JŽNL - 13. kolo Zrinski - Mladost (O) 5:0 (2:0)

Zrinski - Mladost (O)  5:0 (2:0)

Farkaševec, igralište SC Široki grm

Gledatelja: 50

Sudac: Stunja (Petkov Breg); Pomoćnice: Čunović i Bašić

Strijelci: 1:0 Kupres (23), 2:0 Otmačić (30), 3:0 Kerep (50), 4:0 Kupres (75), 5:0 Kerep(80)

Zrinski: Čutić, Brdarić, K. Marić, M. Marić (od 50. Zrinjan), Otmačić, Ištuk, (od 72. Blažević), Mataušić (od 55. Draclin), Kupres (od 72. Stanec), Kerep, Klemenčić, Slaček (od 70. Stanić)

Mladost(O): Miklec, Ivančić, Tadić (od 46. Berek), Perić, Bedeković (od 46. Periša), Grdić, Kos, Sudec, Hercigonja (od 83. Ćurić), Hren, Matić

Trener: Romano Župetić

Igrač utakmice: Martin Kupres

Odigrana je odgođena utakmica 13. kola, uvjetovana bolešću igrača Zrinskog, koji su, ovaj put, u nakani da se u domaćem srazu dođe do pobjede i željenih bodova, pokazali želju i htijenje.

Seriju pogodaka otvorio je u 23. minuti Kupres, kada je odličan ubačaj Klemenčića uspio pretvorili u pogodak za vodstvo od 1:0. Otmačić se u novoj ulazi odlično snašao i u 30. minuti, kada nakon "slobodnjaka" s dvadesetak metara pogađa za 2:0. I gosti su imali svoje prilike, ali igrači iz vrha napada nisu imali sreće za postizavanje pogotka.

U drugom dijelu, već u 50. minuti Kerep, nakon što je obrana gostiju bila izigrana, ima šansu koju pretvara u zgoditak za 3:0.

Ponovno se kao realizator "opoštenio" Kupres, koji, nakon brzog kontranapada, loptu posprema iza leđa Mikleca za 4:0. Sve je bilo za domaćina riješeno u 80. minuti, kada sa 18 metara, iz slobodnog udarca, mrežu gostiju pogađa Kerep, za konačnih 5:0. Bio je to lijep zgoditak za mladog Kerepa, koji postaje sve značajnija karika u igri momčadi Zrinskog.

Značajni bodovi za Zrinski, pred posljednje kolo jesenskog dijela prvenstva, ali, kako se to kaže, momčad sada "lakše diše".