Finale kupa NSZŽ Samobor - Kurilovec 2:2 (3:1)

Štefkovićeve obrane vodile do pobjede

Štefkovićeve obrane vodile do pobjede -1

Samobor, igralište Sportskog centra, bez gledatelja

Sudac: Bionda; pomoćnici: Benković i Horvatić (svi Zaprešić); Četvrti sudac: Debogović (Bijela Gorica)

Strijelci: 0:1 Sedlaček (22), 11 Štulec (35), 1:2 Rajić (72) 2:2. Vujić (80).

Samobor: Štefković, Lovrić, Ibrahimović, Vujić, Makarun, Štulec (od 76. Kotarski), Ivkovčić, Brčić (od 76. Ivančević), Grgečić (od 72. Bišćan), Guliš, Krajačić

Trener: Franjo Pužin

Kurilovec: Beljan, Bakula (od 46. Sudar), Čosić, Adžić (od 90. Milatović) Tolj, Sedlaček, Hodak (od 76. Krpan) Marinić, Bolješić, Rajić, Muhar

Trener: Tihomir Pereković

Igrač utakmice: Filip Štefković

Neizmjerna je po okončanju susreta bila radost u redovima Samobora. Nakon što je utakmica u 90. minuta bila okončana neodlučenim ishodom, prišlo se izvođenju jedanaesteraca.

No, tijek susreta nije nagovještavao baš takav konačan resplet. Nakon što je Grgečić za domaćina bio za malo neprecizan u 7. minuti, gosti preko Rajića imaju priliku u 15., kada je lopta fijuknula malo preko gola. U 22. minuti Kurilovec dolazi u prednost. S desne strane lijepa akcija i onda neobranjiv pogodak Sedlačeka za 0:1.

Samobor je izjednačio u 35. minuti pogotkom Štulca, na dodavanje Ivkovčića. U 72. minuti ponovno gosti vode. Gužva se stvorila pred vratima Samobora, a najprisebniji bio je Rajić, koji loptu iz blizine šalje iza leđa nemoćnog Štefkovića. Igra se dobar nogomet, a domaćin uspijeva izjednačiti u 80. minuti, kada iz gužve pred vratima Kurilovca najbolje reagira Vujić, za 2:2.

U raspucavanju jedanaesteraca konačan je omjer bio 3:1 za Samobor, uz naglasak na tri velike obrane Štefkovića, koji se time i prometnuo u igrača utakmice.

Pregršt nagrada i priznanja samoborskom klubu iz ruku sportskih djelatnika Grada Samobora i Zagrebačke županije primio je kapetan Samobora Matej Ivkovčić.

Vrijedi naglasiti da obje momčadi nastavljaju natjecanje za Kup HNS-a, gdje će igrati u pretkolu.