JŽNL - 19. kolo Zrinski - Dinamo Jakovlje 3:0 (1:0)

Zrinski - Dinamo Jakovlje  3:0 (1:0)

Farkaševec, igralište SC Široki Grm; gledatelja: 50

Sudac: Čefko (Pisarovina); pomoćnici: Solenički i Štulec

Strijelci: 1:0 Brdarić(42), 2:0 Mataušić(55), 3:0 Mataušić (68).

Zrinski: Kožarec, Vrančić, Marić, Otmačić (od 70. Draclin), Zrinjan, Ištuk (od 63. Koletić), Kupres, Burić (od 63. Slaček), Klemenčić (od 68. Marić ), Mataušić, Brdarić (od 68. Čičak)

Dinamo Jakovlje: Hercigonja, Zadro, Špiček, Piškor, N. Svetec, L. Svetec (od 6. Cesarec), Konjevod, Ačkar, B. Svetec, Cingulin.

Trener: Mario Poljski

Crveni karton: Konjevod (45), Piškor 58. - drugi žuti).

Igrač utakmice: Neven Mataušić

Posrećilo se i domaćinu. Igrom i zalaganjem, ali i prezentacijom nogometnih mogućnosti, uspjeli su rezultatskom značajnom prednosti pobijediti solidnu postavu gostiju.

Izmjenjivale su se akcije s jedne i druge strane sve do 42. minute, kada je Brdarić iz lijepe akcije uspio domaćine dovesti u vodstvo od 1:0.

Bez Konjevoda, koji je u 42. minuti isključen, gosti kao da posustaju pa je tako ponajbolji igrač u redovima domaćina Mataušić iz ukazane prlike digao vodstvo Zrinskog na 2:0. Slijede prosvjedi Piškora iz redova gostiju, koji je zbog nesportskog ponašanja već zaradio žuti karton te je isključen u 58. minuti.

Nakon toga gosti s dva igrača manje u polju nisu mogli parirati domaćinu, koji svoju bolju igru kruni i s trećim pogotkom, i to u 68. minuti, kada je ponovo strijelac bio Mataušić.

Značajni bodovi domaćina za nešto mirniju plovidbu po još uvijek nastabilnom stanju ne prvenstvenoj ljestvici.

4. NL središte, skupina B - 19. kolo Samobor - Lekenik 1:2 (1:0)

Samoborci imaju o čemu razmišljati

4. NL središte, skupina B - 19. kolo
Samobor - Lekenik 1:2 (1:0)

Samobor, igralište SC Samobor, gledatelja: 50

Sudac: Rožanković (Glina); pomoćnici: Blagić i Blažeković

Strijelci: 1:0 Vujić(30), 1:1 Jergović(46), 1:2 M. Sekulić (80)

Samobor: Štefković, Novoselec, Bešlić (od 46. Krajačić), Milas (od 86. Ibrahimović), Mohač, Ašanin, Brdek, Guliš, Vujić, Kelava (od 76. Grgečić), Štulec

Lekenik: Zagorec, Jolić, Jergović, Živčić (od 60. Muslić), Perić (od 46. Perušić), Gajdek, Kolarić (od 62. Sekulić), Marjanović, Balen, Raković (od 89. Klečić), Dragić

Trener: Zoran Tomčić

Igrač utakmice: Deni Jergović

Za mnoge će možda krajnji ishod biti sportsko iznenanađenje, ali ne bi trebalo biti.

Gosti su u utakmicu uložili više žara, htijenja i volje te zasluženo pobijedili, barem na papiru, favoriziranog domaćina. Imala je momčad Samobora u prvom dijelu više loptu u nogama, ali sve je to bilo jalovo i bez konkretne završnice. U 20. minuti Raković je pobjegao obrani Samobora i sam izašao pred vratara Štefkovića, ali je ovaj uspio anulirati upućenu loptu. Imao je u 26. minuti i Samobor priliku, kada je Vujić, ponajbolji igrač u redovima domaćina, uspio pobjeći svojoj pratnji, uputiti dobar šut, ali se obranom istaknuo mladi vratar Zagorec.

I onda vodstvo domaćina. U 30. minuti brzi kontranapad, ubačaj lopte s lijeve strane pred vrata Zagorca, gdje je najprisebniji Vujić za 1:0. U smiraj prvog dijela, u 44. minuti, Samobor ima veliku priliku za 2:0, ali loptu iz praznog gola izbacuje obrana gostiju pa se tako rezultat nije promijenio.

Već nekoliko sekundi na početku drugog dijela, gosti su izjednačili. Dobar ubačaj iz kuta, na pravom je mjestu Jergović, i to je bilo 1:1.

Imaju veliku priliku gosti za vodstvo u 75. minuti, kada jedan protunapad okončavaju ubačajem lopte prema vratima, ali sve se završilo promašajem.

I onda hladan šok za domaćina. U 80. minuti uspješan ubačaj lopte pred vrata Štefkovića, koji se malo "izgubio", a poklon-loptu u mrežu je pospremio Sekulić za 1:2.

Do kraja tek neka popuprilika s obje strane, ali sve nedovoljno za promjenu rezultata. Gostima zaista kapa dolje, a domaćin, koji je upisao drugi uzastopni poraz, sigurno ima o čemu razmišljati.