JŽNL - 21. kolo Samobor - Rakov Potok 7:1 (2:1)

JŽNL - 21. kolo
Samobor - Rakov Potok  7:1 (2:1)

Samobor, igralište SC Samobor, bez gledatelja.

Sudac: Čužić (Velika Gorica); Pomoćnici: Mrkoci i Smolčić

Strijelci: 0:1 Pudić (4), 1:1 Vujić (26), 2:1. Štulec (32), 3:1 Vujić (55), 4:1 Štulec (65), 5:1 Grgečić (70), 6:1 Štulec (82), 7:1 Ivkovčić (85-11m).

Samobor: Štefković, Lovrić (od 72. Bišćan), Makarun, Vujić, Ivkovčić, Severec (od 62. Ibrahimović), Štulec, Ašanin (od 62. Kotarski), Ivančević (od 46. Grgečić), Guliš (od 72. Gluić), Krajačić

Trener: Franjo Pužin

Rakov Potok: N. Jaklenec, Mravunac, Španić, Golub, Bugarski , Šolčić (od 80. Mikuša) Balen, Lončarić, Makarun (od 50. I. Jaklenec), Pudić, Golojuh (od 61. Bašić)

Trener: Krešimir Mavračić

Igrač utakmice: Željko Štulec

Dobro je momčad iz "susjedstva" otvorila utakmicu. Već u 4. minuti jedna dobro izvedena akcija unijela je nesigurnost u obranu domaćina, a u pogodak je pretvara ponajbolji igrač gostujuće momčadi Pudić.

Nakon toga, Samobor kreće igrom i realizacijom do još jedne pobjede. U prvom dijelu u listu strijelaca najprije se upisuje Vujić za 1:1, da bi na odmor domaćin s vodstvom od 2:1 otišao pogotkom poslovično razigranog Štulca. Drugi dio bio je posve druga slika u odnosu snaga i realizaciji prilika. Domaćin aktivniji, bolji u igri, a time i u postignutim pogocima. Redom se upisuju u listu ponovno Vujić, kada nakon ubačaja lopte iz kuta pogađa glavom za 3:1. Na scenu tada ponovo stupa Štulec, koji u 65. minuti diže vodstvo domaćina na 4:1. Najljepši trenutak utakmice bio je pogodak Grgečića u 70. minuti, kada je sve napravio Štulec, koji asistira Grgečiću, a ovaj volejem neobranjivo s desetak metara pogađa mrežu Jaklenca. Do kraja susreta, u 82. minuti, ponovo je strijelac Štulec, a točku na i stavlja svojim pogotkom Ivkovčić i to u 85. minuti, nakon ispravno dosuđenog kaznenog udarca.

Sve u svemu, rezultat jasno govori o omjeru snaga u ovom nadmetanju, a Samobor i dalje ostavlja na vrhu ljestvice JŽNL.

1. ŽNL - zapadna skupina Zrinski - Sloga Suza 5:0 (4:0)

Potvrđeno: Zrinski igra dobar nogomet

1. ŽNL - zapadna skupina
Zrinski - Sloga Suza  5:0 (4:0)

Farkaševec, igralište SC Široki grm, bez gledatelja

Sudac: Šimunović; Pomoćnici: Ćulumović i Merkaš (svi Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Klemenčić (2), 2:0 Otmačić (25), 3:0 Mataušić (27), 4:0 Kerep (32), 5:0 Mataušić (62)

Zrinski: Kožarec (od 46. Trnar), Koletić (od 61. Horvat), K. Brdarić, K. Marić, Otmačić, Zrinjan (od 57. M. Marić), Ištuk , Mataušić, Kupres (od 41. Stanec), Kerep (od 46. Draclin), Klemenčić

Sloga Suza: Podhraški, Čengić, Šoštarić, Malečić (od 67. Bevanda), Crnjac, Franjičević, Kozar (od 37. Masnjak), Škutin (od 67. Valjak), Sapanjoš (od 61. Jović), Markota (od 57. Horvatin), Vučur.

Trener: Zoran Smiljanac

Igrač utakmice: Josip Koletić

Već nakon prvog dijela, kada je momčad Zrinskog ostvarila prednost od čak četiri pogotka razlike, u pogledu konačnog pobjednika susreta sve je bilo riješeno. Ostalo je tek pitanje s koliko će lopti momčad iz susjedstva u svojoj mreži napustiti Farkaševec. Na kraju još se jedna lopta, i to od dvostrukog stijelca Mataušića, našla iza leđa Podhraškog.

Brojne izmjene napravio je trener domaćina Kižlin kako bi se i kroz natjecateljski ciklus utakmica uvjerio u mogućnosti svih svojih igrača. Koliko i što je vidio ostaje njemu na dušu, ali nedvojebno je da Zrinski igra dobar nogomet, što potvrđuju i rezultati koji tu momčad drže na vrhu ljestvice uspješnosti 1. ŽNL - zapadna skupina.