Samoborci izvrsni na Croatia Openu

Ana i Ivan zlatni, Dino brončani

Ana i Ivan zlatni, Dino brončani -1

U atletskoj sportskoj dvorani na Kantridi održan je jubilarni 20. Croatia Open, koji je unatoč pandemijskih uvjeta okupio čak 1703 natjecatelja iz 21 države Europe.

Seniorima je to bio jedan od dva izborna turnira za odabir reprezentacije za prvenstvo svijeta koje se održava u Dubaiju od 16. do 21. studenoga, dok je za kadete, juniore i mlađe seniore to također bio izborni turnir koji se boduje za sastav reprezentacije koja će nastupiti na prvenstvu Europe u veljači 2022. u Pragu.

U vrlo jakoj konkurenciji natjecatelji Karate kluba Samobor ostvarili su visoka sportska dostignuća te ponovno dokazali međunarodnu vrijednost.

Prvog dana turnira Ana Lenard je u konkurenciji seniorki do 61 kg s četiri pobjede stala na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja te najavila svoj dobar nastup u Dubaiju. Ana je pokazala dobru formu koja obećava napad na odličje na svjetskom prvenstvu.

Vrhunske borbe je prikazao i junior Ivan Terihaj (do 68 kg) koji je pobijedio pet mečeva te zasluženo stao na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja. Ivan ovim rezultatom bodovno prednjači ispred svojih konkurenata te je sada veliki korak ispred drugih koji konkuriraju za prvenstvo Europe.

U sličnoj je poziciji i mlađi senior Dino Šimunec (do 75 kg), koji je s četiri pobjede i jednim porazom osvojio brončano odličje te time ostvario veliku bodovnu prednost pred ostalim Hrvatima, s obzirom da nitko nije bio ni blizu osvajanju medalje.

Nika Jelen je nastupila za kata team, kojem je ovaj turnir također bio izbornog karaktera za nastup na svjetskom prvenstvu u Dubaiju. Nika je sa svojim kolegicama osvojila prvo mjesto na Croatia Openu te time gotovo osigurala mjesto u avionu za daleki Dubai.

Ostali natjecatelji Karate kluba Samobor (Sadea Bećirović, Magdalena Šuflaj, Iskra Majsec, Paula Šogorić, Roko Cirnski, Niko Prusina, Jan Katanec, Neno Filipić) nisu uspjeli ostvariti kvalitetniji rezultat, ali su imali odličan nastup te zaslužuju svaku pohvalu.