Venice Cup - Karate 1 Youth League - Venice 2021

Sadei zlato, i ostali odlični

Sadei zlato, i ostali odlični-1

Venecija je 11. i 12. prosinca bila centar karate svijeta, jer su se u tom turističkom gradu održala dva velika svjetska natjecanja - Venice Cup za seniore i mlađe seniore te Karate 1 Liga za mlade Svjetske karate federacije.

Venice Cup je okupio 664 natjecatelja iz 30 država, dok je Liga za mlade imala čak 2430 mladih sportašica i sportaša iz 54 države svijeta.

Na Venice Cupu su nastupili Sadea Bećirović (kategorija preko 68 kg) i Dino Šimunec (mlađi seniori do 76 kg).

Sadea je bila dobro raspoložena te je kroz tri eliminacijske borbe osigurala i tri pobjede s bodovnim pozitivnim skorom od čak 15:1. Pobijeđena je predstavnica Njemačke, Češke i Engleske. Potrebno je spomenuti visoku pobjedu 7:1 protiv Čehinje Sachove, koja je na nedavnom prvenstvu svijeta izgubila meč za broncu te bila na kraju 5.

U finalnoj borbi Sadea pobjeđuje još jednu predstavnicu Njemačke Stamer, čime osigurava sebi laskavu titulu pobjednice Venice Cupa, turnira koji je kategoriziran kao "A" turnir od strane Hrvatskog olimpijskog odbora.

Dino Šimunec je u konkurenciji 41 natjecatelja osigurao dvije pobjede u prva dva kola, a onda tijesno gubi od seniorskog reprezentativca Italije De Viva, koji je prije mjesec dana sa svojim kolegama postao ekipni prvak svijeta na svjetskom prvenstvu u Dubaiju.

U prvom repasažnom meču Dino gubi 2:0 od odličnog Ukrajinca Shevchenka te time osvaja 7. mjesto.

Na Karate 1 Youth League - Venice 2021 nastupili su junior Ivan Terihaj (do 68 kg) i kadetkinja Iskra Majsec (do 54 kg). Trebao je nastupiti i junior Jan Katanec (+76 kg), ali je, nažalost, dan umjesto na tatamiju, morao provesti u hotelskoj sobi radi crijevne viroze.

Ivan Terihaj je bio odličan i samo ga je sportska nesreća i kriva sudačka odluka u trećem kolu odmaknula od pokušaja da osvoji neko od odličja.

Ivan je u 1. kolu pobijedio predstavnika Ukrajine 4:0, a zatim je ekspresno za samo 27 sekundi 8:0 svladao predstavnika Italije u 2. kolu.

U 3. kolu protiv Latvijca gubi 2:4, ali radi velike greške sudaca, koji dosuđuju udarac nogom u glavu koji nije postojao. Latvijac je izgubio u polufinalu te time Ivan nije dobio priliku kroz repasaž osvojiti brončano odličje. U Ivanovoj kategoriji je bilo prijavljeno čak 129 natjecatelja.

Iskra Majsec je također odradila odličan turnir te pokazala svoju perspektivnost. U prvom meču Iskra pobjeđuje predstavnicu Italije, ali nažalost gubi od Njemice u 2. kolu tijesnim rezultatom 1:2. Bila je vrlo blizu povoljnijem rezultatu i odlično se nosila s teretom ovakvog kvalitetnog natjecanja.

Bio je to još jedan uspješan vikend i nastup samoborskih karateka, koje iduće subote očekuje ekipno seniorsko i juniorsko prvenstvo Hrvatske koje će se održati u Rijeci, čime će završiti i vrlo uspješna natjecateljska 2021. godina.

Kup Samobora 2021 – Sv. Martin pod Okićem, 11. prosinca

Bruno Stojanović pobjednik seniorske "B" kategorije

Kup Samobora 2021 – Sv. Martin pod Okićem, 11.  prosinca

U subotu, 11. prosinca, u školskoj sportskoj dvorani OŠ Mihaela Šiloboda u Svetom Martinu pod Okićem održan je međunarodni kyokushin karate turnir Kup Samobora 2021.

Natjecanje su organizirali Hrvatski kyokushinkai savez i Kyokushin karate klub Fortis, a nastupilo je 70 natjecatelja iz 8 klubova iz Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske.

Turnir je održan uz pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera, koje su uključivale ograničen broj sudionika i natjecanje bez gledatelja te je tako od 10 do 12 sati održano natjecanje za kategorije limača, od 13 do 15 sati za kategorije kadeta, a od 16 do 18 sati za kategorije juniora i seniora.

Rezultati Kupa Samobora 2021 nalaze se u nastavku, a više fotografija s turnira te o radu Kyokushin karate kluba Fortis i Hrvatskog kyokushinkai saveza pogledajte na web stranici www.karate-kyokushinkai.hr, kao i na FB stranicama Karate Kyokushinkai Croatia i Croatian Kyokushinkai Association.