 1:1 Dumbović(40)

Klokočevac: Bišćan, Mihelić (od 46. Matijaščić), Penić (od 88. Prelec), Beloša (od 67. Ladišić), Trkeš, Nečemer, Grubar (od 67. Babojelić), Ahlin (od 6. Kižlin), Kožar, Tančak (od 46. Becić), Račić

Trener: Karlo Belak

Sloga Križ: Tičak, Majer, Radaković, Dumbović, Režabek (od 56. Magdić), Krezo, Tupek, Krivec, Poje (od 75. Grdenić), Marić, Sertić

Igrač utakmice: Dario Tičak

Mnogo su nadanja u konačan ishod ovog nadmetanja poklanjali navijači, ali i igrači domaćina. Trebala je to biti rezultatska prekretnica za Klokočevac, koji sigurno, obzirom na igrački potencijal, ne zaslužuje trenutno mjesto na ljestvici. Na žalost, nije se sve odigralo prema zamisli stručnog stožera i igrača domaćina, jer je ostvaren tek polovičan uspjeh.

Počelo je za Klokočevac dobro. U 15. je minuti Nečemer probio desnu stranu i ubacio pred vrata Tičaka, ali je realizacija izostala. Sve se to popravilo u 28. minuti, kada, nakon ubačaja lopte iz kuta i nekoliko "odbijanaca", ona dolazi do Ahlina, koji istu posprema u mrežu gostiju za 1:0.

Nakon nekoliko zanimljivih trenutaka, uslijedila je jedna brza kontra gostiju, a ubačenu loptu pred vrata domaćina uspješno je u mrežu pospremio Dumbović. Lijepi gol za 1:1. Bilo je to sve za prvih 45 minuta.

Očekivalo se u drugom dijelu od domaćina mnogo više, ali tek vratnica u 47 minuti te još nekoliko poluprilika ostaju ubilježene kao pokušaji domaćina da osvoji i druga dva boda.

Na žalost, to se nije ostvarilo jer je i vratar gostiju Tičak svojim obranama prpmovirao sebe u najistaknutijeg pojedinca susreta.