JŽNL - 27. kolo Samobor – Vatrogasac (Z) 6:0 (4:0)

JŽNL - 27. kolo
Samobor – Vatrogasac (Z) 6:0 (4:0)

Samobor, igralište SC Samobor, bez gledatelja

Sutkinja: Čunović (Gornja Zdenčina); pomoćnici: Priselec i Holetić

Strijelci: 1:0 Ašanin (31), 2:0 Štulec (32), 3:0 Lovrić (37), 4:0 Gluić (43. - 11 m), 5:0 Gluić (65), 6:0 Lovrić (84)

Samobor: Štefković, Brčić (od 60. Burić), Ibrahimović, Gluić, Ivkovčić, Severec, Štulec, Ašanin, Lovrić, Guliš (od 55. Bišćan), Krajačić (od 55. Grgečić)

Trener: Franjo Pužin

Vatrogasac (Z): Galić, Hajdinjak, Ljubek (od 46. Tolić), Štih, Pažin, Tursan (od 46. Bubalo), Ladan, Z. Đeno, Zd. Đeno (od 63. Barišić), Rašić, Kulaš (od 79. Nikolić)

Trener: Ante Čorak

Igrač utakmice: Andrej Gluić

Rezultat susreta sve jasno govori. Domaćin u svemu superiorniji i tek je ostalo pitanje koliko će se lopti naći u mreži gostiju na isteku 90. minute susreta. Dosta lijepoga je viđeno u igri domaćina, ali ostaje ponovo upečatljiva djelotvornost momčadi Samobora. Uz već poslovično djelotvornog Štulca, koji je ovaj puta jednom zatresao mrežu, u strijelce su se kao napadači promovirali mladi Gluić i Lovrić s po dva zgoditka, uz pogodak Ašanina.

Posebno je lijep bio pogodak Gluića u 65. minuti, kada je vratar gostiju pogriješio kod ispucavanje lopte, otišao izvan svog prostora i gotovo na sredini igrališta dodao loptu Gluiću, koji bez oklijevanja loba istrčalog vratara za 5:0. Štulec je uz pogodak bio i asistent, i to vrlo primjereno u 84. minuti, kada je uposlio Lovrića, a ovaj postigao također lijep zgoditak.

Niska uspjeha Samobora nastavlja se i dalje, na zadovoljstvo prijatelja nogometa u Samoboru.

1. ŽNL - zapad - 27. kolo Zrinski - Klokočevec 2:0 ( 0:0)

Pobjedom ostaju u utrci za prvaka

1. ŽNL - zapad - 27. kolo
Zrinski - Klokočevec  2:0 ( 0:0)

Farkaševec, igralište Široki grm, bez gledatelja

Sudac: Vujčec (Klinča Sela); pomoćnici: Kupres i Trstenjak

Strijelci: 1:0 F. Brdarić (55), 2:0 F. Brdarić (63 - 11 m)

Zrinski: Kožarec, Horvat (od 66. Kižlin), Koletić (od 56. Draclin), K. Brdarić, K. Marić (od 46. Kupres), Otmačić, Ištuk, Mataušić, F. Brdarić (od 72. M. Marić), Kerep, Klemenčić

Klokočevec: Bišćan, Povh (od 66. Tančak), Kupres, Ivančević, Sodič, Kalaica (od 46. Mihelić), Horkić, Babojelić, Kižlin, Ladišić, Gestić (od 53. Novosel)

Igrač utakmice: Leon Kerep

Iako su mreže u prvih 45 minuta mirovale, bilo je u igri obje momčadi nekoliko ukazanih prilika. U 13. minuti F. Brdarić pogađa gredu, dok je mladi Ivančević u 30. minuti sve odlično napravio, ali je stativa spriječila ulazak lopte u mrežu već svladalog Kožarca.

U drugom dijelu igrom i djelotvornošću iskazao se F. Brdarić, koji najprije realizira ukazanu mu priliku, da bi u 63. minuti dignuo rezultat za svoj Zrinski na 2:0 iz kaznenog udarca. Solidna utakmica posve je zasluženo otišla na stranu domaćina, koji tako i nadalje ostaje u borbi za naslov pobjednika ovog stupnja natjecanja.