4. HNL - središte, skupina B - 9. kolo Samobor - Zelina 0:0

Sudac: Rožanković (Glina); pomoćnici. Vitković i Kukurić

Samobor: Štefković, Tušek, Novoselec, Čerkez, Milas, Štulec (od 75. Brdek), Ašanin (od 84. Gluić), Mohač, Guliš, Dauti (od 46. Krajačić), Husinec.

Zelina: Mihalic, Yansane, Kćira, Garić, Vujica (od 72. Šimić), Haramina, Šoštarić, Pukšec, Ovčar (od 84. Bičak), Simeunović, Bača

Trener: Vjeran Simunić

Crveni karton: Bača (65. - 2 žuti)

Igrač utakmice: Dino Krajačić

Svakoj momčadi po bod. Realno, ali domaćin je sigurno želio više. U prvom dijelu u prilikama su i jedna i druga momčad bile skromne, iako je bilo trke, želje i htijenja da se dođe do rezultatske prednosti. Nažalost, nišanske sprave napadača kao da su ostale u svlačionicama.

U drugom dijelu nešto aktivnija igra obje momčadi prema naprijed, u želji da se ugroze protivnička vrata. U takvoj konstelaciji snaga i mogućnosti pružila se prilika vratarima da se pokažu i dokažu, što im je i uspjelo.

Kod domaćina Štefković je nekoliko puta spašavao svoju mrežu, baš kao što je to učinio kod gostiju raspoloženi Mihalic. Isključenje u 65. minuti Bače kod gostiju, daje mogućnost domaćinu da pokuša s igračem više stvoriti toliko željenu terensku premoć. Bilo je tu nečega, naročito u igri u poluvremenu ušlog Krajačića, ali ne i toliko opasno za vrata gostiju. U smiraj susreta, u 89. minuti, nakon ubačaja lopte iz kuta odlično reagira Husinec, ali vratar Mihalic odlično brani te mreža gostiju ostaje netaknuta.

Očekivalo se od domaćina da dođe do pobjede, ali neke manjkavosti u igri pridonijele su da u konačnici više radosti bodom iskaže momčad i vodstvo Zeline.

JŽNL – 9. kolo Zrinski - Klas 5:1 (2:0)

Skromni gosti još i dobro prošli

JŽNL – 9. kolo
Zrinski - Klas 5:1 (2:0)

Farkaševec, igralište Široki grm

Sudac: Vukadin; pomoćnici: Iličić i Bićanić (svi Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Mataušić (26), 2:0 Mataušić (43), 3:0 F. Brdarić (59), 4:0 Kerep (84), 4:1 Janić (85) 5:1 Mihelčić (88)

Zrinski: Čutić, K. Brdarić, K. Marić, Otmačić, Kerep, Kižlin (od 55. Mihelčić), Slaček (od 64. Stanec), Blažević (od 46. Koletić), Klemenčić (od 55. M. Marić), Mataušić (od 64. Draclin), F. Brdarić (od 75. Stanić)

Klas: Inđić, Jambor (od 46. Sivec), I. Klišenić (od 70. Kruezi), Knežević, Orešković (od 27.), Šteko, Dilberović, Kopilović, Janić, Tadić (od 60. Matić)

Trener: Dragan Karanović

Crveni karton: T. Klišenić (60 - službeni predstavnik)

Igrač utakmice: Neven Mataušić

Već je kraj prvog dijela nagovijestio rezultatski potop gostiju. Dogodilo se to zahvaljujući nadahnutoj igri napadača domaćina, među kojima je prednjačio ponajbolji igrač susreta Mataušić. Uz dva pogotka bio je i asistent svojim suigračima te zasluženo ponio naslov najboljeg igrača utakmice.

Gosti skromni u igri, ali s nekim odlikama koje treba doraditi, kako bi momčad Klasa ponovno predstavljala za ovaj stupanj natjecanja momčad za natjecateljski respekt. Koliko će ova pobjeda za Zrinski dobro doći pokazat će nadolezeće utakmce, ali je nedvojbeno da momčad "raste".