13. kolo Druge hrvatske lige – zapad Liburnija Opatija – Samobor 33:42

Na kraju devet golova razlike za "lavice"

Na kraju devet golova razlike za lavice
Na kraju devet golova razlike za lavice-1

Rukometašice Samobora pobijedile su u 13. kolu Druge hrvatske lige – zapad u Rijeci ekipu opatijske Liburnije rezultatom 42:33. Na poluvremenu je bilo 20:17. "Lavice" su i u drugom poluvremenu nastavile istim tempom i uspješno privele utakmicu kraju.

Najefikasnije u redovima Samoborki, s po 7 pogodaka, bile su Dorotea Prevendar i Magdalena Runtas, a Lorena Petreković zabila je 6 golova.

Rukometašice Samobora zauzimaju 5. mjesto na ljestvici sa 16 bodova.

U 14. kolu Samoborke u subotu, 20. veljače u 17 sati u dvorani OŠ Bogumila Tonija, ugošćuju vodeći Rudar iz Labina.

Zaprešić – Udarnik

Samobor – Rudar (subota, 20. veljače, 17 sati, dvorana OŠ B. Tonija)

Zamet – Lokomotiva Zagreb 2

Arena – Trešnjevka

1.HRL SJEVER - 11. kolo RUDAR – KTC 29:26 (14:13)

Rudari upornošću slomili goste

Rudari upornošću slomili goste-1

RUDE – Sportska dvorana Rude

Bez gledatelja.

Suci: Matija Brodić i Matija Hodžić (oba iz Zagreba). Nadzornik: Željko Živec (Sesvete).

RUDAR: Kuhar, Žitković (10), Otmačić, Skendrović, Runtas 2, M. Štajnkler 1, Škiljan, Gaća 2, M. Trčak, Suban, T. Štajnkler 9 (5), Vrpoljac 3, Javor 6, A. Trčak 6, Ćosić, Starčević

TRENER: Tomislav Brnas

KTC: Haman, Martinović (13), Marković 1, Ezgeta 10 (2), Mušlek, Tandara 1, Martinčić, Maričić 2, Kota, Perajica 7 (2), Mirosavljević 4, Harča, Vinković, Celovec, Masnec, Mršić 1

Trener: Dalibor Sokač

SEDMERCI: Rudar 5 (5), KTC 4 (4)

ISKLJUČENJA: Rudar 12 minuta (Starčević 2+2, T. Štajnkler, Skendrović, Gaća, Škiljan), KTC 8 minuta (Mirosavljević, Harča, Kota, Ezgeta)

IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Štajnkler

U zaostaloj utakmici 11. kola Rudar je svladao goste iz Križevaca u vrlo tvrdoj i izjednačenoj utakmici, a pobjednik je odlučen u samom finišu susreta.

Počelo je u ritmu gol za gol, a već u samom otvaranju susreta vidjelo se da će gosti biti iznimno tvrd orah, jer su se u obrani postavili goropadno, stalno na granici isključenja, a u napadu su raspoloženi bili Ezgeta i Perajica. Ipak, sredinom prvog dijela domaćin pogotkom Runtasa odlazi na prvu osjetljiviju prednost (9:5 u 16. minuti) i činilo se da će steći dobru zalihu za nastavak. To se nije dogodilo, prvenstveno zahvaljujući sjajnom Martinoviću na golu koji se razbranio i skinuo nekoliko zicera, tako da Rudari na odmor odlaze tek s golom prednosti.

U nastavku sasvim otvorena utakmica koja je mogla otići i na drugu stranu, jer je u 45. minuti na semaforu svijetlilo 19:20 (pogodak Ezgete iz sedmerca).

Kod gostiju je i dalje sjajan bio tercet Martinović – Perajica - Ezgeta, priključivao se i Mirosavljević, a domaće je pogocima predvodio Tomislav Štajnkler, kojemu su se u napadu pridruživali Andrej Trčak i Javor. Svoj obol s nekoliko ključnih obrana dao je i Žitković, a važan pogodak u trenutku kada se lomio susret postigao je Gaća.

U samoj završnici domaćin je stekao prednost od dva zgoditka pa su gosti pokušavali presingom i jurnjavom po cijelom terenu (pokazalo se bezuspješno), a točku na i stavio je Tomislav Štajnkler te tako okrunio svoju odličnu rukometnu večer.