Kvalifikacije za popunu 3. NL Centar, druga utakmica

Strmec, igralište Lazina

Gledatelja: 800

Sudac: Jurčević (Cetingrad)

Pomoćnici: Bučar (Duga Resa) i Sinković (Lepajci)

Strijelci: 0:1 Kolar(6), 0:2 Fabijanec(32), 0:3, 1:2 Moštak (33), 1:3 Kolar(37), 2:3 Vrančić(45), 3:3 Vrančić(46), 4:3 Plojović – Beriša(62), 4:4 Miličević(68)

SAVA STRMEC: Đurđek, Jakovljević, Marić, Mršić, Kos (od 90. Motočić), Držić, Vrančić, Grofelnik (od 46. Plojović – Beriša), Mamić, Manzin, Moštak (od 71. Horvatinec)

Trener: Dražen Bobinec

BREZOVICA: Krizmanić, Puntarić, Delić (od 65. Anić), Đuričić, Smolčić, Celiček, Relja (od 46. Obradović), Fabijanec (od 65. Gorše), Miličević, Kolar, Šegota (od 65. Frklić)

Trener: Ivan Klarić

Igrač utakmice: Leonard Vrančić (Sava Strmec)

Utakmicu dostojnu plasmana u treću ligu odigrali su Sava i Brezovica na igralištu Lazina. Nakon 90. minuta i čak 8 golova igrači iz Strmca slave dovoljan remi 4:4 (ukupni rezultat 6:5), koji im je u konačnici bio dovoljan za najveći uspjeh u 75. godišnjoj povijesti kluba. Gosti su od samog starta krenuli u nadoknadu poraza 2:1 u prvog susreta pa je taj rezultatski minus već u 6. minuti anulirao Kolar, a golom Fabijaneca nakon pola sata igre igrači Brezovice su bili u dobitnoj poziciji. Pojas spasa šokiranim domaćinima donosi Moštak samo minutu kasnije pa su se stvari vratile na početak. No, ni tu nije bio kraj rezultatskim promjenama. U 37. minuti gostima novo povećanje prednosti svojim drugim golom donosi Kolar. Sava ipak do odmora uspijeva vratiti stanje na semaforu na minus 1 golom Vrančića u sudačkom dodatku. Isti igrač pretvara se u spasitelja Save jer već u prvoj minuti drugog dijelu svojim novim pogotkom sada Savu gura u poziciju trećeligaša. Tu nije bio kraj preokretu jer Plojović Beriša i u drugom dvoboju protiv Brezovice postiže gol, sada za 4:3. Gosti su ubrzo došli do izjednačenja (Miličević u 68. minuti) no još jedan gol koji bi im bio dovoljan za ukupno slavlje nisu dočekali. Posljednji sučev zvižduk donio je veliko veselje u Strmec koji će tako od sljedeće sezone, koja počinje za 10 – ak dana, imati trećeligaša.