VETERANI – 1. Županijska liga – 12. kolo Samobor : Dugo Selo 74:71 (40:40) (21:18, 19:22, 17:15, 17:16)

KOŠARKA - Preokrenuli i pobijedili

VETERANI – 1. Županijska liga – 12. kolo
Samobor : Dugo Selo   74:71 (40:40)  (21:18, 19:22, 17:15, 17:16)

SAMOBOR: Župančić 10, Štibuhar, Mulahalilović 6, Japunčić, Džimbeg, Klačić, Pavlović 10, Škiljan Z. 2, Rađenović 21, Trstenjak 5, Močan 20; Trener: Darko Župančić

DUGO SELO: Drevenšek 3, Ćuže 10, Nikolić 2, Žnidarić 11, Kekić, Nuši 11, Dobra 17, Marelja 17, Gavranović; Trener: Denis Žnidarić

Veterani Samobora u 12. kolu županijske lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Dugog Sela rezultatom 74:71.

Nakon dobrog početka Samoboraca i vodstva od 15:6 gosti su se razigrali i do poluvremana nizom ubačenih trica poravnavaju rezultat.

U drugom poluvremenu igralo se doslovno koš na koš i tek u zadnjoj minuti, kod rezultata 71:70 za goste, veterani Samobora nanizavši 4 poena iz slobodnih bacanja preokreću rezultat i dolaze do tijesne, ali zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Rađenović s 21 i Močan s 20 koševa.

Kod Dugog Sela najučinkovitiji su bili Dobra i Marelja, oba s po 17 koševa.

4. nogometna liga središte Zagreb – 22. kolo

NOGOMET - Novi posrtaj Samobora i Save

Vrapče - Sava (S) 5:0 (1:0)

ZAGREB – Igralište u Aleji Bologne

Sudac: Roksa (Farkašić)

Pomoćnici: Malekinušić i Baneković (svi iz Kutine)

Strijelci: 1:0 Fajdiga(25), 2:0 Čibarić(53), 3:0 Lerotić(58), 4:0 Čibarić(66), 5:0 Fajdiga(75)

VRAPČE: Razum, Mioković (od 68. M. Filipović), Završki, Vrbat, Zadro, Karamatić (od 80. Plojović), Belak (od 71. Djevelkaj), Strmečki (od 65. Rexhepi), Ćibarić, Lerotić (od 65. Salopek), Fajdiga

Trener: Željko Radišić

SAVA STRMEC: Bašić, Vrančić (od 46. Ćaćić), Filipović, Frajt, Zrnc (od 69. Ričko), Novoselec, Crnković, Cvetković, Mršić (od 66. Barišić), Brdarić (od 69. Jurić), Držić (od 60. Srpak)

Trener: Goran Vincetić

Igrač susreta: Mario Ćibarić (Vrapče)

Nakon dva uspješna kola s pobjedama, u ovom su igrači Save naletjeli na „minu“ u obliku vodeće momčadi prvenstva i uvjerljivo stradali rezultatom 5:0. Početna „nula“ na semaforu bila je aktualna do 25. minute kada festival pogodaka na Aleji Bologne otvara Fajdiga. Do odmora su Strmčani izdržali su rezultatskom egalu, no sredinom nastavka gostujuća obrana je kapitulirala četiri puta i doživjela visoki poraz. U strijelce za Vrapče su se upisali još jednom Fajdiga i dvaput Ćibarić, dok je jedan gol postigao Lerotić.

Gaj Mače – Samobor 2:1 (2:0)

MAČE – Igralište Gaja

Sudac: Čutura (Petrinja)

Pomoćnici: Iličić (Novska) i Blagić (Sisak)

Strijelci: 1:0 Iskrić(44), 2:0 Martinić(45), 2:1 Kostanjski(75)

GAJ MAČE: Gašparić, Kreber, Kralj, Krpanec, Iskrić (od 90. Posarić), Benčić (od 55. Vujica), Bobinec, Blagec, Vinčić (od 37. Martinić), Kresonja, Oraić

SAMOBOR: Braje, Čerkez, Maruna, Kotoraš, Severec, Ibrahimović, Puškarić, Šarić, Kostanjski, Brujić, Petruša

Trener: Zoran Vukelić

Igrač susreta: Marko Martinić (Gaj)

Minimalni poraz Samobora u Maču kod domaćina koji je ovom pobjedom prekinuo niz od dva poraza zaredom. Domaćini su ključnu rezultatsku distancu napravili u posljednjim minutama prvog dijela kada su golovima Iskrića i Martinića otišli na predah s dva gola prednosti. Samoborci su nastavak odigrali puno bolje i na korak do boda došli u 75. minuti kada Kostanjski šalje loptu iza leđa Gašparića. U sudačkoj nadoknadi gosti su mogli doći do boda, no Brujićev udarac je u ključnom trenutku blokiran pa svi bodovi ostaju u Zagorju.

Nakon dvadesetdrugog kola vodi Vrapče s 53 boda, druga je Mladost (P) s 48, Sava je četrnaesta s 21, dok je Samobor na šesnaestom mjestu s 13 bodova.