4. nogometna liga središte Zagreb – 16. kolo Samobor – Sava (S) 0:2 (0:2)

Pomoćnici: Grabić i Gorše (svi iz Zagreba)

SAMOBOR: Braje, Petruša (od 46. Puškarić), Maruna, Horvat, Kostanjski, Kotoraš, Kotarski, Regović (od 31. Klemenčić), Brujić, Ibrahimović (od 46. Severec), Šarić

Trener: Davor Matić

SAVA STRMEC: Bašić, Novoselec, Filipović, Cerovečki, Brdarić (od 90. Crnković), Mršić, Cvetković (od 90. Motočić), Jurić (od 64. Ištuk), Srpak (od 85. Barišić), Horvatinec (od 75. Frajt), Vrančić

Igrač susreta: Filip Mršić (Sava)

Unatoč najavama o boljem nogometnom proljeću, u Samoboru je sve po starom. Novi poraz od Save iz Strmca koštao je dosadašnjeg trenera Matića stolice (zamijenio ga je Zoran Vukelić), a jedanaesti prvenstveni poraz produžio je fenjer u rukama igrača iz Hebrangove za još barem jedno kolo. Pred solidno ispunjenim tribinama (400 – tinjak gledatelja) gosti su se opredijelili za čvrstu obranu i brze kontra napade, dok je lopta uglavnom bila u domaćim nogama. Svoju prvu priliku gosti koriste u 16. minuti: akciju odrađuju Cvetković i Brdarić, a brzinsku akciju finišira Mršić za 0:1. Domaćini s posjedom i inicijativom, ali bez pravih prilika do 42. kada Bašić iz blizine brani udarac Kostanjskog. Minutu kasnije povećanje gostujuće prednosti. Ovog puta asistent je Srpak, a strijelac ponovno igrač s brojem 11 na leđima. Nastavak je donio jalovu prednost domaćina. Najbliže smanjenju Savine prednosti bio je Klemenčić nakon sata igre, ali njegov udarac glavom završava na okviru gostujućih vrata. Domaćinu tako (zasad) nije pomogao ni povratak Brujića i Kotarskog jer je i dalje ostao problem s neefikasnošću (samo 11 postignutih pogodaka u 16 kola).

Nakon 16. kola vodi Vrapče s 38 bodova, druga je Mladost (P) s 32, Sava je dvanaesta s 15, dok je Samobor na šesnaestom mjestu s 11 bodova.