Jedinstvena županijska nogometna liga – 16. kolo Zrinski - Lomnica 1:2 (0:1)

Zrinski - Lomnica 1:2 (0:1)

Farkaševec, igralište SC Široki grm, gledatelja: 50

Sudac: Jambrović (Jastrebarsko); pomoćnici: Batušić i Štulec

Strijelci: 0:1 Skupnjak (31), 1:1 F. Brdarić (57), 1:2 Mihovljanec (71)

Zrinski: Čutić, Koletić (od 46. Ištuk), Vrančić, Marić, Otmačić (od 78. Zrinjan), K. Brdarić, Kupres (od 76. Slaček), Burić, Klemenčić, Mataušić, F. Brdarić.

Lomnica: Jerković, Skupnjak (od 80. Beg), Gršić, Dijanežević, J. Štuban (od 86. Delić) K. Arbanas, Mihovljanec, Mostarlić, Drmić, Beg (od 46. Ka. Arbanas) Bubalo

Trener: Stjepan Deverić

Crveni kartoni: Marić (43), Mostarlić (43), K. Arbanas (78)

Igrač utakmice: Josip Štuban

Domaćin je od početka susreta nagovještavao pohod na osvajanje itekako potrebnih bodova. Bilo je i prilika, ali se mreža gostujućeg vratara Jerkovića nije zatresla. Što nije uspjelo domaćinu, realizira gostujuća momčad, i to u 31. minuti, kada se na pravom mjestu, nakon sadržajnog napada Lomnice, našao u prilici Skupnjak, koji je uspio loptu proslijediti u mrežu nemoćnog Čutića.

Nakon prvog dijela domaćin je zaigrao bolje, stvara prilike, a u 57. minuti F. Bradrić izjednačava na 1:1.

Gosti svoju igračku superiornost i svoju nadmoć pokazuju i u završnici susreta, kada u 71. minuti preko Mihovljanca dolaze u vodstvo od 1:2. Bio je to i konačan ishod, na koji, obzirom na vođenje susreta od strane Jambrovića, domaćin sigurno ima itekako "debele primjedbe".

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 16. kolo Samobor - Sava 2:0 (1:0)

Derbi zasluženo pripao Samoborcima

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 16. kolo
Samobor - Sava 2:0 (1:0)

Samobor, igralište SC, gledatelja 600

Sudac: Radišić (Zaprešić), pomoćnici: Žakman i Rešetar

Strijelci: 1:0 Husinec(43), 2:0 Čerkez(65)

Samobor: Štefković, Čerkez, Mohač, Ašanin, Brdek, Guliš, Krajačić (od 90. Grgečić), Vujić, Kelava (od 61. Dauti), Husinec, Štulec

Trener: Stjepan Bašić 7

Sava: Đurđek, Jakovljević (od 68. Mustač), Marić, Brkić (od 90. Čule), Jelavić, Kos, Držić, Mršić (od 68. Vrančić), Manzin, Naglić (od 46. Moštak), Plojović - Beriša (od 68. Horvatinec)

Trener: Dražen Bobinec

Igrač utakmice: Eduard Husinec

Rijetko viđen ambijent u Samoboru, kada je u pitanju jedna sportska priredba. Gotovo 600 ljubitelja nogometa, istini za volju više onih iz Strmca Samoborskog, dobrano su ispunili gledalište samoborskog sportskog centra. Sve je to podsjetilo na dane kada je Samobor bio prvoligaš.

Sve je krenulo od dvije prlike domaćina i jedne gostiju. No, mreže Štefkovića i Đurđeka ostale su netaknute pa je sve nekako nagovještavalo da će prvi dio susreta ostati bez pogotka. No, u 43. minuti uslijedio je odličan kontranapad domaćina po lijevoj strani, slijedi ubačaj lopte na peterac gostiju, a spretan je u realizaciji Husinec za 1:0. Bio je to omjer kojim je okončan prvi dio.

U drugom dijelu gosti kreću daleko odlučnije, a rezultat su izvjesne prilike, koje nisu bile i realizirane. Gosti imaju zamjerku na suca zbog nedosuđenog kaznenog udarca, ali to je ipak bila prosudba suca. U 65. minuti rezultat se mijenja. Štulec kao "staro dobro vino" uspijeva u naletu pogoditi vratara Đurđeka, koji loptu odbija, a mladi Čerkez natrčava i loptu šalje pod "gredu" za 2:0.

Do kraja sa svake strane pokoja poluprilika, ali se rezultat nije mijenjao. Samoboru idu bodovi iz ovog važnog susreta protiv lidera kao nagovještaj ugodnog proljeća. Barem to tako sada izgleda. U to treba vjerovati, a na pobjedi momčadi i treneru čestitati.