Po bod Bregani, Rakovom Potoku i Zrinskom

Bregana – Ban Jelačić 0:0

Rakov Potok – Zrinski 2:2

(Mataušić '46, Otmačić '55; Lusbo '31, Bencalić '40)

Nakon petog kola vodi Turopoljac s 15 bodova, 2. je Vatrogasac (Z) s 10, Bregana je 5. s 9 bodova, Rakov Potok je 11. sa 6, dok je Zrinski na 13. mjestu s 4 boda.

JŽNL - 5. kolo Zrinski - Rakov Potok 2:2 (0:2)

Neriješeno ipak najrealniji ishod

JŽNL - 5. kolo
Zrinski - Rakov Potok 2:2 (0:2)

Farkaševec, igralište SC Široki grm; gledatelja: 50

Sudac: Solenički(Jastrebarsko); pomoćnici: Batušić i Čunović

Strijelci: 0:1 Lusbo(32), 0:2 Bencalić(40), 1:2 Mataušić(47), 2:2 Otmačić (55).

Zrinski: Čutić, K. Brdarić, K. Marić, Otmačić (od 85. Draclin), Kupres, Kerep, Slaček, Blažević (od 46. Horvat), Klemenčić, Mataušić, F. Brdarić

Rakov Potok: N. Jaklenec, Golub, Bugarski, Balen, Makarun, Bencalić, Lusbo, Mihaljević (od 46. Lončarić), Našić (od 60. Svoboda), I. Jaklenec (od 63. Pudić), Golojuh

Trener: Krešimir Mavračić

Crveni karton: F. Brdarić (58. – 2. žuti)

Igrač utakmice Martin Kupres

Otvaranje utakmice bilo je na strani domaćina, koji ima u prvih 20 minuta susreta dvije kapitalne prlike, ali F. Brdarić u 16. pa zatim minutu kasnije Mataušić ne pogađaju mrežu iz nevjerojatnih prilika. Kako to obično biva, dolazi kazna. Tako u 32. minuti ponajbolji igrač gsotiju Bencalić uspijeva presjeći jednu dubinsku loptu, izvarati svoje čuvare, dodati za usamljenog Lusba i to je 0:1. No, nije tada bilo sve gotovo. I dalje rjeđi, ali sadržajni napadi gostiju daju i rezultata. Tako sada Lasbo bježi svojoj pratnji, ubacuje loptu na 5 m od vratiju Zrinskog, a Bencalić pokazuje svoju vrijednost za 0:2.

U drugom dijelu kao da je bila neka druga momčad domaćina. Htijenje i želja daju rezultata, pa tako u 47. minuti Mataušić s 18 m i slobodnog udarca pogađa mrežu gostiju za 1:2. Svega 8 minuta kasnije Kupres čini veliki posao u napadu domaćina, daje za Otmačića, koji ne griješi i izjednačava rezultat na 2:2. Isključenje F. Brdarića daje mogućnost gostima da se razmašu, ali bez konkretne završnice. Neodlučeno je ipak i najrealniji ishod ovog nadmetanja.

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 4. kolo Lekenik – Samobor 0:2 (0:1)

Samoborci ptišli kući pjevajući

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 4. kolo
Lekenik – Samobor 0:2 (0:1)

LEKENIK – Igralište Lekenika

Sudac: Vukadin (Dugo Selo)

Pomoćnici: Rešetar (Samobor) i Anić (Križ)

Strijelci: 0:1 Ašanin(15), 0:2 Gluić(56)

LEKENIK: Zagorac, Jolić, Ikić (od 46. Sekulić), Horvat, Galonja (od 46. Kolarić), Pupić (od 62. Muslić), Živčić, Hamsagić (od 75. Pezer), Balen, Raković, Marjanović

Trener: Zoran Tomčić

SAMOBOR: Štefković, Tušek, Novoselec, Čerkez, Milas, Ašanin (od 80. Grgečić), Guliš (od 88. Severac), Krajačić (od 70. IBrahimović), Bišćan (od 46. Gluić), Vujić, Husinac

Crveni karton: Čerkez(44), Balen(63)

Igrač susreta: Luka Ašanin (Samobor)

Treće kolo zaredom Samoborci su uspjeli očuvati svoju mrežu netaknutom pa uz dva pogotka na drugoj strani terena zasluženo slave pobjedu na gostovanju u Lekeniku protiv istoimenog domaćina. Igrač susreta, mlađahni Luka Ašanin u 15. minuti dovodi svoju momčad u prednost. Situacija na terenu za Samoborce komplicira se pred kraj prvog dijela kada Čerkez dobiva crveni karton, ali i s igračem manje gosti uspijevaju povećati rezultatski saldo. Strijelac drugog pogotka bio je Gluić u 56. minuti. Desetak minuta kasnije i Lekenik ostaje s igračem manje na terenu pa moguća opasnost od rezultatskog povratka blijedi. Najbolja obrana lige izdržala je sve pokušaje domaćina da se i približi na gol zaostatka pa slavlje Samobora ni u jednom trenutku nije došlo u pitanje.

Nakon četvrtog kola vodi Zelina s 12 bodova, Tigar Sveta Nedjelja, Sava Strmec i TOP dijele 2. mjesto s po 9, dok je na 7. mjestu Samobor sa 7 bodova.

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 4. kolo GNK Tigar Sveta Nedjelja – TOP 3:0 (1:0)

Tigrovi bolji u susjedskom dvoboju

GNK Tigar Sveta Nedjelja – TOP 3:0 (1:0)

RAKITJE – Igralište SC Rakitje

Sudac: Bionda (Zaprešić)

Pomoćnici: Žakman (Zagreb) i Trstenjak (Samobor)

Strijelci: 1:0 Filipović(12), 2:0 Brujić(87), 3:0 Cvetković(89)

GNK TIGAR SVETA NEDJELJA: Jankavić, Galić (od 66. Vrančić), Bišćan (od 46. Cvetković), Hasan, Leskovar (od 81. Kotarski), L. Višić (od 22. Mihelčić), Podravec (od 81. Frajt), Aljinović (od 66. Jurić), Brujić, Škeva, Filipović

TOP: Maglica, Kelečić (od 46. Noršić), Salopek, Krnjus, Delač, Labrović, Ivanović (od 60. Sopić); Jazvić (od 60. Garašić), Stepinac (od 46. Runtas), Sviben, Mihočinec

Trener: Tomislav Jakopec

Igrač susreta: Luka Filipović (TOP)

Susjedski dvoboj Tigra Svete Nedjelje i TOP – a završen je pobjedom domaćina čije je prekinut niz od 3 uzastopne pobjede momčadi iz Kerestinca. Iako krajnji rezultat sugerira sigurnu pobjedu izabranika domaćeg stratega Kovačića, navijači Tigra Svete Nedjelje do posljednjih su minuta strahovali za pobjedom. U samom startu susreta, u 12. minuti, gostujuću mrežu zatresao je Filipović za 1:0. Susret u Rakitju bio je u potpunosti otvoren sve do 87. minute kada prvo Brujić, a zatim i dvije minute kasnije Cvetković potvrđuju ostanak svih bodova domaćoj momčadi.

4. nogometna liga središte Zagreb – B - 4. kolo Stupnik – Sava Strmec 0:4 (0:1)

Gosti uvjerljivi i dominantni

Stupnik – Sava Strmec 0:4 (0:1)

GORNJI STUPNIK – Igralište Stupnika

Sudac: Kršljak (Donja Zelina)

Pomoćnici: Tišljar (Križ) i Jukić (Farkaševac)

Strijelci: 0:1 Plojović Beriša(16), 0:2 Grofelnik(74), 0:3 Držić(81), 0:4 Plojović Beriša(86)

STUPNIK: Madžar, Roguljić, Pranjić – Kaurin, Buden (od 46. Bilić), Marijan (od 57. Jozić), Brakus (od 57. Strabić), Šporčić (od 74. Cerovski), Perić, Adžaga (od 67. Perković), Nemanić, Brkić

Trener: Siniša Roguljić

SAVA STRMEC: Đurđek, Marić, Petravić (od 46. Jakovljević), Jelavić, Kos (od 82. P. Brkić), Držić, Mršić (od 82. Čule), Mamić (od 87. Motočić), Manzin, Moštak (od 72. Grofelnik), Plojović Beriša (od 87. Barišić)

Trener: Dražen Bobinac

Igrač utakmice: Denis Plojević Beriša (Sava)

Uvjerljiva pobjeda momčadi iz Strmca protiv domaćina koji će ove godine po prikazanom imati tešku borbu za ostanak u ovom stupnju natjecanja. Kod gosta najraspoloženiji je bio Plojović Beriša koji je 2 pogotka bio i najefikasniji igrač susreta. Golovima u 16. i 86. minuti otvorio je i zatvorio Savinu listu strijelaca. Između njegovih pogodaka precizni su još bili Grofelnik (74. minuta) kojem je ovo treće kolo od četiri odigrana da je postigao gol te Držić u 81. minuti.