Zlatni pojas Čačka, 27. ožujka - Čačak

Ana se okitila zlatnim pojasom

Samoborska reprezentativka Ana Lenard u ženskoj konkurenciji i japanski predstavnik Suzuki u muškoj konkurenciji pobjednici su prestižnog turnira, tradicionalnog 50. po redu, Zlatnog pojasa Čačka.

Ana je do prestižnog naslova pobjednice Zlatnog pojasa došla pobjedom protiv Tajlanđanke japanskog podrijetla, dok je Japanac bio bolji od domaćeg reprezentativca.

U popodnevnim satima subotnjeg turnira Ana je nastupila i u svojoj težinskoj kategoriji do 61 kg, u kojoj je s dvije pobjede i jednim neriješenim mečom zauzela 1. mjesto u svojoj grupi, a u finalnom susretu je izgubila zbog tzv. prednosti prvog boda nakon krajnjeg rezultata 2:2.

Turnir u Čačku je bio izuzetno kvalitetan i dobro organiziran te organizator zaslužuje sve čestitke za napore koje je uložio u organizaciju natjecanja kako bi sve proteklo na najbolji mogući način.

Hrvatska je u Čačku nastupila u proširenom sastavu, a sam nastup je bio na vrlo visokoj kvalitetnoj razini, koja obećava dobar nastup hrvatske reprezentacije na Prvenstvu Europe u Poreču (19.-23. svibnja 2021.)

Stupnik – Samobor 1:2

(Perković '66; Štulec '19, Ivkovčić '60)

Nakon 20. kola vodi Samobor s 49 bodova (-1 susret), drugi su TOP i Mraclin s po 43, GNK Sveta Nedjelja je peta s 35 (-1 susret), dok je Rakov Potok na trinaestom mjestu s 24 boda.

1. ŽNL - zapad, 20. kolo Klokočevec - HNK Tigar Rakitje 0:0

I jedni i drugi mogli do pobjede

Klokočevec, igralište Stjepan Celizić -Bajdo, bez gledatelja Sudac Tančak (Samobor); pomoćnici: Špoljar i Oslaković

Klokočevec: Bišćan, Penić, Beloša (od 61. Kos), Kupres, Ahlin (od 80. Gestić), Sodić, Becić, Račić, Ladišić, Bortas, (od 50. Ivančević), Grubar 6 (od 44. Povh)

HNK Tigar Rakitje: Kopić, Bilić (od 90. Vidak), Maslač, Suša, Cerovečki, Čičak, Žabčić, Zeko (od 60. Matišić), Svoboda, Barišić (od 70. Kinčić), Crnolatac

Tremer: Tomislav Husak 6

Igrač utakmice: Marko Račić

Iako je igra obje momčadi tijekom svih 90 minuta bila dosta sadržajna, mreže se nisu zatresle. Očito su ovaj put strijelci svoje naboje ostavili kod kuće.

Sve je bilo mirno do 33. minute, kada je za goste loptu odlično primio Barišić, dobro ciljao, ali se obranom istaknuo mladi Bišćan. Imao je domaćin priliku i da preko Beloše dođe u vodstvo. Odličan ubačaj s desne strane, ali onda nespretan volej Beloše i lopta odlazi izvan okvira gola. U 50. minuti Sodić je uspješno nanizao tri igrača gostujuće obrane, ali njegova lopta, umjesto u mreži gostiju, završava preko gola.

Gosti su također imali prilike. Tako u 60. minuti Crnolatac ulazi u šansu, ali maestralnu loptu, koja je već gotovo viđena u mreži Klokočevca, neutralizira mladi Bišćan.

U smiraj susreta, a nakon dosta izmjena s obje strane, Sodić "u for" izbacuje Ahlina, koji je sam pred vratima gostiju, ali lopta završava uz vratnicu.

Podjela bodova je najrealniji odnos svega viđenog, iako je pobjeda mogla otići na jednu ili na drugu stranu.

Sloga SU – ZA – Savski Marof 5:3<7b>

(Kozar '5, Škutin '19, Malečić '35, Ivić '63 – ag, Bevanda '90; Malečić '23 – ag, Ladan '45, Markuš '46)

Mladost (KS) – Novaki 7:0

(Hrkač '12, Makarun '22, '40, '60, Sirovica '24, Jakšić '63 Marinović '70)

Zrinski – Mladost (KD) 2:1

(Mataušić '48, '83; Otmačić '73 - ag)

Nakon 20. kola vodi Zrinski s 50 bodova, druga je Bregana s 48 (-1 susret), treće je Tigar Rakitje s 42 boda, Novaki su deseti s 27, Sloga SU – ZA je jednaesta s 26 bodova (-1 susret), koliko ima i dvanaesti Klokočevac, dok je Bestovje na sedamnaestom mjestu s 11 bodova.