Polufinale Kupa NS Zagrebačke županije

NOGOMET – Gorica ipak bolja od Save

Prvoligaš Gorica plasirala je u finale Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije nakon što je pobijedila domaću Savu iz Strmca 4:1. Iako bi krajnji rezultat mogao sugerirati da je Gorica lako „preplivala“ Savu, to nije bilo tako. Naime, na svojoj poznatoj Lazini Sava je vodila 1:0 sve do 74. minute golom Zelenike iz 4. minute. Navijači Save nadali su se da bi se mogla ponoviti povijest, jer je Sava prije dvije godine izbacila Goricu iz županijskog kupa pobjedom 1:0, ali završnica je ovaj put pripala iskusnijim gostima. Prvo je u 74. minuti izjednačio Ndiaye, da bi u 78. vodstvo Goričanima donio Babec. Potvrda pobjede stigla je u 86. i 87. minuti golovima Kalika i Šrolera.

Unatoč porazu, nogometaši Save pod vodstvom trenera Ivana Milasa mogu biti zadovoljni što su pred svojom publikom većim dijelom utakmice imali vodstvo i odlično kao četvrtoligaš parirali prvoligašu. Nogometaši Save nastavljaju pripreme za prvenstvo 4. HNL središte Zagreb, u kojem će u prvom kolu 22. kolovoza na svoj Lazini od 17:30 dočekati ekipu Sutla-Laduč.

Gorica u finalu Kupa NS Zagrebačke županije čeka pobjednika iz drugog polufinala u kojem se 11. kolovoza sastaju trećeligaši Vrbovec i Kurilovec.