Ana ipak nije osigurala olimpijsku vizu za Tokio

A tako je malo nedostajalo...

Tijekom vikenda, 12. i 13. lipnja, centar svjetskog karatea bio je Pariz, u kojem je održan posljednji kvalifikacijski turnir za nastup na Olimpijskim igrama u Tokiu.

Samoborska sportašica Ana Lenard je nakon odlične prikazane forme na prvenstvu Europe u Poreču, bila vrlo ozbiljna hrvatska adutkinja za prolaz u kvalifikacijama te ostvarenje sportskog sna.

Bilo je potrebno osvojiti jedno od prva tri mjesta u svojoj olimpijskoj kategoriji (do 61 kg), čime bi se stavila na popis uz još 9 djevojaka koje će nastupiti na Olimpijskim igrama u Tokiu.

Svega po deset sportašica i sportaša po olimpijskoj kategoriji (3 ženske, 3 muške i kate) s ovog turnira nastupit će na najvećoj sportskoj svjetskoj smotri u glavnom gradu Japana.

Ana je svoj kvalifikacijski turnir počela s dvije pobjede. U prvom kolu pobijedila je Ana Kosovarku Ramu, a zatim u drugom kolu Makedonku Kostovsku.

U trećem kolu ponestalo je sreće i Ana je za dlaku izgubila meč od iskusne i vrlo dobre predstavnice Kineskog Tajpeha Ku Tsui Ping, rezultatom 2:3.

Reprezentativka Tajpeha nije se uspjela plasirati u finale, čime se Ani srušila svaka nada i mogućnost plasmana na Olimpijske igre.