4. nogometna liga središte Zagreb – B - 9. kolo Sava Strmec – Libertas 4:1 (1:0)

Oslobodili goste bodova

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 9. kolo
Sava Strmec – Libertas 4:1 (1:0)

STRMEC – Igralište Lazina

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Holetić (Sv. Martin pod Okićem) i Trstenjak (Samobor)

Strijelci: 1:0 Jelavić(45 – 11m), 2:0 Moštak(51), 2:1 Šakić(60), 3:1 Moštak(67), 4:1 Mršić(77)

SAVA STRMEC: Đurđek, Jakovljević (od 81. Čule), Marić (od 81. Petravić), Kos (od 78. Brkić), Držić (od 70. Barišić), Mršić, Mamić, Manzin, Moštak (od 81. Ćaćić)

Trener: Dražen Bobinac

LIBERTAS: Dokuzović, Ilić, Grabić, Crnojević (od 46. Mijadžiković), Pranić, Artić (od 46. Klarić), Šakić (od 81. Poturica), Jagatić, Kovačević, Ramadani, Dodić

Trener: Damjan Josipović

Igrač utakmice: Mihael Moštak (Sava Strmec)

Uvjerljivom pobjedom, koja je ostvarena tek u drugom poluvremenu susreta na Lazini Sava je nakon 9. kola zasjela na vrh ljestvice 4. HNL središte B. Bolju igru u uvodnih 45 minuta domaćini su okrunili tek u sudačkoj nadoknadi kad je s bijele točke precizan bio Jelavić. Početak nastavka donosi prvi gol Moštaka za 2:0, ali ubrzo gosti pokazuju znakove života pa iz jedne od rijetkih prilika pred Đurđekovim golom, Šakić smanjuje na 2:1. No ubrzo Moštak se ponovno upisuje u listu strijelaca za potvrdu domaćih 3 boda. Priču što se tiče promjene rezultata u 77. minuti zaključuje Mršić nakon preciznog udarca glavom.

Nakon devetog kola vodi Sava Strmec s 21 bodom, druga je Zelina s 18, Samobor je 3. sa 17 bodova(-1 utakmica), dok su Tigar Sveta Nedelja i TOP na diobi 4. mjesta s po 16.

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 9. kolo TOP – Sutla Laduč 2:0 (2:0)

Sve napravili u prvom poluvremenu

TOP – Sutla Laduč 2:0 (2:0)

KERESTINEC – Igralište SC Kerestinec

Sudac: K. Šaško

Pomoćnici: Božiček i A. Šaško (svi iz Popovače)

Strijelci: 1:0 Ivanović(18), 2:0 Jazvić(38)

TOP: Maglica, Kelečić, Noršić, Salopek, Delač (od 22. Čvrk, od 65. Mihočinec), Labrović (od 28. Sopić), Peršin (od 90. Kutija), Ivanović (od 70. Garašić), Jazvić (od 90. Žuti), Stepinac, Sviben

Trener: Tomislav Jakopec

SUTLA - LADUČ: Galić, Matejaš, Jozić, Šoštarić, Đeno, Štok (od 78. Fofana), Turk, Beluhan (od 46. Pinheiro), Žižić (od 46. Debogović), Remenar (od 78. Marić), Geršak (od 46. Skender)

Trener: Davor Debogović

Igrač susreta: Ivan Ivanović (TOP)

Vrijedna pobjeda za TOP ostvarena je u prvih 45 minuta u kojima su domaćini iskoristili svoju prigode za postizanje pogodaka, dok je u nastavku domaća obrana na čelu s Maglicom uspješno zaustavljala sve pokušaje gosta iz Laduča. Domaći navijači vidjeli su u 18. minuti pravi euro gol. S dvadesetak metara Ivanović je smjestio loptu u mrežu uz malu pomoć prečke koja je samo pojačala efekt spektakularnosti. U 38. prednost domaćina povećava Jazvić nakon precizne asistencije Čvrka. Gosti u nastavku bolja momčad, no bez konačnog učinka.

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 9. kolo Moslavina – Tigar Sveta Nedjelja 0:1 (0:0)

Vrijedni bodovi otišli u Rakitje

Moslavina – Tigar Sveta Nedjelja 0:1 (0:0)

KUTINA – Gradski stadion

Sudac: Matijašec (Zaprešić)

Pomoćnici: Milaković (Hrastina) i Žakman (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Aljinović(63)

MOSLAVINA: Bartolec, Šenija (od 65. Grgić), Cvrtila (od 78. Borić), Handanović, Lilovac, Kostović (od 64. Dajčar), Batarelo, Barišić (od 72. Kovačević), Burić, Milinković (od 78. Korica), Sklekovac

Trener: Zoran Buinac

TIGAR SVETA NEDJELJA: Kovačić, Hasan, Brujić (od 89. Mihelčić), Galić (od 88. Vrančić), Podravec, Frajt, Jurić, Višić (od 61. Cvetković), Aljinović (od 67. Kotarski), Horvatinec, Škeva

Igrač susreta: Toni Aljinović (Tigar Sveta Nedjelja)

Jedan, ali vrijedan pogodak Aljinovića nakon sata igre bio je dovoljan da put Rakitja odu svi bodovi iz Kutine. Domaćini bolje otvaraju susret, no 100% - tna prilika Šenije i udarac Lilovca koji završava na stativi nisu bili dovoljni za promjenu početnog rezultata. U 58. Aljinović izbjegava zamku zaleđa te lagano zaobilazi domaćeg vratara Bartoleca i pogađa praznu mrežu za 0:1. Igrači Moslavine imali su još jednu veliku prigodu do kraja susreta, no i Cvetkovićev udarac završava na okviru vrata pa svi bodovi odlaze s Gradskog stadiona.