SENIORI – II. liga Centar – 12. kolo Podsused : Samobor 72:76 (38:37) (18:15, 20:12, 8:19, 26:20)

KOŠARKA - Bodovi zasluženo u Samobor

SENIORI – II. liga Centar – 12. kolo
Podsused : Samobor  72:76 (38:37) (18:15, 20:12, 8:19, 26:20)

SAMOBOR: Niko Gril 18, Bruno Levanić-Kutni 13, Lovro Mandalinić 11, Dario Gazić 9, Mateo Gionechetti-Prahin 9, Jakša Milatić 8, Josip Škara 6, Marko Šilobod 2, Vanja Miletić, Bruno Srabotnak, Tomislav Đurinović, Luka Žilić; Trener: Marin Sedlar

PODSUSED: Hrvoje Božić 22, Ivan Ćosić 16, Damir Harapin 12, Bruno Jesenko 10, Luka Župan 7, Hrvoje Planinić 3, Dominik Šoštarko 2, Luka Šušak, Vjeran Grozdanić, Leonardo Mazić, Bojan Kežman, Luka Bekavac; Trener: Ivan Vukoja

Seniori Samobora u 12. kolu II. lige Centar pobijedili su u gostima ekipu Podsuseda rezultatom 72:76.

Početnih 14:2 za Samobor domaćini do poluvremena uspijevaju preokrenuti za vodstvo od 38:37.

Početkom drugog poluvremena Samoborci ponovno serijom od desetak koševa ostvaruju prednost koju uspješno brane do pred kraj utakmice, kada domaćini sa zonskim presingom po cijelom terenu uspijevaju tek ublažiti poraz, ali ne i zaprijetiti preokretom, tako da bodovi zasluženo odlaze u Samobor.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Niko Gril s 18 i Bruno Levanić-Kutni s 13 koševa.

Kod Podsuseda najučinkovitiji su bili Hrvoje Božić s 22 i Ivan Ćosić sa 16 koševa.

Liga U13 – 2. HRL – 6. kolo Samobor : Dugo Selo 72:64 (36:33) (24:17, 12:16, 24:12, 12:19)

KOŠARKA - Slomili ih u drugom poluvremenu

SAMOBOR: Marat Kos 37, Luka Štrkalj 8, Marko Dolenac 6, Niko Boch 6, Luka Žganjer 6, Sven Žingor 5, Marko Musa 4, Jan Hrastnik, Bojan Klasan, Andrija Dean, Borna Žganjer; Trener: Marko Šilobod

DUGO SELO: Silvestar Frane Orešković 28, Luka Josipović 22, Luka Lisica 8, Filip Martinčić 4, Matija Kuprešak 2, Josip Šarić, Matija Pujić, Luka Šutalo, Kruno Mijoč, Lenox Grđan, Anton Žunić; Trener: Vlado Pašalić

U 6. kolu Lige U13 Samoborci su na domaćem terenu pobijedili ekipu Dugog Sela rezultatom 72:64.

Nakon vrlo dobre igre obiju ekipa u prvom poluvremenu, tek početkom drugog poluvremena Samoborcima uspijeva slomiti otpor gostiju za vodstvo od petnaestak koševa prednosti. Do kraja utakmice Samoborci uspješno održavaju prednost i na kraju zasluženo slave.

U pobjedi Samoboraca briljirao je centar Marat Kos koji je dominirao skokom pod oba koša te uknjižio čak 37 koševa.

Kod Sesveta najučinkovitiji je bio Silvestar Frane Orešković s 28 koševa.