Prvenstvo Balkana za kadete, juniore i mlađe seniore - Rijeka, 27. i 28. studenoga

Ivan i Jan vratili se s dvije bronce

Ivan i Jan vratili se s dvije bronce-1

Prethodni vikend je bio još jedan u nizu radnih natjecateljskih dana u karateu jer se u Rijeci održavalo prvenstvo Balkana za kadete, juniore i mlađe seniore na kome je sudjelovalo 13 država s preko 750 sportaša.

Balkansko prvenstvo je u karateu najkvalitetnije kontinentalno natjecanje nakon prvenstva Europe te na njemu sudjeluju vrhunske karateke, a mnogi od njih su osvajači svjetskih i europskih odličja.

Natjecatelji Karate kluba Samobor nisu se za ovaj turnir pripremali, već im je, u nedostatku jakih natjecanja, bio glavni cilj odraditi poneku kvalitetnu borbu.

U sastav juniorske selekcije su pozvani Ivan Terihaj i Jan Katanec, a na kraju natjecanja su hrvatski juniori osvojili brončano odličje.

Ivan je s dvije važne pobjede dao svoj doprinos osvajanju medalje dok je Jan srčanim nastupom dokazao svoju perspektivnost, iako je tek ušao u juniorski uzrast.

Idući vikend se odlazi u Veneciju na poznati Venice cup na kome će nastupiti seniori Sadea Bećirović i Dino Šimunec. Na turnir u Veneciji je prijavljeno je 660 natjecatelja iz 30 država.

Juniori Iskra Majsec, Ivan Terihaj i Jan Katanec će isti vikend nastupiti na WKF Youth league koja se također održava u Veneciji, a prijavljeno je ukupno 2424 natjecatelja iz čak 54 države.

Hermes Analitica - Samobor  119:87

Košarkaši Samobora upisali su očekivani poraz od vodeće momčadi prvenstva Hermes Analitice u 10. kolu Prve muške lige. Domaćini su “risovima” ubacili 119 koševa, a primili 87, pa su tako i dalje jedina neporažena momčad lige, dok je Samobor sad na omjeru dvije pobjede i osam poraza i nalazi se na 9. mjestu prvenstvene ljestvice.

Josip Škara zabio je 23 koša, Lukas Šuvak je dodao 17, a Nikola Ivanković 14. U redovima domaćih Vito Kučić zabio je 31 koš, Ivan Svoboda 26, a Filip Kordić 24.

R.S.

Paket24 Premijer liga - 11 kolo Dubrava - Rudar 28:25

Domaći podigli agresivnost i pobijedili

Paket24 Premijer liga - 11 kolo
Dubrava - Rudar 28:25

Rukometaši Rudara u 11. kolu Paket24 Premijer lige gostovali su kod Dubrave u Zagrebu i u vrlo tvrdoj i izjednačenoj utakmici izgubili 28:25. Do poluvremena se momčadi izmjenjuju u vodstvu da bi prva dionica igre završila sa 13:12 za Dubravu, a početak drugog poluvremena odigrava se u istom ritmu.

No, 15-ak minuta prije kraja Dubrava diže razinu agresivnosti svoje obrane, veže nekoliko uspješnih napada i odlazi na “plus 4”. Do kraja susreta Rudar uz puno truda stiže na dva gola zaostatka dvije minute prije kraja, ali snage za preokret nije bilo.

Lovro Gaća je s osam golova bio najefikasniji Rudarov igrač, Andrej Trčak je zabio 5, a Josip Živković je upisao 10 obrana. U redovima domaćina Tomi Vozab je zabio najviše, sedam golova.

Rudar je ostao na dnu ljestvice sa 6 bodova, dva više imaju Umag i Spačva poziciju, odnosno dvije iznad njih.

Druga momčad Rudara također je upisala poraz, ali u Jelkovcu u 9. kolu Druge hrvatske lige – sjever. Bolje su bile Sesvete 2 sa 41:35. Fran Trošelj predvodio je Rudare sa 11 golova, dok domaćina Tin Baković je bio najučinkovitiji sa 9 golova.

Na ljestvici Rudar drži 3. mjesto sa 14 bodova, koliko ima i drugoplasirana Dubrava 2, ali s utakmicom manje, dok je na vrhu Rugvica sa 18 bodova.

R.S.

Druga hrvatska liga – zapad, 10. kolovoz Samobor - Rudar 19:34

Gošće rutinirano do pobjede

Druga hrvatska liga – zapad, 10. kolovoz
Samobor - Rudar  19:34

Rukometašice Samobora doživjele su uvjerljiv poraz u 10. kolu Druge hrvatske lige – zapad. U Samobor je došla ekipa Rudara iz Labina i upisala pobjedu 34:19.

Do poluvremena je bilo jasno u kojem smjeru ide utakmica jer nakon početnih “plus 5” za gošće, razlika se samo povećavala da bi nakon prvih 30 minuta igre rezultat bio 20:11 za Rudar. U nastavku su gošće rutinirano održavale prednost, a u posljednjih 15-ak minuta priliku su dobile igračice s manjom minutažom u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Kanceljak je zabila 5, a Katanec 4 u redovima “lavica”, dok su “rudarke” predvodile Zahtila sa 9 i Vrkljan sa 7 golova.

Već u srijedu, 1. prosinca, “lavice” čeka odgođeni susret 7. kola protiv Udarnika, na domaćem parketu s početkom u 20 sati.

R.S.

Balkansko prvenstvo u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore - Rijeka, 26. - 28. studenoga

Lara Weismann osvojila srebro

Sjajan uspjeh ostvarila je Lara Weismann osvajanjem srebrnog odličja na Balkanskom prvenstvu u Rijeci. Članica Karate kluba Bregana je odličnim borbama u kategoriji mlađih seniorki do 50 kg došla do svoje prve medalje na balkanskim prvenstvima. Larino veliko zalaganje na treningu i kvalitetan rad rezultirali su uspješnim nastupom u jakoj konkurenciji.

Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovalo je 13 država i 730 sportaša (svi sudionici su morali imati Covid potvrde). Zbog korone prošlogodišnje prvenstvo Balkana nije održano.

U kategoriji mlađih seniorki do 55 kg solidan nastup imala je Luna Weismann, ali se nije umiješala u borbe za medalju.

Pojedinačno ubrzano kadetsko prvenstvo RH 2021.

Borna Franc prvi, Franka Paulić treća

Borna Franc prvi, Franka Paulić treća-1

U Vinkovcima je 27. i 28. studenoga održano Pojedinačno ubrzano kadetsko prvenstvo Republike Hrvatske u šahu. Na prvenstvu je sudjelovalo 169 djece iz 43 šahovska kluba.

Šahovski klub Samobor predstavljalo je 13-oro djece. Najistaknutije rezultate ostvarili su Franka Paulić (3. mjesto do 12 godina - djevojčice) i Borna Franc (1. mjesto do 14 godina - dječaci).

Treba istaknuti i Andreja Gala, koji je osvojio 4. mjesto u starosnoj skupini višoj od one kojoj prema svojim godinama pripada. Naime, Andrej se odlučio okušati u starijoj, a samim time i iskusnijoj i jačoj dobnoj skupini. U zadnjem kolu borio se za drugo mjesto. Nažalost, partiju je izgubio, ali je, u konkurenciji 35 starijih dječaka, ostvario hvalevrijedan rezultat.

Unatoč postojećoj situaciji s COVID-19, koja je uzrokovala nekoliko otkazivanja mladih šahista ŠK Samobor, raduje povećani interes za šahom u Samoboru, pa i u budućnosti od njih očekujemo dobre rezultate.