JUNIORI – II. HRL Centar – 8. kolo Samobor : Hermes Analitica 79:75 (34:42) (21:19, 13:23, 22:11, 23:22)

KOŠARKA - Pobjeda juniora i veterana

JUNIORI – II. HRL Centar – 8. kolo
Samobor : Hermes Analitica  79:75 (34:42)  (21:19, 13:23, 22:11, 23:22)

Samobor : Hermes Analitica 79:75 (34:42) (21:19, 13:23, 22:11, 23:22)

Značajna i vrijedna pobjeda

SAMOBOR: Filip Radulović 28, Jakov Kontak 24, Roko Sedlar 11, Jan Matović 8, Noa Zorko 4, Hrvoje Pecić 4, Marko Milakara; Trener: Marin Sedlar

HERMES ANALITICA: Dario Čorko 15, Jakov Lončar 15, Robert Ćorić 12, Grgur Brčić 9, Luka Laknar 8, Mak Kovačević 8, Leo Plukavec 8, Dominik Benić, Max Karačić, Borna Čorkalo; Trener: Zvonimir Mravak

Juniori Samobora u 8. kolu došli su do još jedne pobjede u nizu i to protiv odlične ekipe Hermes Analitice iz Zagreba rezultatom 79:75.

Imali su gosti desetak koševa prednosti u toku prvog poluvremena i činilo se da će Samoborci teško doći do pobjede. Međutim, početkom zadnje četvrtine odličnih 5 minuta Samoboraca za seriju od petnaestak koševa i vodstvo od 71:60 praktički su riješili pobjednika. Na kraju Samobor zasluženo slavi i ostaje nadalje na prvoj poziciji lige.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Filip Radulović s 28 i Jakov Kontak s 24 koševa.

Kod Hermes Analitice najučinkovitiji su bili Dario Čorko i Jakov Lončar, oba s po 15 koševa.

VETERANI – 1. Županijska liga – 8. kolo

Samobor : Brežice 91:68 (48:34) (25:17, 23:17, 18:21, 25:13)

Ipak jači od Slovenaca

SAMOBOR: Mravak 28, Sarić 15, Zemljak, Džimbeg, Šilobod 17, Govekar 3, Močan 17, Škiljan, Tadžić 4, Štibuhar 7, Župančić; Trener: Darko Župančić

BREŽICE: Štauber 2, Kozole 11, Križman, Ban 4, Ploj 6, Božić 32, Halilović, Rostohar 4, Boh 9; Trener: Miljenko Marčetić

Veterani Samobora u 8. kolu lige pobijedili su ekipu Brežica rezultatom 91:68.

Već na samom početku utakmice veterani Samobora brzim kontranapadima ostvaruju desetak koševa prednosti, koje uspješno brane do početka zadnje četvrtine. Tada ubacuju u još višu brzinu, koju Brežičani jednostavno više ne mogu pratiti. Na kraju veterani Samobora uvjerljivo slave te i dalje ostaju na 1. mjestu veteranske lige.

Kod Samoboraca ponovo je najučinkovitiji bio Zvonimir Mravak s 28 koševa.

Kod Brežica odličan je bio Božić s 32 koša.

Mario Vavro nastupio u finalu svjetskog kupa

STRELICARSTVO - Na kraju izvrstan deveti

U vrijeme proglašenja Marija Vavre za najboljeg sportaša Grada Samobora za 2019. on je nastupao na završnici svjetskog kupa u Las Vegasu (USA).

Samo 32 streličara iz 22 zemlje uspjelo je na prethodnih 5 turnira svjetskog kupa osvojiti pravo da nastupi u finalu, a Mario je bio je dan od njih.

Još jednom je Mario dokazao da pripada u sam vrh svjetske streličarske elite te u finalu ovog najjačeg svjetskog streličarskog natjecanja osvojio 9. mjesto!

Po povratku iz Vegasa Mario već počinje treninge za završnicu sezone na domaćem terenu, a nakon državnog prvenstva odmah počinje s pripremama za novu vanjsku sezonu.

D.K.

SENIORI – I. muška liga – 16. kolo - Ribola Kaštela : Samobor 78:87 (45:40) (26:13, 19:27, 16:26, 17:21)

KOŠARKA - Zadržali 4. mjesto

SENIORI – I. muška liga – 16. kolo - Ribola Kaštela : Samobor 78:87 (45:40)  (26:13, 19:27, 16:26, 17:21)

RIBOLA KAŠTELA: Vidović, Krešić, Sanader, Murko, Svalina 8, Baldwin 10, Rašetina 16, Biočić, Bilandžić 10, Marasović 19, Vručinić 5, Elez 10; Trener: Damir Rančić

SAMOBOR: Škara 14, Gionechetti 6, Mandalinić 21, Levanić-Kutni 18, Branković 13, Sedlar, Ivanković 4, Đurinović, Miletić 2, Radulović 9; Trener: Zdravko Radulović

Seniori Samobora u 16. kolu prve muške lige pobijedili su u gostima ekipu Ribole Kaštela rezultatom 78:87 te i dalje zauzimaju odlično 4. mjesto.

Ribola Kaštela odlično je otvorila utakmicu i preko nezadrživog tandema beka Svaline i centra Marasovića odlaze na visokih petnaestak koševa prednost. Međutim, Samoborci se ne predaju te upornošću i puno boljom igrom krajem poluvremena smanjuju na samo pet koševa zaostatka 45:40. U drugom poluvremenu Samoborci razigrani čvrstom obranom i brzim kontranapadima potpuno su samljeli domaćine i zasluženo došli do još jedne gostujuće pobjede, koja ih i dalje drži u borbi za doigravanje za prvaka lige.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Lovro Mandalinić s 21 i Bruno Levanić-Kutni s 18 koševa, ali i odlični 216 visoki centar Danko Branković s dvostruko dvostrukim učinkom od 13 koševa i 12 skokova.

Kod Dubrovnika najučinkovitiji je bio Marasović s 19 koševa.