Lijepi rezultati samoborskih streličara

STRELIČARSTVO - Mariu 17. mjesto u Nimesu

Tijekom vikenda 19. i 20. siječnja samoborski su streličari bili raspoređeni na dva turnira.

Mario Vavro pucao je na jednom od najprestižnijih turnira -Nîmes Archery Indoor Tournament, a nakon odličnih 591 krugova u kvalifikacijama, u šesnaestini finala puknuo je gotovo savršen rezultat, 149 krugova. Nažalost, niti rezultat od 149 krugova niti desetka u shoot-offu nisu mu bili dovoljni za ulazak u osminu finala te je na kraju zauzeo 17. mjesto.

Dok je Mario pucao u Nimesu, petero Samoboraca natjecalo se u Čakovcu.

Svoj prvi nastup imao je Luka Popović, najmlađi član SK Samobora. Luki je ovo bio prvi nastup, ali medalja nije izostala - osvojio je 3. mjesto u kategoriji standardnog luka za dječake do 12 godina. Patricija Belak osvojila je zlato u kategoriji standarnog luka za djevojčice do 14 godina. U klasi složenog luka u kadetskoj kategoriji Talia Valentak osvojila je 1. mjesto u ženskoj, a Vigo Mikola 3. mjesto u muškoj kategoriji. Bruno Noršić osvojio je 7. mjesto u seniorskoj kategoriji u klasi zakrivljenog luka.

D.K.

10. tunir u povodu blagdana svete Anastazije

STOLNI TENIS - Pobijedio Petar Znika

STOLNI TENIS - Pobijedio Petar Znika-1

Pobijedio Petar Znika

U subotu, 19. siječnja, odigran je u Samoboru u dvorani SAME 10. stolnioteniski tunir u povodu blagdana svete Anastazije. Sudjelovali su igrači iz Zagreba, Dobove, Brežica, Svete Nedelje, Jastrebarskog i Samobora, a prvo je mjesto osvojio Samoborac Petar Znika, drugi je bio Ivan Žlimen iz Svete Nedelje, a treći Tomislav Kunović iz Jstrebarskog.

U utješnoj kategoriji prvi je bio Milivoj Santaj iz Zagreba, a drugi Samoborac Zoran Osrečni.

Između ostalih, turniru je prisustvovao i župnik Davor Štuljan.