Pofurio ih Furić

GRADIĆI – Igralište Gradića

Sudac: Fišić

Pomoćnici: Gorše i Lekšić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Furić(11), 1:1 Mršić(20), 2:1 Furić(28 – 11m), 3:1 Furić (42 – 11m)

GRADIĆI: Kovačić, Božić, Krstanović, Cindrić, Pralas, Furić, Cvetnić, Smolković (od 46. Lučić), Hajduk, Cedrick, Budimir

Trener: Goran Jelavić

SAVA STRMEC: Bašić, Novoselec, Filipović, Cerovečki, Kočnar (od 58. Srpak), Brdarić (od 82. Barišić), Mršić (od 82. Crnković), Cvetković, Jurić (od 46. Frajt), Horvatinec, Vrančić (od 63. Ištuk)

Igrač susreta: Nikola Furić (Gradići)

Sava je poražena na gostovanju u Gradićima, a „najzaslužniji“ za to je Furić koji je u pobjedi 3:1 postigao sva tri gola za domaćine. Već u 11. minuti Hajduk asistira, a domaći napadač po prvi puta šalje loptu iza leđa Bašića. Nakon što u 19. asistent kod prvog domaćeg gola nije nadmudrio Bašića u situaciji „1 na 1“, u 20. gosti poravnavaju preko Mršića na 1:1. Mladi igrač Save je ubacio loptu pred domaća vrata, a vratar Kovačić nespretnom reakcijom istu gura u vlastitu mrežu. Domaćini su se od neočekivanog izjednačenja brzo pribrali i do odmora otišli na neuhvatljivu razliku od 2 gola. Prvo Furić zbog igre s rukom, a nešto kasnije i zbog prekršaja trese gostujuću mrežu iz dvije najstrože kazne. Drugih 45 minuta donijelo je bolju igru gosta, ali bez rezultatskih promjena pa domaćin mirno privodi susret kraju.

Bistra – Samobor 3:1 (1:1)

Samoborci zaslužili više

BISTRA – SC Bistra

Sudac: Mihaljinec (Križanjče)

Pomoćnici: Krznarić i Baneković (oba iz Kutine)

Strijelci: 1:0 Štulec(25), 1:1 Kostanjski(38), 2:1 Vračević(75 – 11m), 3:1 Matošević(78)

BISTRA: Đurđek, Aničić – Bosnić, Ištuk, Dežić, Makarun (od 88. Grabušić), Marić, Zendelli (od 46. Matošević), Kukec, Smolčić (od 81. Batina), Štulec (od 88. Lovrić), Vračević (od 81. Misini)

Trener: Bernard Gulić

SAMOBOR: Braje, Čerkez (od 74. Petruša), Ibrahimović, Horvat, Regović, Severec, Puškarić, Šarić, Brujić, Kotarski, Kostanjski

Trener: Zoran Vukelić

Igrač susreta: Ivica Vračević (Bistra)

Dobra igra Samoboraca nije nagrađena bodom protiv favoriziranog domaćina koji je tek u posljednjih 15 minuta igre došao do punog plijena. Trećeplasiranu momčad prvenstva u početnu prednost doveo je Štulec golom u 25. minuti susreta. Vračević 4 minute kasnije ima priliku za povećanje domaće prednosti, ali njegov udarac završava na okviru gostujućih vrata. Na asistenciju Puškarića 7 minuta prije odmora Kostanjski pogađa za 1:1, što je ujedno i prvi gol Samobora ovog proljeća. U 65. minuti gosti su pred vodstvom, ali sjajno izveden slobodnjak Brujića pogađa prečku i tako spašava već svladanog domaćeg vratara Đurđeka. U posljednjih 15 minuta domaćini s dva gola ipak opravdavaju status papirnatog favorita. Prvo Vračević s bijele točke po drugi puta dovodi svoju momčad u rezultatski plus, a tri boda golom u 78. minuti potvrđuje Matošević za krajnjih 3:1.

Nakon 18. kola vodi Vrapče s 41 bodom, druga je Mladost (P) s 38, Sava je trinaesta s 15, dok je Samobor na šesnaestom mjestu s 12 bodova.

Najava 58. Noćne utrke grada Samobora

Prijavite se, sudjelujte i pobijedite!

Tradicionalna Noćna utrka grada Samobora zaživjela je u sasvim novom ruhu. Utrka koju su nekad trčali školarci danas je prava gradska utrka koja povezuje sport i ljepote Samobora.

Utrku organizira Klub cestovnog i planinskog trčanja Samobor, na inicijativu Grada Samobora i Samoborskog športskog saveza, s ciljem revitalizacije nekad popularne utrke.

Već u prvoj godini svoga povratka na gradske ulice, Noćna utrka izazvala je oduševljenje sudionika i posjetitelja koji na taj način upoznaju Samobor.

58. Noćna utrka grada Samobora održat će se u petak, 24. svibnja, s početkom u 19 sati, sa startom i ciljem na Trgu kralja Tomislava.

Utrka je posvećena Josipu Leopoldu, osnivaču ove i brojnih drugih sportskih manifestacija u Samoboru.

Trče se dvije utrke, na 5 i 10 kilometara, kroz sam centar grada, uz regulaciju cestovnog prometa, a zbog velikog interesa broj sudionika ograničen je na 1000, odnosno 500 po svakoj stazi.

Sve informacije o utrci i prijavama dostupne su na www.stotinka.hr, a rok za prijave i uplate je do 14. svibnja.

Poticaj za sudjelovanje svakako je i kvalitetna dry fit sportska majica s logom "Volim Samobor", koja je poznala prepoznatljiva na svim utrkama diljem Hrvatske i šire.

Ne propustite priliku, prijavite se već danas i osigurajte svoje mjesto na 58. Noćnoj utrci grada Samobora!

Upoznajte Samobor i uživajte u sportu i druženju!

KARATE - Tri srebra i sedam bronci -1

U nedjelju, 17. ožujka, je u Sportskoj dvorani Peščenica održan 11. Bushido kup prijateljstva. Natjecanje je okupilo 664 natjecatelja iz 71 kluba i četiri države.

Karate klub Samobor bio je vrlo uspješan te osvojio 10 medalja - 3 srebra i 7 bronci.

Među najuspješnijima bila je cicibanka Emma Fresl, koja se nakon četiri pobjede i jednog poraza ovoga puta morala zadovoljiti srebrnom medaljom.

Medalju istoga sjaja osvojila je i odlična Simona Szel u kategoriji mlađih kadetkinja B, a isto je pošlo za rukom i borbašici Niki Čabaj u kategoriji mlađih učenica -36 kg.

Brončana odličja svojim su odličnim nastupima osvojili: Andrija Vuksanović – ml. učenici, Nina Šunjić – ml. učenice, Patrik Peld – učenici B, Fran Jaklenec – učenici B, Tia Blažević – učenice B, Nikol Severec – ml. kadetkinje -55 kg i Mia Fauković – ml. kadetkinje -40 kg.

Usprkos dobrim nastupima, ovaj su put na korak do medalje ostali Magdalena Bašić, Antonijo Bašić, Roko Vuksanović, Karla Mandić i Patrik Jednar.