4. HNL - Središte Zagreb skupina B - 13. kolo Samobor - Top 2:2 (0:1)

Gosti do boda protiv favoriziranog domaćina

Samobor - Top 2:2 (0:1)

Samobor, igralište Sportskog centra

Gledatelja: 50

Sudac: Vuković (Zelina); pomoćnici: Kovač i Jantoljak

Strijelci: 0:1 Jazvić (7), 1:1 Mohač (55 - 11 m), 1:2 Peršin (65), 2:2 Štulec (78)

Samobor: Štefković, Novoselec, Čerkez (od 46. Milas), Štulec, Ašanin (od 46. Guliš, od 69. Grgečić), Mohač, Krajačić, Bišćan, Gluić (od 46. Vujić), Brdek, Husinec

TOP: Maglica, Kelečić (od 50. Ivanović), Noršić, Salopek, Krnjus, Labrović, Peršin, Delač, Jazvić (od 84. Čvrk), Stepinac, Sviben

Trener: Tomislav Jakopec

Igrač utakmice: Dominik Peršin

Je li konačan ishod i gubljenje dva boda za momčad Samobora, ali i navijače, iznenađenje? Pa i nije, jer ono što je momčad domaćina pokazala u ovom nadmetanju daleko je od stvarne mogućnosti igrača trenera Bašića. Kao da su posljednji negativni rezultati TOP-a uvjetovali ono znano "lako ćemo", pa se sve i svelo na taj i takav pristup.

Krenulo je za Sambobor dobro i to prilikama Štulca pa onda i Krajačića, koji je promašio gotovo nemoguće. Sve se to osvetilo u 7 minuti, kada je Jazvić uspio pobjeći, uz, ruku na srce, i uz prekršaj na Mohaču, te ušao u vratarev prostor i zatresao mrežu nemoćnog Štefkovića. Lijepa akcija za vodstvo gostiju. Gosti imaju u 30. minuti još jednu priliku, kada Kelečić loptu, umjesto u gotovo praznu mrežu, šalje pokraj vratnice.

Početkom drugog dijela domaćin je obavio nekoliko zamjena i to je bio dobar potez trenera. No, nije u realizaciji sve bilo kako treba. Ipak, nakon što je u 16-ercu, u 55. minuti, srušen Krajačić, siguran za 1:1 s 11 m bio je Mohač.

Gosti ne posustaju, a Labrović u 60. minuti promašuje, kada je teže bilo to učiniti, nego postići pogodak. Sve je to momčad TOP-a nadoknadila u 65. minuti kada je izigrana cijela obrana domaćina, a siguran u realizaciji bio je Peršin.

Samobor nastavlja s napadima, ima više loptu u nogama, a rezultat svega je pogodak Štuleca nakon gužve pred vratima gostiju za 2:2.

Bio je to i konačan ishod ovog nadmetanja u kojem je momčad TOP-a protiv favoriziranog domaćina zasluženo osvojila bod.

JŽNL – 13. kolo Zrinski - Mladost (O) odgođeno

Korona virus "pokosio" momčad domaćina

JŽNL – 13. kolo
Zrinski - Mladost (O) odgođeno

Utakamica u Farkaševcu nije odigrana. Nažalost, koronavirus ušao je i u svlačionicu momčadi Zrinskog pa je tako nakon testiranja bilo pozitivno pet igrača.

Utakmice će biti odigrana 18. studenoga, kada će ponovo Zrinski biti domaćin gostima iz Obrezine.