Šišmiši nižu uspjehe i na kratkim i na dugim stazama

Još jedan odličan međunarodni nastup Frana Bošnjaka

Za hrvatsku MTB reprezentaciju na iznimno jakoj HC (Hors Class) međunarodnoj utrci Internazionali d'Italia Series u talijanskom Nallesu nastupio je Fran Bošnjak.

U konkurenciji 150 juniora Fran je osvojio odlično 16. mjesto te na taj način osvojio novih 10 bodova na UCI rang ljestvici.

Ova utrka je jedna od jačih u regiji, s konkurencijom gotovo na razini svjetskog MTB kupa, a sve je ove godine dodatno zaoštrila situacija vezana uz Covid-19 restrikcije i smanjen broj utrka.

Fran je odvozio odličnu utrku u konkurenciji ponajboljih svjetskih juniora te ostvario izvrstan plasman. Već idućeg vikenda očekuje nas novi Franov nastup na utrci u austrijskom Haimingu, u vrlo sličnoj konkurenciji.

Osim Frana aktivni su bili i drugi Šišmiši te su nastupili u prvom kolu rekreativne trail MTB canicross lige pod nazivom Naked Wood Liga. Na dugoj trail stazi Filip Turk osvojio je 2. mjesto. U MTB konkurenciji na kratkoj stazi nastupila je Romana Mustač te osvojila 2. mjesto, dok je Patrick Mustač bio 3. na dugoj MTB stazi.

Naked Wood Liga u organizaciji BOK - Bregana Outdoor Klub nastavlja se iduće subote.

L.Č.

Jedinstvena županijska liga – 22. kolo

Samoborci neumoljivi u gostima kod susjeda

TOP – Ban Jelačić 2:2

(Ivanović '24, Delač '58; Harambašić '25, Nikić '75)

GNK Sveta Nedjelja – Samobor 1:4

(Mišura '61; Lovrić '49, Krajačić '50, Ivkovčić '71 – 11m, Ivančević '90)

Rakov Potok – Stupnik 0:2

(Šporčić '20, Čižmešija '22)

Nakon dvadesetdrugog kola vodi Samobor s 55 bodova (-1 susret), drugi je TOP s 43, GNK Sveta Nedjelja je peta s 38 bodova (-1 susret), dok je Rakov Potok na četrnaestom mjestu s 24 boda.

BSK - Zrinski 1:2

(Zendeli '61 – 11m; Mataušić '20, Brdarić '90 – 11m)

Nakon dvadesetdrugog kola vodi Zrinski s 56 bodova, druga je Bregana s 54 (-1 susret), treće je Tigar Rakitje s 45 boda, Klokočevac je deseti s 29, Novaki su jedanaesti s 28 bodova, dvanaesta je Sloga SU – ZA s 27 (-1 susret), dok je Bestovje na sedamnaestom mjestu s 14 bodova.