Memorijalni karate kup Zagreb - 11. svibnja, Zagreb

KARATE - Hrpa zlata za Samoborce

KARATE - Hrpa zlata za Samoborce-1

U subotu, 11. svibnja, u sportskoj dvorani Peščenica održan je 20. po redu Memorijalni karate kup Zagreb, organiziran u čast poginulim bojovnicima Domovinskog rata Grada Zagreba. Za odličnu organizaciju i ove godine se potrudio domaćin Karate klub Stijena te je ukupni dojam sudionika natjecanja bio vrlo pozitivan. Na natjecanju koje je okupilo 459 sportaša iz 46 klubova Hrvatske nastupili su i karateke Karate kluba Samobor s 29 sudionika. Samoborke i Samoborci su nastupili u kategoriji kata i borbi te su osvojili ukupno 24 medalja (8 zlatnih, 9 srebrnih i 7 brončanih), čime su na ljestvici uspješnosti zauzeli prvo mjesto.

Ovaj put su najuspješniji u redovima KK Samobor bili Nina Šunjić, koja se pozlatila u konkurenciji kata kod ml. učenica i učenica te borac Dino Šimunec, koji je bio najbolji u kadetima (do 70 kg) i u juniorima (do 68 kg)

U svakom pogledu ovo je bio još jedan u nizu uspješnih vikenda za Karate klub Samobor.

IVAN TERIHAJ – juniori do 68 kg

Na turniru je sudjelovalo i 11 članova Karate kluba Bregana, koji su osvojili 6 medalja (1. zlato, 1. srebro i 4 bronce.) u borbama.

Najuspješnija je bila Lara Weismann koja je osvojila zlatnu medalju u kategoriji juniorki do 48 kg.

Srebro je osvojio Petar Stanić u kategoriji kadeta do 63 kg., a brončane medalje osvojili su Nika Zorko (učenice do 32 kg), Tina Kos (učenice do 40 kg), Borna Stanić (kadeti do 63 kg) i Luna Weismann (juniorke do 59 kg).

Blizu medalje bili su Emilija Mustafić i Tin Svinjarić koji su poraženi u borbi za broncu. U prvom kolu izgubili su Filip i Petar Žučko i Mia Lovreković.

Prvenstvo Hrvatske za veterane i veteranke

STOLNI TENIS - Medvedović najbolja veteranka

Na Prvenstvu Hrvatske za veterane i veteranke, održanom 11. svibnja u Križu, Samoborka Ivana Medvedović osvojila je prvo mjesto i titulu prvakinje Hrvatske za veteranke.

K.Z.

Jedinstvena županijska liga – 21. kolo (zaostali susret) Sutla – TOP 3:3

NOGOMET - Mogli i više od boda

Jedinstvena županijska liga – 21. kolo (zaostali susret)
Sutla – TOP 3:3

(Rašić '21, Šintić '33, Đeno '87; Boroščak '49, Ivanović '59, Bencalić '65)

PRETKADETI – 3. HRL – 11. kolo Samobor : Fortuna 82:64 (51:29) (25:11, 26:18, 16:18, 15:17)

KOŠARKA - Dobro krenuli od početka

PRETKADETI – 3. HRL – 11. kolo
Samobor : Fortuna  82:64 (51:29)  (25:11, 26:18, 16:18, 15:17)

SAMOBOR: Martin Grgos 19, Vito Čretni 18, Tin Jelić 15, Lovro Sedlar 13, Sven Žingor 13, Martin Bernardić 4, Marko Musa; Trener: Marin Sedlar

FORTUNA: Tin Kunjas 23, Karlo Martinčić 19, David Mršo 10, Mihael Gvozdanović Glavač 10, Lucas Potkonjak 2, Marko Vnučec, Zvonimir Klarić, Zvonimir Cindrić, Luka Žulj; Trener: Jurica Hegeduš

U 11 kolu lige Samoborci su na domaćem terenu pobijedili ekipu Fortune iz Zaprešića rezultatom 82:64.

Odlično su odigrali Samoborci prvo poluvrijeme za vodstvo od 51:29. U drugom poluvremenu gosti su igrali ravnopravno, ali bez neke bitnije promjene rezultata tako da na kraju Samoborci zasluženo slave.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Martin Grgos s 19 i Vito Čretni s 18 koševa.

Kod Fortune najučinkovitiji je bio Tin Kunjas s 23 koša.