4. HNL središte - skupina B, 15. kolo Samobor - Banovac 9:0 ( 5:0)

Samobor - Banovac  9:0 ( 5:0)

Samobor, igralište SC Samobor

Gledatelja: 50

Sudac Iličić (Dugo Selo); pomoćnici: Vukadin i Rožić

Strijelci: 1:0 Mohač (6), 2:0 Štulec (23), 3:0 Krajačić(35), 4:0 Vujić (37), 5:0 Štulec (41), 6:0 Brdek (60), 7:0 Štulec (63), 8:0 Čaušević (75), 9:0 Čerkez (80)

Samobor: Štefković, Tušek (od 58. Milas), Novoselec, Štulec (od 65. Čaušević), Ašanin (od 46. Gluić), Mohač, Krajačić (od 58. Čerkez), Bišćan (od 46. Ibrahimović), Vujić, Dauti (od 46. Brdek), Husinec (od 65. Severec)

Trener: Stjepan Bašić

Banovac: Majcek, Grubić, Avramović (od 63. Bakšić), Gomaz, J. Ban, Baron, Filipović, Šola, Cestarić, A. Ban, Ćosić

Trener: Dario Žinić

Igrač utakmice: Željko Štulec

Rezultat u konačnici jasno govori o omjeru snaga i onome što su obje momčadi pokazale. Domaćin aktivniji u svih 90 minuta, s izrazito raspoloženim strijelcima, među kojima je sa svoja tri pogotka predvodio Štulec. Cijela momčad domaćina kao da je svojim navijačima u smiraj jesnenskog dijela željela pokazati i dokazati da se, ne bez razloga, nalazi u malom krugu momčadi koje će se boriti za naslov pbjednika ovog stupnja natjecanja.

U ovom susretu ponovno se kao strijelac s tri pogotka istaknuo Štulec, ali i svi ostali koji su pogađali mrežu gostiju pokazali su prisebnost u trenucima kada je realizacija bila potrebna.

Vrijedi istaknuti odličnu igru Krajačića, Mohača, ali i ostalih koji su dali doprinos u ovoj visokoj pobjedi. Dečkima čestitka i bravo za pobjedu te uspjeh u jesenskom dijelu prvenstva. Sada je vrijeme za malo odmora, a onda u pripreme za nastavak sezone. Ruku na srce, i u tom se dijelu od samoborske ekipe očekuje sve najbolje.

F.S.G.

JŽNL - 15. kolo Zrinski - Turopoljac 2:1 (1:1)

Do tri boda u sudačkoj nadoknadi

JŽNL - 15. kolo
Zrinski - Turopoljac 2:1 (1:1)

Farkaševec, igralište SC Široki grm

Gledatelja: 80

Sudac: Spudić (Ivanić-Grad); pomoćnici: Tadijanović i Villa

Strijelci: 0:1 Jaki (29), 1:1 Mataušić (30), 2:1 Kerep (90).

Zrinski: Čutić, Brdarić, K. Marić, M. Marić (od 66. Koletić), Otmačić, Ištuk, Mataušić (od 83. Jelečki), Kupres, Kerep, Klemenčić (od 12. Blažević), Slaček

Trener: David Kižlin

Turopoljac: Zagorac, Martinić, Iličić, Gogić (od 46. Marukulin), Jandriš, Jaki, Šutalo, Čaić, Lučić, Čunčić, Horvat

Trener: Marko Pancirov

Igrač utakmice: Leon Kerep

Oproštaj od jesenskog dijela sezone i svojih navijača momčad Zrinskog oplemenila je pobjedom nad jednom od najboljih momčadi lige. Dobar susret s kvalitetnom igrom, ali su u konačnici rezultat i bodovi otišli na stranu domaćina.

Gosti su imali prednost od 29. minute, kada priliku u kojoj se našao realizira Jaki za 0:1.

Samo minuta je trebala Zrinskom za izjednačenje. Loptu za 1:1, nakon zapažene akcije, iza leđa Zagorca šalje Mataušić. Sve je nekako "mirisalo" na nedlučen ishod, da bi u sudačkoj nadoknadi domaćin imao slobodan udarac s gotovo 25 metara, a mladi Kerep uspio je neobranjivo pogoditi mrežu gostiju za veliko slavlje domaćina i pobjedu od 2:1.

Sve su svemu, zaslužena pobjeda Zrinskog i mjesto u središnjem dijelu ljestvice na kraju jesenskog dijela, čime je ostvarena i želja klupskog čelništva.

Može li bolje? Sigurno da, ali to će trebati pokazati i dokazati u proljetnom dijelu prvenstva.