4. HNL središte, skupina B – 11. kolo Samobor - Gradići 1:0 (0:0)

Sutkinja: Čunović (Gornja Zdenčina) 6,5; pomoćnici: Holetić i Trstenjak

Samobor: Štefković, Tušek, Novoselec, Čerkez (od 78. Grgečić), Štulec, Ašanin, (od 46. Gluić), Guliš (od 87. Milas), Ibrahimović, Brdek, Dauti (od 46. Krajačić), Husinec

Gradići: Beblek, D. Posavec (od 70. Škarica), Turkalj, Borovec, Hrženjak, Šuman (od 60. Mostarlić), Božić (od 90. Milić), P. Posavec, Krstanović, Vojnić

Trener: Marko Biljan

Igrač utakmice: Jurica Brdek

Domaćinu bodovi i izvjesna premoć u igri tijekom cijelog susreta, ali apsolutna dekoncentracija u prilikama. Sve je to uvjetovalo da domaćin protiv momčadi s dna ljestvice mora uložiti itekako mnogo napora da u konačnici s tek 1:0 ostvari prednost i pobjedu. Nije to "dizanje perja" domaćinu ili pak dizanje u nebo mogućnosti gostiju, ali Gradići su se u Samoboru predstavili kao momčad htijenja i vjere u uspjeh. Na njihovu žalost, sve je to srušio ponovo nepredvidljivi i do tada gotovo nevidljiv Brdek, kojeg domaćin mora slaviti. Da nije u 78. minuti, nakon dosta repliciranja loptom pred vratima gostiju, uspio poentirati, gosti bi iz Samobora posve zasluženo kući odnijeli 1 bod. Naglašavamo, bilo bi to zasluženo. Konačno, u 11. minuti imali su veliku priliku za vodstvo, baš kao što je to bilo i u 23., kada je loptu D. Posavec iz mat pozicije za domaćina poslao pokraj vratnice.

Ruku na srce, i domaćin je imao još neke prilike, ali jalovi napadi bez imalo ideje uvjetovali su da se tek neke prilike mogu nazvati šansama. Tu se može ubrojati i greda Gluića u 65. minuti.

Domaćin je zabilježio pobjedu, upisao željene bodove, što je i najvažnije, ali trener Bašić ima razloga da mu ruke pridrže glavu u razmišljanju o tome kako podignuti momčad. Rezultate ima, ali igra je daleko od željenoga. Tako kažu i navijači Samobora.