(Vračević '18 – 11m, Ivić '73; F. Škacan '32 – 11m, Stanec '80)

Novaki – Sloga SU – ZA 3:2

(Fabek '20, '66, Keškić '50; Vučur '60, Franjičević '68)

Jaska – Tigar Rakitje 0:2

(Svoboda '37, Perković '77)

Nakon jedanaestog kola vodi Zrinski s 30 bodova, druga je Bregana s 26, koliko ima i treće Tigar Rakitje, Sloga SU – ZA je deseta s 15, Novaki su dvanaesti s 12 bodova, Klokočevac je petnaesti s 8, dok je Bestovje na osamnaestom mjestu sa 6 bodova.

Prvenstvo Hrvatske u borbama za mlađe uzraste - Rijeka, 17. - listopada

KARATE - Roko srebrni, Iskra i Borna brončani

KARATE - Roko srebrni, Iskra i Borna brončani -1

Usprkos pandemiji Covid-a Hrvatski karate savez je smogao snage i velikim angažmanom uspio organizirati na najvišoj mogućoj razini Prvenstvo Hrvatske u borbama za djecu mlađih uzrasta do 14 godina starosti.

Takva visoka razina poštivanja epidemioloških mjera te sama organizacija natjecanja nije još viđena i teško će biti dostižna za druge sportove.

Natjecanje je održano u odlično uređenoj i za karate prilagođenoj atletskoj dvorani na Kantridi u dva dana, a sudjelovalo je 488 mladih natjecatelja iz 57 klubova Hrvatske iz svih krajeva Lijepe naše.

I sami natjecatelji iz Karate kluba Samobor bili su vrlo uspješni te su osvojena tri odličja i četiri peta mjesta.

Najuspješniji je bio Roko Cirnski, koji je osvojio srebro (ml. kadeti do 48 kg), a samo neoprezan udarac u zadnjim sekundama borbe ga je udaljio od zlata koje je zaslužio. Roko je imao sigurno vodstvo i kontrolu finalne borbe, ali su pred kraj borbe suci procijenili jedan njegov udarac kao prejaki kontakt te ga diskvalificirali. Šteta za Roka, jer je odlično radio i zaslužio zlato.

Iskra Majsec (mlađe kadekinje do 54 kg) je nakon dvije pobjede izgubila borbu u polufinalu na sličan način kao i Roko te se morala zadovoljiti pobjedom u repasažu za broncu, čime je svojoj tituli prvakinje Hrvatske u katama nadodala ovu prvu državnu medalju i u borbama.

Borna Šunjić (mlađi kadeti do 52 kg) je također bio blizu finalu, ali je sudačkim preglasavanjem nakon neodlučenog rezultata u polufinalu ostao bez prilike osvajanja zlata te je osvojio brončano odličje. Ovo je Borni prva državna medalja i zaslužuje svaku pohvalu za svoj rad i sportski napredak.

Najviše nesreće imala je Ana Terihaj (mlađe kadetkinje preko 54 kg), kojoj je izmaknula medalja u samoj zadnjoj sekundi borbe koju je odlično vodila prema pobjedi.

Vrlo blizu osvajanju odličja su bili i Jakov Udovčić, Nika Čabaj i Luka Kos, koji su izgubili repasažni susret za broncu, čime su osvojili peto mjesto.

S ove tri osvojene medalje Karate klub Samobor je trenutno na 15 osvojenih državnih odličja, a još preostaju prvenstva Hrvatske za kadete, juniore, mlađe seniore te ekipna prvenstva u borbama na kojima se očekuju najbolji rezultati, jer su upravo ti uzrasti najkvalitetniji dio natjecateljske ekipe samoborskog kluba.

Jedinstvena županijska liga – 11. kolo

NOGOMET - Derbi bez pobjednika

Samobor – TOP 1:1

(Štulec '84; Holetić '22)

Rakov Potok – Sloga (K) 3:2

(Jupić '62, '75, Šolčić '64; Marinčić '11, Ivanović '54)

GNK Sveta Nedjelja – Naftaš Ivanić 3:0

(Brujić '23, Bišćan '57, Višić '75)

Nakon jedanaestog kola vodi Samobor s 29 bodova, TOP je drugi s 26 boda, GNK Sveta Nedjelja na osmom mjestu sa 16, dok je Rakov Potok na četrnaestom mjestu s 11.