Kadetski šahovski turnir u kategorijama U9, U12 i U15 za djevojčice i dječake

ŠAH - Zlato i bronca za mlade Samoborce

ŠAH - Zlato i bronca za mlade Samoborce-1

U organizaciji Šahovskog saveza Zagrebačke županije i Šahovskog kluba Rugvica kao domaćina, 9. je ožujka održan kadetski turnir u kategorijama U9, U12 i U15 za djevojčice i dječake.

Na turniru u Rugvici sudjelovalo je više od 40 natjecatelja i natjecateljica, a iz Šahovskog kluba Samobor sudjelovali su Zvonimir Novosel, Franka Paulić, Maya Kalista Matković Petriška, Antun Glasnović i Leonard Kreutz Oslaković (kategorija U9) te Ivan Horvat (U12).

Šahovski klub Samobor bogatiji je za još dvije medalje: u kategoriji djevojčica U9 Franka Paulić osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju, a u kategoriji dječaka U9 3. mjesto i brončanu medalju osvojio je Antun Glasnović.

Ovaj turnir bio je priprema za kadetsku ligu, koja započinje u drugoj polovici ožujka 2019. godine, na kojoj će nastupiti i Šahovski klub Samobor.