4. HNL. središte Zagreb, 7. kolo Samobor - Topusko 7:0 (5:0)

Samobor - Topusko  7:0 (5:0)

Samobor, igralište Sportskog centra

Gledatelja: 60

Sudac Hrgović (Zagreb); pomoćnici: Blagić i Lalić

Strijelci: 1:0 Mohač (6), 2:0 Brdek (12), 3:0 Brdek (20), 4:0 Brdek (22), 5:0 Brdek (31), 6:0 Husinec (53), 7:0 Brdek (64)

Samobor: Štefković, Tušek, Novoselec (od 46. Milas), Čerkez, Ašanin (od 57. Grgečić), Mohač (od 46. Vujić), Guliš, Krajačić, Bišćan (od 4. Ibrahimović), Brdek (od 65. Štulec), Husinec (od 60. Gluić)

Topusko: Petrović, Jelekovac, B. Abramović, Šarić, Lukić, Sijerić, D. Abramović (od 80. Štimac), Strmečki (od 35. Medarević), Mrkić, Putrić (od 65. Kaurić), Kirin (od 46. Krmpotić)

Trener: Ivan Turkalj

Igrač utakmice: Jurica Brdek

U susretu na prelijepom samoborskom travnjaku, igrala je tek jedna momčad, i to momčad domaćina. Rezultatski i igrom dominirala je ekipa Stjepana Bašića, uz napomenu da se jedno novo ime u redovima domaćina, Jurica Brdek, uspio promovirati ne samo kao najbolji strijelac utakmice, već i kao igrač posebnih kvaliteta. Postigao je čak 5 pogodaka, a onaj prvi za 1:0 "narihtao" je svom suigraču Mohaču. No, i ostatak momčadi dobro je funkcionirao. Veći broj izmjena u drugom dijelu malo je otupio oštricu napada, ali su u drugih 45 minuta Husinec, pa još jednom Brdek, uspjeli zatresti mrežu gostiju.

Kada već spomenusmo goste, možemo konstatirati da se radi o momčadi koja ima, barem za sada, skromne natjecateljske domete.

JŽNL - 7. kolo Zrinski – Kupa (P) 4:0 (1:0)

Krenuli u drugom poluvremenu

JŽNL - 7. kolo
Zrinski – Kupa (P) 4:0 (1:0)

Farkaševec, igralište Široki grm

Bez gledatelja

Sudac: Ilčić; pomoćnici: Ačkar i Bićanić (svi Dugo Selo)

Strijelci: 1:0 Mataušić (23), 2:0 Mataušić (52), 3:0 F. Brdarić (60), 4:0 Mihelčić (65)

Zrinski: Čutić, K. Brdarić, K. Marić, Otmačić (od Koletić), Ištuk (od 75. Blažević), Kupres (od 75. Draclin) Kerep (od 75. M. Marić), Slaček, Klemenčić, Mataušić (od 63. Mihelčić), Mataušić, F. Brdarić (od 75. Kižlin)

Kupa (P): Kušević, T. Petković, Bašić, M. Petković (od 60. D. Belečić), Vranešić (od 56. I. Belečić), Klasnić (od 87. Lukinić), Brajković, Sečenj

Trener: Miroslav Lukinić

Igrač utakmice: Neven Mataušić

Nije sve nakon prvog dijela naslućivalo da će domaćin u konačnici doći do sigurne i uvjerljive pobjede. Bilo je prilika, ali je realizacija zakazala. U takvim okolnostima tek je s 1:0, i to pogotkom Mataušića u 23. minuti, domaćin otišao na odmor.

U drugom se dijelu igra domaćina okreće "na glavu". Redaju se prilike pa najprije Mataušić u 52., zatim i u 60. minuti F. Brdarić dižu vodstvo domaćina na sigurnih 3:0.

Nije tu sve bilo gotovo, jer u 65. mminuti, iz lijepe akcije napada domaćina Mihelčić uspijeva dignuti vodstvo na 4:0.

Time je ova nogometna priča u rezultatu bila okončana, iako je do kraja bilo još prlika za Zrinski, a i momčad gostiju oskolila se s nekoliko izglednih prilika.