4. nogometna liga središte Zagreb – B - 9. kolo Sava Strmec – Libertas 4:1 (1:0)

Oslobodili goste bodova

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 9. kolo
Sava Strmec – Libertas 4:1 (1:0)

STRMEC – Igralište Lazina

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Holetić (Sv. Martin pod Okićem) i Trstenjak (Samobor)

Strijelci: 1:0 Jelavić(45 – 11m), 2:0 Moštak(51), 2:1 Šakić(60), 3:1 Moštak(67), 4:1 Mršić(77)

SAVA STRMEC: Đurđek, Jakovljević (od 81. Čule), Marić (od 81. Petravić), Kos (od 78. Brkić), Držić (od 70. Barišić), Mršić, Mamić, Manzin, Moštak (od 81. Ćaćić)

Trener: Dražen Bobinac

LIBERTAS: Dokuzović, Ilić, Grabić, Crnojević (od 46. Mijadžiković), Pranić, Artić (od 46. Klarić), Šakić (od 81. Poturica), Jagatić, Kovačević, Ramadani, Dodić

Trener: Damjan Josipović

Igrač utakmice: Mihael Moštak (Sava Strmec)

Uvjerljivom pobjedom, koja je ostvarena tek u drugom poluvremenu susreta na Lazini Sava je nakon 9. kola zasjela na vrh ljestvice 4. HNL središte B. Bolju igru u uvodnih 45 minuta domaćini su okrunili tek u sudačkoj nadoknadi kad je s bijele točke precizan bio Jelavić. Početak nastavka donosi prvi gol Moštaka za 2:0, ali ubrzo gosti pokazuju znakove života pa iz jedne od rijetkih prilika pred Đurđekovim golom, Šakić smanjuje na 2:1. No ubrzo Moštak se ponovno upisuje u listu strijelaca za potvrdu domaćih 3 boda. Priču što se tiče promjene rezultata u 77. minuti zaključuje Mršić nakon preciznog udarca glavom.

Nakon devetog kola vodi Sava Strmec s 21 bodom, druga je Zelina s 18, Samobor je 3. sa 17 bodova(-1 utakmica), dok su Tigar Sveta Nedelja i TOP na diobi 4. mjesta s po 16.

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 9. kolo TOP – Sutla Laduč 2:0 (2:0)

Sve napravili u prvom poluvremenu

TOP – Sutla Laduč 2:0 (2:0)

KERESTINEC – Igralište SC Kerestinec

Sudac: K. Šaško

Pomoćnici: Božiček i A. Šaško (svi iz Popovače)

Strijelci: 1:0 Ivanović(18), 2:0 Jazvić(38)

TOP: Maglica, Kelečić, Noršić, Salopek, Delač (od 22. Čvrk, od 65. Mihočinec), Labrović (od 28. Sopić), Peršin (od 90. Kutija), Ivanović (od 70. Garašić), Jazvić (od 90. Žuti), Stepinac, Sviben

Trener: Tomislav Jakopec

SUTLA - LADUČ: Galić, Matejaš, Jozić, Šoštarić, Đeno, Štok (od 78. Fofana), Turk, Beluhan (od 46. Pinheiro), Žižić (od 46. Debogović), Remenar (od 78. Marić), Geršak (od 46. Skender)

Trener: Davor Debogović

Igrač susreta: Ivan Ivanović (TOP)

Vrijedna pobjeda za TOP ostvarena je u prvih 45 minuta u kojima su domaćini iskoristili svoju prigode za postizanje pogodaka, dok je u nastavku domaća obrana na čelu s Maglicom uspješno zaustavljala sve pokušaje gosta iz Laduča. Domaći navijači vidjeli su u 18. minuti pravi euro gol. S dvadesetak metara Ivanović je smjestio loptu u mrežu uz malu pomoć prečke koja je samo pojačala efekt spektakularnosti. U 38. prednost domaćina povećava Jazvić nakon precizne asistencije Čvrka. Gosti u nastavku bolja momčad, no bez konačnog učinka.

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 9. kolo Moslavina – Tigar Sveta Nedjelja 0:1 (0:0)

Vrijedni bodovi otišli u Rakitje

Moslavina – Tigar Sveta Nedjelja 0:1 (0:0)

KUTINA – Gradski stadion

Gledatelja 80

Sudac: Matijašec (Zaprešić)

Pomoćnici: Milaković (Hrastina) i Žakman (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Aljinović(63)

MOSLAVINA: Bartolec, Šenija (od 65. Grgić), Cvrtila (od 78. Borić), Handanović, Lilovac, Kostović (od 64. Dajčar), Batarelo, Barišić (od 72. Kovačević), Burić, Milinković (od 78. Korica), Sklekovac

Trener: Zoran Buinac

TIGAR SVETA NEDJELJA: Kovačić, Hasan, Brujić (od 89. Mihelčić), Galić (od 88. Vrančić), Podravec, Frajt, Jurić, Višić (od 61. Cvetković), Aljinović (od 67. Kotarski), Horvatinec, Škeva

Trener: Damir Kovačić

Igrač susreta: Toni Aljinović (Tigar Sveta Nedjelja)

Jedan, ali vrijedan pogodak Aljinovića nakon sata igre bio je dovoljan da put Rakitja odu svi bodovi iz Kutine. Domaćini bolje otvaraju susret, no 100% - tna prilika Šenije i udarac Lilovca koji završava na stativi nisu bili dovoljni za promjenu početnog rezultata. U 58. Aljinović izbjegava zamku zaleđa te lagano zaobilazi domaćeg vratara Bartoleca i pogađa praznu mrežu za 0:1. Igrači Moslavine imali su još jednu veliku prigodu do kraja susreta, no i Cvetkovićev udarac završava na okviru vrata pa svi bodovi odlaze s Gradskog stadiona.

Samoborci izvrsni na Croatia Openu

Ana i Ivan zlatni, Dino brončani

Ana i Ivan zlatni, Dino brončani -1

U atletskoj sportskoj dvorani na Kantridi održan je jubilarni 20. Croatia Open, koji je unatoč pandemijskih uvjeta okupio čak 1703 natjecatelja iz 21 države Europe.

Seniorima je to bio jedan od dva izborna turnira za odabir reprezentacije za prvenstvo svijeta koje se održava u Dubaiju od 16. do 21. studenoga, dok je za kadete, juniore i mlađe seniore to također bio izborni turnir koji se boduje za sastav reprezentacije koja će nastupiti na prvenstvu Europe u veljači 2022. u Pragu.

U vrlo jakoj konkurenciji natjecatelji Karate kluba Samobor ostvarili su visoka sportska dostignuća te ponovno dokazali međunarodnu vrijednost.

Prvog dana turnira Ana Lenard je u konkurenciji seniorki do 61 kg s četiri pobjede stala na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja te najavila svoj dobar nastup u Dubaiju. Ana je pokazala dobru formu koja obećava napad na odličje na svjetskom prvenstvu.

Vrhunske borbe je prikazao i junior Ivan Terihaj (do 68 kg) koji je pobijedio pet mečeva te zasluženo stao na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja. Ivan ovim rezultatom bodovno prednjači ispred svojih konkurenata te je sada veliki korak ispred drugih koji konkuriraju za prvenstvo Europe.

U sličnoj je poziciji i mlađi senior Dino Šimunec (do 75 kg), koji je s četiri pobjede i jednim porazom osvojio brončano odličje te time ostvario veliku bodovnu prednost pred ostalim Hrvatima, s obzirom da nitko nije bio ni blizu osvajanju medalje.

Nika Jelen je nastupila za kata team, kojem je ovaj turnir također bio izbornog karaktera za nastup na svjetskom prvenstvu u Dubaiju. Nika je sa svojim kolegicama osvojila prvo mjesto na Croatia Openu te time gotovo osigurala mjesto u avionu za daleki Dubai.

Ostali natjecatelji Karate kluba Samobor (Sadea Bećirović, Magdalena Šuflaj, Iskra Majsec, Paula Šogorić, Roko Cirnski, Niko Prusina, Jan Katanec, Neno Filipić) nisu uspjeli ostvariti kvalitetniji rezultat, ali su imali odličan nastup te zaslužuju svaku pohvalu.

2. kolo 1. HL zapad

Muški pobjednički, djevojke polovično

U subotu, 9. listopada, odigrano je 2. kolo 1. HL zapad.

Muška ekipa ugostila je STK Dugu Resu i slavila s 4:2. Dvije je pobjede donio Znika, jednu Zeljko i jednu par.

Djevojke su u prvom susretu protiv STK Pula 2 izgubile 1:4, dok su u drugom susretu kola pobijedile STK Jadran iz Poreča s 4:0.