7. Grobničan kup - Čavli, 14. veljače

KARATE - Ivan i Dario zlatni

KARATE - Ivan i Dario zlatni -1

U subotu, 16. veljače, je u sportskoj dvorani Mavrinci u Čavlima održan tradicionalni, 7. po redu međunarodni karate turnir Grobničan kup, u organizaciji Karate kluba Grobničan.

Karate klub Samobor nastupio je na turniru s četvero natjecatelja koji su osvojili ukupno šest medalja te ostvarili stopostotni učinak.

U konkurenciji kadeta do 63 kg zlatno odličje nakon četiri pobjede zasluženo je osvojio Ivan Terihaj, koji je u finalnom meču pobijedio klupskog kolegu Daria Szela.

Dario mu je uzvratio za ovaj poraz u konkurenciji juniora do 68 kg, obzirom da su i Dario i Ivan nastupili i u ovoj kategoriji.

Malo manje uspješne su bile i ženske uzdanice pa je tako u konkurenciji juniorki do 59 kg brončano odličje osvojila Magdalena Šuflaj, a u težoj kategoriji juniorki, onoj preko 59 kg, brončano odličje osvojila je i Paula Šogorić.

U Čavlima je na turniru nastupilo 612 karateka iz 56 klubova Hrvatske, BiH i Slovenije.

Sportašice i sportaše je uspješno vodio trener Dario Svetić.