Pomoćnici: Lukinić (Sisak) i Horvatović (Petrinja)

Strijelci: 0:1 Vučić(15), 0:2 Mamić(19), 0:3 Novak(62), 0:4 Pavić(74)

SAVA STRMEC: Lukić, Novoselec (od 46. Jakovljević), Zelenika, Kostanjski, Držić, Cvetković (od 82. Horvatinec), Surjan (od 78. Gajger), Maruna, Bejdić, Motočić (od 53. Čačić), Gabrica (od 64. Vrančić)

RAVNICE: Bukovski, Baričević (od 77. Krizmanić), Mamić (od 66. Djevelekaj), Piršić, Pavić (od 76. Ivković), Vučić, Mihić (od 58. Novak), Špičić, Kos (od 59. Rebić), Horvat, Čagalj

Trener: Dražen Bobinec

Crveni karton: Čačić(85)

Igrač susreta: Maro Pavić (Ravnice)

Favorizirane goste iz Zagreba domaćini su mogli šokirati već u prvoj minuti kada Surjan izlazi pred gostujućeg vratara, no velika prilika za Savu ostaje nerealizirana. Gosti nakon toga preuzimaju konce susreta u svoje ruke pa ubrzo golovima Vučića i Mamića već do 20. minute odlaze na prednost na dva gola razlike. Pred kraj prvog dijela Lukić brani najstrožu kaznu i tako ostavlja svojoj momčadi kakvu takvu nadu u pozitivan rezultat. U nastavku nema promjena na bolje za domaćina pa Novak u 62. i Pavić u 74. minuti potvrđuju uvjerljivu pobjedu. Domaćini su imali povike na suđenje glavnog arbitra Borojevića, no razlika u kvaliteti bez sudačke „odmoći“ bila je prevelika da se ugroze trenutačno vodeći gosti iz Zagreba.

Nakon petog kola vode Gradići i Ravnice s po 13 bodova, Lukavec je treći s 12, dok je Sava petnaestom mjestu s 4 boda.

Ekipno i pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u stolnom tenisu

STOLNI TENIS - Znika do drugog mjesta

STOLNI TENIS - Znika do drugog mjesta-1

U Varaždinu je od 12. do 14. rujna odigrano ekipno i pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke u stolnom tenisu.

Uz dobru organizaciju i epidemiološke mjere, prvenstvo je omogućilo mladim igračima i igračicama da ponovno osjete slobodu i kreativnost kroz igru, a time i želju za napredovanjem.

Stolnotenisačice Samobora su u ekipnom djelu, u starosno višoj kategoriji, došle u priliku da se bore za brončano odličje. Ana Znika, Lucija Krnić i Neva Gojković hrabro su ušle u ring s favoriziranim Varaždinkama. Nakon početnog minusa od 0-1, Neva je imala meč loptu protiv Marte Jurčević, no nije ju uspjela realizirati. Lucija Krnić rutinirano smanjuje rezultat na 1-2, da bi se opet ponovio triler iz drugog meča, u kojem Ana Znika nakon 2-0 ne uspijeva donijeti bod za izjednačenje pa je tako pobjeda zasluženo pripala Varaždinkama.

Junior Petar Znika je u paru s Leonom Šantekom iz Ljubeščice došao do 2. mjesta u igri parova, dok je u ekipnom djelu prvenstva s GSTK Zagreb osvojio 1. mjesto.

Sljedećeg vikenda, na istom mjestu, igrat će se Prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje, na kojem će naše djevojke u svojoj kategoriji jurišati na ekipno zlato, dok je u pojedinačnom djelu sve otvoreno.