JŽNL - 27. kolo Zrinski - Polet (BU) 4:0 (2:0)

Zrinski - Polet (BU)  4:0 (2:0)

Farkaševec, igralište SC Široki Grm

Gledatelja: 50

Sudac: Čefko (Pisarovina); Pomoćnici: Jambrović i Štulec

Strijelci: 1:0 M. Marić(21), 2:0 F. Brdarić(32), 3:0 F. Brdarić(50), 4:0 Ištuk(85)

Zrinski: Čutić, Koletić (od 74. Trnar), K. Marić, M. Marić (od 81. Stanić), Otmačić, Draclin, Ištuk, Burić (od 7.0 Jelečki), Slaček, Klemenčić, F. Brdarić (od 57. Čičak)

Polet(Bu): Bradić, Đuretić (od 46. Kovačević), Stuparić, Janječić, Škrtić, Župetić, Pejak, Matušin, Sučić, Kopilović, Bobesić

Trener: Mario Paviša,

Igrač utakmice: Domagoj Draclin

Konačno se damaćinu sve posložilo na željeni način. Imali su igru, uspjeli četiri lopte "pospremiti" u mrežu gostiju, a cijela je momčad na igralištu djelovala vrlo uvjerljivo.

Već u 6. minuti M. Marić uspijeva jednu lijepu akciju cijelog navalnog reda Zrinskog pretvoriti u pogodak za vodstvo od 1:0. Vrijedi istaći da se u akciji posebno istakao ponajbolji igrač u redovima domaćina, Draclin.

Na 2:0 rezultat u 32 minuti "diže" F. Brdarić, a isti igrač strijelac je, nakon dobrog proigravanja svojih suigrača, za 3:0. Domaćin ima igračku premoć, stvara prilike, ali je tek u 85. minuti obranu gostiju uspio probiti Ištuk, te postići pogodak za konačnih 4:0.

Sada u redovima Zrinskog vlada znatno vedrije ozračje. Spojeno je nekoliko utakmica s dobrim učinkom, pa je rezultat svega toga i pomak na prvenstvenoj ljestvici. Zrinski se "usidrio" u njenoj sredini.

4. HNL središte, skupina B - 27. kolo Samobor - Mraclin 4:1 (1:1)

Krenuli kilavo, pa se razgoropadili

4. HNL središte, skupina B - 27. kolo
Samobor - Mraclin 4:1 (1:1)

Samobor, Igralište SC Samobor

Sudac: Čerkez (Vrbovec); Pomoćnici: Bukovčan i Crnoja

Strijelci: 0:1 Milatović (15), 1:1 Brdek (49) 2:1 Vujić(49), 3:1 Mohač (55-11 m), 4:1 Štulec (90)

Samobor: Štefković, Čerkez, Mohač, Ašanin, Brdek, Guliš (od 87. Grgečić), Krajačić (od 73. Kelava), Dauti (od 63. Gluić), Vujić, Husinec, Štulec

Mraclin: Crnolatec, Vidović (od 55. Novaković), Domitrović, Cvetnić (od 71. Petravić), Dadović, Jurić, Milatović, Skrbin, Dandić, Roginić, Kaurin

Trener: Dejan Debijađi

Igrač utakmice: Stipe Vujić

Crveni karton: Skrbin (54. - 2. žuti)

Teško se momčad Samobora nosila s gostima u prvom dijelu. Malo se toga događalo, jer Samobor nije imao igru, a još manje prilika za egzekuciju. Zato su gosti, nakon lijepe akcije s desne strane i ubačajem lopte za Milatovića i njegovim pogotkom pod vratnicu nemoćnog Štefkovića, poveli sa 0:1.

"Ti meni a ja tebi", tako je momčad Samobora igrala u nastavku prvog dijela, ali bez učinka. I onda se ukazao Brdek, koji je iskosa s desne strane pronašao lopti put u mrežu gostiju, s time da odgovornost za pogodak snosi inače solidni Crnolatec.

Drugi dio nešto posve novo od domaćina. Kao da je druga momčad istrčala na igralište. Aktivniji pristup, volje i htijenje rezultirali su s tri zgoditka u mreži gostiju. Vujić lijepim zgoditkom diže vodstvo Samobora na 2:1, da bi, nakon prekršaja nad Štulecom, sa 11 metara bio precizan Mohač, za 3:1. Na konačnih 4:1 rezultat diže Štulec u 90. minuti, na dodavanje Kelave.

Pobjeda i bodovi trajna su vrijednost, ali da u Samoboru postoje bitne oscilacije u igri, od lošeg do vrlo dobroga, nedvojbeno je.

Ipak sve ide svom cilju, a to je najvrijednije.