U gradskoj vijećnici upriličen je prijem za uspješne samoborske sportaše

PRIJEM - Čestitke i poticaji za budućnost

PRIJEM - Čestitke i poticaji za budućnost-1

U gradskoj su vijećnici u ponedjeljak, 23. rujna, predstavnici Grada Samobora i Samoborskog športskog saveza primili nedavno nagrađene sportaše - Helenu Vuković, koja je na Europskom juniorskom prvenstvu u judu osvojila brončanu medalju, i Pavla Jozića, koji je na Europskom prvenstvu u parastolnom tenisu osvojio srebro.

Prijepodne je bilo rezervirano za brončanu judašicu Helenu Vuković i delegaciju Judo kluba Profectus Samobor koja je stigla u Heleninoj pratnji, a sve u povodu još jedne europske juniorske medalje.

Na uspjehu su Heleni, ali i treneru Matiji Frliću, kao i cijelom klubu, čestitali zamjenik gradonačelnika Željko Stanec, predsjednik Gradskog vijeća Miran Šoić, resorni pročelnik Juro Horvat i tajnica Samoborskog športskog saveza Marijana Radek.

U poslijepodnevnim satima svečani prijem bio je upriličen za uspješnog Pavla Jozića, koji je prošlog tjedna osvojio srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u parastolnom tenisu. Pavla i njegovog trenera i predsjednika kluba Viktora Jozića primili su zamjenik gradonačelnika Željko Stanec, resorni pročelnik Juro Horvat te tajnica Samoborskog športskog saveza Marijana Radek.

Grad Samobor, sukladno Pravilniku o nagrađivanju, novčano je nagradio oba sportaša predviđenim iznosima, plaketom i prigodnim darom za uspomenu.

Zamjenik gradonačelnika Željko Stanec naglasio je kako će gradska uprava uvijek podržati i nagraditi trud mladih sportaša, zahvalivši im što iz dana u dan svojim radom i trudom čine Samobor boljim i ponosnijim. Dodao je kako su sada već redoviti gosti na prijemima te da se istom nada i ubuduće.

8. Kup Samobora u preponskom jahanju

PREPONSKO JAHANJE - Josipa Koletić treća

PREPONSKO JAHANJE - Josipa Koletić treća-1

U organizaciji Konjičkog kluba Mirnovec i ove je godine, 8. puta zaredom, na terenima Etno farme Mirnovec, održan Kup Samobora u preponskom jahanju, koji je okupio 150 najboljih jahača iz Hrvatske i šire regije.

Od 20. do 22. rujna održano je 20-ak natjecanja u različitim kategorijama, prema visinama prepona, a u najuzbudljivijoj i najatraktivnijoj utrci za Mirnovec Masters Grand Prix (visina prepone 1,40 m) pobijedio je natjecatelj Luka Založnik, koji nastupa za Sjevernu Makedoniju, osvojivši 1.000 EUR-a. Drugi je bio Slovenac Primož Rifelj, a treća domaća vrsna jahačica Josipa Koletić.

Lijepo vrijeme privuklo je u Samobor brojne poklonike ovoga sporta, koji su, osim u samim natjecanjima, mogli uživati u bogatoj gastro ponudi i popratnim sadržajima.